Vidurvasario festivalyje – ypatingas duetas: pianistas P.Geniušas ir solistė J.Gringytė dovanojo itališką muziką

Festivalis „Midsummer Vilnius“: Justina Gringytė ir Petras Geniušas, Ilona Balsytė, Agnė Jagelavičiūtė su sūnumi / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-07-22 22:05
Trečiadienio vakarą festivalyje „Midsummmer Vilnius“, Valdovų rūmų didžiajame kieme pasirodymą surengė ypatingas duetas. Muzikos garsais miesto širdį pradžiugino vienas ryškiausių Lietuvos pianistų Petras Geniušas ir operos solistė, mecosopranas Justina Gringytė.

Petro Geniušo ir Justinos Gringytės pasirodymas – ypatinga jau penktajį kartą vykstančio „Midsummer Vilnius“ festivalio dalis.

Šįkart įspūdingas duetas užpildė Valdovų rūmų kiemą itališka muzika: skambėjo kompozitorių Dž. Rossini, V. Bellini, G. Donizetti kūriniai. Petras Geniušas solo skambino D. Scarlatti, C. Debussy kūrinius.

Petras Geniušas / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Petras Geniušas / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Petras Geniušas iš Lietuvos atlikėjų išsiskiria nuolatinėmis naujų išraiškos formų paieškomis – savo solidžios karjeros metu jis yra akomponavęs dramos spektakliams, baletams ir net kabaretams, dalyvavęs džiazą ir kitus stilius jungiančiuose projektuose. Dėstytojauja ne tik Lietuvoje, bet ir Škotijos Karališkoje mokslų akademijoje. Už savo veiklą pianistas apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi.

 

Justina Gringytė / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Justina Gringytė / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Įspūdingi ir operos solistės Justinos Gringytės pasiekimai. Britų dienraščiai „The Telegraph“ ir „The Times“ Justinos balsą lygino su griaustinio jėga ir gyrė nepriekaištingą techniką. 2015 m. Tarptautiniuose operos apdovanojimuose kaip geriausia jaunoji solistė įvertinta atlikėja pasirodo Lietuvos, Korėjos, Didžiosios Britanijos, Ispanijos ir kitų šalių operose. Atlikėja  Be to, ji yra įsteigusi savo labdaros ir paramos fondą talentingiems jauniesiems muzikantams remti.

Taip pat skaitykite: Valdovų rūmuose prasidėjo vidurvasario festivalis „Midsummer Vilnius“: pirmoji žvaigždė – Monika Liu

Naujausi straipsniai