Viena stilingiausių aristokračių ledi Helen Taylor beveik niekada neturėjo pasirinkimo teisės

Ledi Helen Taylor / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-26 21:03
Šiandien rūmai turi Kembridžo hercogienę Catherine ir Sasekso hercogienę Meghan, tačiau prieš du dešimtmečius stilingiausios aristokratės titulas priklausė ledi Helen Taylor (54). Šviesiaplaukę gražuolę savo mūza laikė tokie mados korifėjai kaip Giorgio Armani ir Karlas Lagerfeldas, rašo Jungtinės Karalystės lietuviams skirtas žurnalas „Žmonės UK“.

Ledi visuomet buvo viena geriausiai besirengiančių Windsorų šeimos moterų, tokia liko ir šiandien. Štai per karališkąsias Askoto žirgų lenktynes ji traukė žvilgsnius spalvingu „Barbara Casasola“ kostiumėliu ir modernia žydra skrybėlaite. Mados pasaulis jai visada buvo artimas, tad pasiūlymą tapti „Armani“ ambasadore Helen sutiko su entuziazmu – šias garbingas pareigas ledi ėjo daugiau nei penkiolika metų.

Ledi Helen Taylor / Vida Press nuotr.
Ledi Helen Taylor / Vida Press nuotr.

Net rodėsi, kad Helen ir Giorgio tandemas yra neišardomas, tačiau 2009-aisiais aristokratė paskelbė apie skyrybas ir prisipažino besidžiaugianti, kad jos neberibos griežta sutartis vilkėti tik „Armani“ drabužius: „Supraskite, yra ribos, kiek per metus galima apsivilkti tamsiai mėlynų švarkų ir baltų marškinių. Pastarąjį dešimtmetį buvo visai smagu neturėti pasirinkimo teisės, bet viskam ateina galas.“

Ledi Helen Taylor / Vida Press nuotr.
Ledi Helen Taylor / Vida Press nuotr.

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad aristokratė apskritai niekada neturėjo pasirinkimo teisės. Ir ne tik drabužių klausimu. Jos tėvai – karalienės Elizabeth II pirmos eilės pusbrolis princas Edwardas ir Kento hercogienė Katharine – pasižymėjo griežtu auklėjimu, jie už dukrą nuspręsdavo, kas jai bus geriausia. 

Ledi Helen Taylor / Vida Press nuotr.
Ledi Helen Taylor / Vida Press nuotr.

Pati Helen savo vaikams stengėsi suteikti daugiau laisvės, troško tapti jiems ne tik mama, bet ir geriausia drauge. Galbūt motiniški rūpesčiai ir yra šeštąją dešimtį įpusėjusios aristokratės jaunatviškumo paslaptis – jos jaunėlėms Eloise ir Estellai dar tik prasidėjo maištingos paauglystės metai.

Helen prisimena pati neturėjusi galimybių maištauti. Karališkosios šeimos narę visuomet varžė griežtos taisyklės ir tėvų pamokymai „nedaryti gėdos savo pavardei“. Tiesa, prieš tris dešimtmečius ji vis dėlto sukėlė triukšmą – nuviliojo savo pusseserės ledi Sarah Chatto vaikiną, dabar žymų meno prekeivį Gérard’ą Faggionato.

Ledi Helen Taylor / Vida Press nuotr.
Ledi Helen Taylor / Vida Press nuotr.

„Šiandien jau viskas pamiršta“, – taktiškai sako ledi Helen, kurios mylimųjų sąraše – ne viena žinoma pavardė. „Žinote, ėjau į internatinę mokyklą. Tai buvo dusinanti įstaiga, kurioje nebuvo nė vieno berniuko. Kaskart, kai koks nors brolis ateidavo į mokyklą pasiimti savo sesers, mes prisiplodavome prie langų šaukdamos: „Berniukas! Berniukas!“

Vėliau Helen buvo perkelta į privačią Gordonstoun mokyklą – švietimo įstaigą, kurioje prabėgo vieni blogiausių metų princo Charleso gyvenime (sosto paveldėtojas mokykloje patyrė žiaurias patyčias; sykį trylikametį princą bendramoksliai įkišo į narvą ir pastatė po lediniu dušu). „Bet man ten patiko! Gero išsilavinimo taip ir negavau, tačiau tai buvo mišri mokykla. Man tai buvo nuostabūs metai, turėjau daugybę vaikinų“, – mokslus prisiminė Helen.

Ledi Helen Taylor / „Scanpix“ nuotr.
Ledi Helen Taylor / „Scanpix“ nuotr.

Būtent šioje mokykloje ji suprato esanti išvaizdi ir išmoko tuo naudotis. Tad grįžusi į Londoną pradėjo lankytis nesibaigiančiuose vakarėliuose, vaikščioti į vieną pasimatymą po kito. Maždaug tuo metu spauda Helen davė Melionų pravardę – paparacai įamžino aristokratę besideginančią be viršutinės maudomuko dalies. „Tos nuotraukos buvo vienintelis dalykas, galėjęs mane suerzinti. Prisimenu, išvydusi fotografijas, kuriose laikiau gėrimą ir rūkiau cigaretę, pagalvojau: „Ak, geriau jau liaučiausi tai dariusi!“ Ar lioviausi? Tik viešumoje. Šiandien neberūkau, bet esu ištikima geram vynui“, – bendraudama su „Evening Standard“ juokėsi Helen.

Ledi Helen Taylor / Vida Press nuotr.
Ledi Helen Taylor / Vida Press nuotr.

Tradicijos, garbė, pareigos, atsakomybė – į visa tai Helen žvelgia labai rimtai. Per ilgus metus viešumoje ji išmoko bendrauti su žiniasklaida: kalba taip, kad išlaikytų susidomėjimą, bet niekada nepasako per daug. Aristokratė niekada neatvirauja ir apie savo santykius su sutuoktiniu Timothy Tayloru (55), su kuriuo šiemet atšventė 26-ąsias vestuvių metines. Apie asmeninį gyvenimą ledi Helen kalbėjo tik sykį, kai Timothy pavyko įveikti limfmazgių vėžį.

Tada aristokratė agitavo žmones susirūpinti savo sveikata, kilus įtarimų kuo greičiau kreiptis į medikus, mat vėžio diagnozė išsunkia ne tik fizines, bet ir emocines jėgas. „Prabėgus dvejiems metams po diagnozės pasijutau išsekusi. Buvau visiškai sugniuždyta – štai tada ir pravirkau. Anksčiau negalėjau verkti. Buvau stojiška. Nenorėjau, kad žmonės manęs gailėtųsi. Kai kurie draugai pradingo iš mūsų gyvenimo, nes nežinojo, ką pasakyti. Aš jiems atleidžiu, nes suprantu“, – apie didžiausius gyvenimo iššūkius atviravo ledi.

Ledi Helen Taylor / „Scanpix“ nuotr.
Ledi Helen Taylor / „Scanpix“ nuotr.

Dabar tiek Helen, tiek Timas jaučiasi kaip niekada gerai. Jiedu laikosi griežto mitybos ir poilsio režimo. „Daugelio ligų galima išvengti, jei tik tinkamai maitiniesi“, – įsitikinusi aristokratė.

Žurnalas „Žmonės UK“ žengia dar arčiau jūsų. Nuo šiol „Žmonės UK“ galite prenumeruoti sau ir savo artimiesiems Jungtinėje Karalystėje. Pasinaudokite galimybe gauti naujausią žurnalą tiesiai į namus. Daugiau informacijos rasite www.zmones.uk.

Naujausi straipsniai