Vienuoliktasis „Kino po žvaigždėmis“ atidarymas – su V.Kernagio dainomis

„Kino po žvaigždėmis“ atidarymas / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-07-27 23:29
Liepos 27-osios vakarą sostinės širdyje – Valdovų rūmų Didžiajame kieme atidarytas vienuoliktasis „Kinas po žvaigždėmis“. Kino seansų po atviru dangumi sezoną pradėjo lietuviška klasika – Algirdo Aramino „Maža išpažintis“ (1971), kuriame ikonišką vaidmenį sukūrė Vytautas Kernagis.

„Šiuo renginiu norime paskelbti simbolinius Vytauto Kernagio metus, kurie žymės ne tik maestro 70 metų jubiliejų, bet ir kitų metų pavasarį pasirodysiantį dokumentinį Andriaus Lekavičiaus filmą „KERNAGIS“,  – sako „Kino po žvaigždėmis“ vadovė Andrė Balžekienė.

Andrė Balžekienė ir Giedrė Žickytė / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Andrė Balžekienė ir Giedrė Žickytė / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Seanse žiūrovų laukė jautri „Vytauto Kernagio fondo“ organizuojama staigmena – maestro V. Kernagis dainavo iš ekrano po žvaigždėmis, o jam gyvai pritarė muzikantai scenoje. Taip tarp „ten“ ir „čia“ atliekama muzika suskambėjo simboline proga.

„Vytauto Kernagio metai bus kupini visko. Per šiuos metus pasirodys mobilioji programėlė, kurioje galėsite rasti viską apie maestro: nuotraukas, vaizdo įrašus, diskografiją. Tai bus puiki platforma ir nepažįstantiems Kernagio – turės informaciją kaip ant delnoje vienoje vietoje. Taip pat bus išleista plokštelė ir, žinoma, filmas, atskleisiantis dar nepažintą Kernagį“, – sako maestro dukra Eglė Kernagytė.

Vytauto Kernagio vaikai Eglė Kernagytė ir Vytautas Kernagis / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Vytauto Kernagio vaikai Eglė Kernagytė ir Vytautas Kernagis / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Kino gurmanai Romas Zabarauskas ir Dovilė Filmanavičiūtė taip pat džiaugėsi prasidėjusia kino mylėtojų švente ir atskleidė savo rekomendacijas.

 „Jei norite ne pabėgti nuo sudėtingų laikų, o juos apmąstyti, rekomenduoju Lars Von Trier „Melancholiją“. Šis neužmirštamas šedevras puikiai atskleidžia, kaip elgiasi (turtingi) žmonės, artėjant neišvengiamai pasaulio pabaigai. Jausmingas filmas, suvaidintas puikaus aktorių ansamblio, palieka taurų įspūdį. Gal susitaikymas su laikinumu gali išmokyti gilaus optimizmo?, – Žmonės.lt sakė režisierius Romas Zabarauskas, vasaros pabaigoje kinuose pristatysiantis savo naują filmą „Advokatas“.

 

Kornelijus Pelkys ir Romas Zabarauskas / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Kornelijus Pelkys ir Romas Zabarauskas / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Šįmet man ypatingai patinka miksas, kuris į „Kiną po žvaigždėmis“ kvies kino mylėtojus. Vietos čia bus ir klasikos gerbėjams. Kasmet kartu su mano organizuojama iniciatyva „Normalios bobos eina OUT“ einame į klasikinį filmą. Šįmet „Normalios bobos“ beveik surengs festivalį, turėsime tris išskirtines premjeras: žiūrėsime Lino Lužytės „Pilį“, „Pieninius dantis“ ir „Deivido Koperfildo istoriją“. Manau, kad šios trys premjeros – labai gražiai įsipaišo į bendrą renginio kontekstą. 

Kitas dalykas, kuris man labai patinka – geri patikrinti filmai, kuriuos „Kine po žvaigždėmis“ kino gerbėjai ir išvys. Tie filmai buvo sutraukę sausakimšas minias kino teatre ir dabar yra pati geriausia proga nerealiausioje Vilniaus vietoje pažiūrėti geriausius hitus", – kalbėjo skaitmeninės reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė.

Išankstinės premjeros 

Šių metų „Kino po žvaigždėmis“ sezone gausu premjerų. Viena jų – ilgai lauktas antrasis Linos Lužytės vaidybinis ilgametražis filmas „Pilis“, pasakojantis jautrią iš Lietuvos į Airiją emigravusių Monikos, jos mamos Jolantos ir močiutės istoriją. Taip pat žiūrovai galės juoktis prancūziško humoro komedijoje „Skyrybų klubas“, patirti pirmąją meilę Venecijos kino festivalyje pristatytoje dramoje „Pieniniai dantys“ bei išvysti Sandanso festivalio hitą – šiuolaikine „Švilpiko dienos“ versija vadinamą egzistencinę komediją „Palm Springsas“.

Išskirtinės asmenybės

Kine po atviru dangumi žiūrovų tradiciškai laukia susitikimai su išskirtinėmis asmenybėmis. Dokumentinis filmas „Leonardo Coheno meilės žodžiai“ nušvies mažai žinomą legendinio dainininko gyvenimo etapą. 1960-aisiais Hidroje, vienoje iš Graikijos salų, Leonardas Cohenas, dar menkai žinomas rašytojas, ir vieniša mama Mariana Ilen prisijungė prie menininkų, rašytojų ir muzikantų bendruomenės. Niekad anksčiau nerodyta filmuota medžiaga atskleidžia idilišką bohemiško gyvenimo portretą – laikus, kai užsimezgė Leonardo ir Marianos draugystė, kuri tęsėsi 50 metų.

Dar vienas atlikėjas, kurį „Kine po žvaigždėmis“  pažinsime iš arčiau – legendinis armėnų kilmės prancūzų šansonjė, kompozitorius, aktorius Šarlis Aznavūras, vadinamas Prancūzijos Franku Sinatra. Mažai kas žino, kad nuo 1948 m., kai iš Editos Piaf gavo dovanų savo pirmąją kamerą, Šarlis nebepaleido jos iš rankų. Kamera jį lydėjo visur – Aznavūras filmavo savo gyvenimą, o jo gyvenimas priminė filmą. Dokumentinis filmas „Šarlis Aznavūras“ – tai legendinio dainininko filmas-dienoraštis, iliustruotas žymiausiomis jo dainomis.

Kosminiai vakarai

Šiemet „Kinas po žvaigždėmis“ kelia akis į dangų ir kviečia pasižvalgyti kosmoso platybėse. Christopher Nolano filmas „Tarp žvaigždžių“ kelia klausimą – ar žmonijai lemta mirti Žemėje? Grupė bebaimių astronautų leidžiasi į kosmoso gelmes ieškoti atsakymų. Įtraukiantis dokumentinis filmas „Erdvėlaivis Žemė“ pasakoja apie ambicingo projekto „Biosfera 2“ gimimą. 1991-aisiais aštuoni žmonės, apvilkti futuristinėmis uniformomis atsisveikino su įprastu gyvenimu ir dviems metams užsidarė po oro nepraleidžiančiais stikliniais kupolais. Nors jie ir nepaliko Žemės orbitos, jų misija siekė atsakyti į klausimą, ar įmanoma sukurti sąlygas žmonijai gyventi kitose planetose.

Visa vasariška filmų programa ir bilietai: www.kinaspozvaigzdemis.lt.

Naujausi straipsniai