Vienybės laužą Vilniuje uždegusi Ruslana: „Padėkite sustabdyti Putino agresiją“

Koncerto akimirka / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-08-24 00:10
Dainos, Ukrainą palaikantys šūkiai, ašaros... Tokios emocijos užliejo Vilniaus Katedros aikštę vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį. Baltijos kelio 25-ąsias metines vainikavo LRT inicijuota solidarumo akcija, skirta Ukrainai palaikyti. Karo draskoma šalis rugpjūčio 24 dieną mini 23-iąsias nepriklausomybės metines. Vilniaus Katedros aikštėje vidurnaktį garsioji Ukrainos dainininkė Ruslana uždegė vienybės laužą – dviejų šalių draugystės simbolis.

„Eurovizijos“ nugalėtoja, UNICEF Geros valios ambasadorė, Oranžinės revoliucijos dalyvė ir aktyvi kovotoja už taiką Ukrainoje Ruslana Lyžičko susirinkusiuosius Katedros aikštėje kvietė susikibti rankomis ir taip simboliškai palaikyti Ukrainos gyventojus, kurie šiuo metu kenčia nuo karinės agresijos.

Atlikėja pradėjo renginį Ukrainos himnu. Ruslana į viršų iškėlė plakatą, kuris jos gimtąja ir anglų kalbomis skelbė: „Didžiuojuosi, kad esu ukrainietė, savo šalies pilietė.“

Atlikusi himną Ruslana nusinešė deglą ir uždegė vienybės laužą, kuris Katedros aikštėje liepsnojo viso koncerto metu.

Ruslana į Vilnių atvyko šeštadienio popietę, o jau sekmadienio rytą išskrido atgal į krauju liejamą Ukrainą.

„Savo gimtąja kalba jums pasakysiu, kad aš jus myliu. Ir dar kartą: „Aš jus myliu“, – į publiką kreipėsi ukrainietė ir uždainavo dainą „Wild Dance“, kuri atnešė jai pergalę „Eurovizijos“ dainų konkurse 2004 metais.  

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Pažiūrėkite į šį vienybės laužą. Manau, kad jis gali pakeisti ateitį ir būti kažko naujo pradžia. Mano šalis Ukraina kovoja dėl laisvės, dėl geresnės ateities ir tikiu, kad ji pasieks pergalę“, – po dainos kalbėjo Ruslana ir dar kartą dėkojo susirinkusiems už palaikymą. Naktį susirinkusioje gausioje minioje buvo ir Vytautas Landsbergis su žmona Gražina.

Ruslanos veide nuolat keitėsi emocijos: scenoje skambėjo energingos dainos, įkvepiantys šūkiai, o begalinį skausmą dėl žuvusių ukrainiečių išduodavo ašaros. Verkė ir publika...

Atlikėja prisipažino, kad jai sunku dainuoti, šokti ir net kalbėti, kai jos šalyje vyksta karas. „Kiekvieną dieną mes bandome sustabdyti Kremliaus agresiją, kovojame už nepriklausomybę. Kiekvieną dieną aš prašau Putino neliesti mūsų šalies. Kviečiu visus ukrainiečius, kurie yra čia, pakelkite savo vėliavas. Esu laiminga čia būdama ir labai dėkoju jums visiems. Mes esame kartu – Lietuva ir Ukraina“, – į publiką kreipėsi Ruslana.

Žmonės kartu su atlikėja anglų kalba kartojo ir skandavo: „Mes esame kartu – Lietuva ir Ukraina.“

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Ukrainoje yra daug problemų, kurias sukelia Kremliaus agresija: ginklai, raketos, kareiviai. Kiek dar turi žūti ukrainiečių, kad visas pasaulis, kad Europa padėtų tai sustabdyti, kad viskas baigtųsi. Prašau, sustabdykite Putiną“, – kalbėjo Ruslana ir netvardė ašarų. – Esu jums be galo dėkinga, kad atėjote čia šį vakarą. Ačiū už jūsų palaikymą ir solidarumą.“

Ruslana paprašė visus pagerbti 30-čia sekundžių tylos žuvusius ukrainiečius ir Lietuvos garbės konsulą Mykolą Zelenecą.

Koncerte, kurį vedė Edita Mildažytė, dainas Ukrainai ir jos palaikyti atėjusiems skyrė ne tik Ruslana, bet ir grupės „Biplan“, „Skylė“ ir „G&G Sindikatas“. Visos grupės nedvejodamos išreiškė norą čia dainuoti.

Ne vieną sujaudino Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ ukrainietiškai atlikta daina „Baltas brolis“. Įpusėjus kūriniui Aistė į sceną pakvietė Ruslaną ir toliau jos dainavo dviese.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Renginiai prasidėjo vidurdienį

Įvairūs Baltijos kelio metinėms skirti renginiai prasidėjo jau nuo vidurdienio. Prie Baltojo tilto Vilniuje buvo išskleista rekordinė 1000 metrų trispalvė, kurią planuojama įtraukti į Lietuvos rekordų knygą. Vėliau ji buvo nunešta iki Katedros aikštės, kur skambėjo trijų Baltijos valstybių Prezidentų sveikinimai ir vyko iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija.

Vėliau gausiai susirinkusiųjų ir lietaus nepabūgusių laukė jaunimo grupių koncertas „Koks tu ir aš – tokia ir Lietuva“, kuriame skambėjo ne tik mūsų šalies, bet ir Latvijos bei Estijos atlikėjų dainos. Koncerte savo dainas dovanojo Justė Arlauskaitė-Jazzu, „Golden Parazyth“, „Garbanotasis bosistas“, „Pilnatys“, latviai „The Sound Poets“, svečiai iš Estijos „Odd Hugo“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai