Vienas Ispanijoje keliavęs A. Janonis susižavėjo vietinėmis moterimis: skiriasi nuo lietuvių

Žmonės.lt fotomontažas / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-08-04 11:14
Dainininkas, muzikinių TV projektų dalyvis Audrius Janonis leidosi į poilsinę kelionę. Dar šių metų pradžioje aplankęs Vokietiją, Rumuniją ir Italiją, šįkart vaikinas išvyko į karščiu alsuojančią Ispaniją. Per savaitę trukusią kelionę Audrius aplankė Barseloną, Valensiją ir Mursiją. „Pirmą kartą į Ispaniją skridau pernai. Barselona mane sužavėjo viskuo – architektūra, gamta, maistu, o labiausiai – savo žmonėmis. Tačiau norėjau pamatyti daugiau Ispanijos – ne tos, kuri pritaikyta turistams. Tokią jau esu matęs anksčiau“, – apie savo pasirinkimą aplankyti ne itin populiarius miestus pasakojo A. Janonis.

Autobusu įveikė tūkstančius kilometrų

Į kelionę atlikėjas leidosi vienas. Tai ne pirma išvyka, kai Audrius svetur vykti ryžosi be kompanijos. 22-ąjį gimtadienį dainininkas atšventė Berlyne, Bukarešte ir Milane, kur taip pat keliavo nelydimas bičiulių. Audriui retkarčiais tenka keliauti vienam, nes jis turi galimybę dirbti nuotoliniu būdu – priešingai nei jo draugai, negalintys atostogauti kada panorėję. Tiesa, Audrius naudojasi vaizdo programėlėmis savo telefone, todėl, kaip pats pasakojo, daugybę kartų „transliavo“ atostogų nuotykius į Lietuvą.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.


„Savo darbą galiu derinti su atostogomis, kadangi viskas, ko man reikia – internetas ir kompiuteris. Mano draugams ne visada pavyksta gauti išeiginių, tad kartais tenka keliauti be jų. Nors, prisipažinsiu, su kompanija visuomet linksmiau, tačiau leistis į kelionę vienam taip pat smagu“, – pasakojo A. Janonis, klausiamas, kodėl ryžosi išvykti vienas.


Pasiteiravus, ar nebijo nepažįstamų vietų tyrinėti be kompanijos, vienui vienas, Audrius nusijuokė: „Nebijau tol, kol su savimi turiu žemėlapį arba šalia yra vietinių gyventojų, kurių galiu pasiklausti kelio“.

Atlikėjas keliavo ne tik lėktuvu. Autobusu jam teko įveikti ne vieną tūkstantį kilometrų. „Buvo patogu, nes autobuso grafikas sutapo su skrydžiu, ankstų sekmadienio rytą iš Vilniaus autobusų stoties išvykau į Varšuvą, iš kurios, dar tos pačios dienos popietę laukė skrydis į Barseloną. Čia teko pernakvoti, o kitą rytą vietiniu autobusu išvykau į Valensiją ir Mursiją. Iš ten – vėl atgal į Barseloną. Galiausiai parskridau į Lenkijos sostinę, iš kurios autobusu grįžau į Vilnių“, – pasakojo muzikinių TV projektų dalyvis ir dainininkas.

Tiesa, kelionės autobusu Audriui nepasirodė varginančios ar ilgos, priešingai – dainininkas ir vėl leistųsi išvykai ant ratų ir sako esąs įsitikinęs, kad keliavimas autobusu turi pranašumų.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.


„Šiuolaikiniais autobusais keliauti itin patogu. Čia veikia bevielis interneto ryšys, yra kur pasikrauti telefoną ar kompiuterį. Kelionės metu galėjau patogiai pasidaryti visus darbus, tad laikas neprailgo. Be to, džiaugiausi, kad Varšuvoje prisipirkęs įvairių pirkinių, neturėjau pirkti papildomo lagamino, nereikėjo sukti galvos dėl bagažo matmenų ir jo svorio. Būtų buvę priešingai, jei būčiau keliavęs lėktuvu“, – pasakojo A. Janonis.

Paplūdimiuose – moterys be liemenėlių


Kaip pasakojo dainininkas, Valensija jam paliko labai gerą įspūdį, nes, jo teigimu – tai ne turistinis miestas. Ten jį labai sužavėjo upės formos parkas, aplinka, miesto aura.

„Parkas driekiasi net keletą kilometrų. Čia persipynusi gamta su architektūra. Kai lankiausi Valensijoje, buvo 36 laipsniai karščio. Kai mūsų šalyje saule ir šiluma džiaugtis daug galimybių neturime, toks karštis ir saulė Ispanijoje buvo labai „į temą“. Išsinuomojau dviratį, važinėjau po miestą, valgiau tose vietose, kur valgo patys ispanai – ne aikštėse, o toliau nuo centro. Buvo įdomu paragauti kasdienių ispaniškų valgių“, – kelionės įspūdžiais dalijosi A. Janonis.
Viešėdamas Ispanijoje Audrius susipažino su vietiniais. Dainininko teigimu, daugeliui ispanų nebūtina mokėti anglų kalbą norint užmegzti kontaktą.

„Susipažinau su mergina, kuri kalbėjo tik ispaniškai. Jos gebėjimas bendrauti mane labai sužavėjo. Vaikščiojau parke, apžiūrinėjau naktinį miestą, sutikau merginą, kurios paklausiau, kur galėčiau pavakarieniauti kur nors netoliese. Net ir be anglų kalbos mes vienas kitą supratome. Užuot bandžiusi paaiškinti, kur yra kavinė, mergina mane tiesiog palydėjo iki vietos. Lietuvoje to tikrai nebūtų galima tikėtis. Ispanai man būtent dėl to ir patinka“, – pasakojo dainininkas.
Tiesa, Audrių nustebino paplūdimiai. Dainininkui buvo sunku patikėti, kad moterys bendruose pliažuose deginasi be liemenėlių.
„Ispanijoje, kaip ir Lietuvoje, yra atskiri nudistų paplūdimiai, tačiau ten, kiek teko pastebėti, moterys nusisega liemenėles bendruose paplūdimiuose. Jos deginasi, lepinasi saule be liemenėlių. Tai yra ir natūralu, ir labai gražu. Kelionės metu norėjau pailsėti, pakeisti aplinką, atsipūsti todėl keletą dienų praleidau ir paplūdimiuose“, – kalbėjo A. Janonis.

Asmeninio archyvo nuotr.
Asmeninio archyvo nuotr.


39 laipsnių karštis – iššūkis net vietiniams


Pabuvęs Valensijoje, Audrius patraukė Mursijos link. Čia jį pasitiko 39 laipsnių temperatūra. Kaip pasakojo pats dainininkas, prakaitas tiesiog žliaugte žliaugė. Atlikėjui teko praustis duše po keletą kartų per dieną. Tokia temperatūra Audriui pasirodė esanti gerokai per aukšta atostogoms, mat kėlė diskomfortą.

„Mėgstu šilumą ir saulę, tačiau 39 laipsniai – per daug. Ir Mursijoje išsinuomojau dviratį, tačiau juo pavažinėjau vos valandą. Buvo tiesiog neįmanoma išbūti. Šiuo metu Mursijoje nesezonas. Miestiečiai išvyksta prie jūros, į savo sodybas. Tuo metu, kai keliavau, pusė parduotuvių ir restoranų nedirbo“, – pasakojo A. Janonis, neilgai trukus iš Mursijos patraukęs atgal į Barseloną.

Būdamas Mursijoje Audrius užsuko į kavinę, bandė padavėjos pasiteirauti apie meniu, ketino užsisakyti maisto, tačiau padavėja nekalbėjo angliškai. Tą išvydusios greta buvusios dvi merginos suskubo pagelbėti, padėjo Audriui ir susikalbėti su padavėja, ir užsisakyti maisto.


„Vėliau jos pasiteiravo manęs, iš kur esu atvykęs ir netrukus pakvietė prisijungti prie jų. Žmonės ten yra labai laisvi, atsipalaidavę, toks įspūdis, kad jų nespaudžia problemos. Jos pamatė, kad sėdžiu vienas, pakvietė prisijungti. Mane tai labai žavi“, – atostogų kelionės Ispanijoje įspūdžiais dalijosi A. Janonis.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai