Vidmantė Martikonytė su sūnumi augino ir pardavinėjo putpeles: neatmeta galimybės šią veiklą tęsti toliau

Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Mados ženklo „Go.MANTE“ kūrėja Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė karantino metu su sūnumi Mantvydu pradėjo naują veiklą – užsiėmė putpelių auginimu ir jų pardavimu. Kaip sako žinoma moteris, tai buvo pamoka keturiolikmečiui sūnui, kuris norėjo užsidirbti pinigų naujai valčiai.

Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė pasakoja, kad idėja auginti putpeles gimė jos sūnui Mantvydui, kuris galvojo, kaip netuštinant tėvų piniginės užsidirbti pinigų.

„Palaikiau šią idėją ir sūnaus norą pačiam užsidirbti pinigų, todėl prisidėjau prie putpelių auginimo ir jam padėjau. Tiesa, kurį laiką auginome ir žąsiukus, tačiau jų perėjimo laikas ilgesnis ir visas procesas sudėtingesnis, tuo tarpu su putpelėmis viskas kiek paprasčiau“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Vidmantė, kuri kartu su sūnumi namų sandėliuke išaugino apie 90 putpelių.

Putpelių jaunikliai / Asmeninio archyvo nuotr.

Pasak moters, pirmiausia putpelių kiaušiniai buvo laikomi specialiame inkubatoriuje, kuriame jie praleido apie 20 dienų. Kai putpeliukai išsirito, teko juos paauginti dar kelias savaites, o vėliau surasti pirkėjus. 

Vidmantė sako, kad iš pradžių kilo sunkumų ieškant pirkėjų, tad jai buvo kilusi mintis namų kieme pastatyti gardą ir pasilikus paukščius užsiimti putpelių kiaušinių pardavimu. Vis dėlto,  iš lūpų į lūpas pasklidusi informacija apie pardavinėjamas putpeles pasiekė klientus ir visos jos buvo parduotos.

Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Tiesa, putpelių kaina priklauso nuo lyties. V.Martikonytė-Medišauskienė atskleidė, kad berniukas kainuoja 1 eurą, o mergaitė – 2 eurus, kadangi ji peri kiaušinius. 

„Tai buvo labai gera galimybė sūnui ne tik užsidirbti pinigų, bet ir įgyti daugiau atsakomybės. Nors ir prisidėjau prie šios veiklos, sūnus pats rūpinosi putpelių priežiūra, keisdavo vandenį, maitindavo. Galiausiai išsvajotą valtį mes jam padovanojome gimtadienio proga, tačiau užsidirbtų pinigų jis neišleido ir toliau juos taupo“, – teigia ji.

Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Mados ženklo kūrėja karantino metu taip pat užsiėmė nauja veikla – siuvo apsaugines kaukes ir sėkmingai jas pardavinėjo. Vidmantė mano, kad jeigu dar kartą teks išgyventi karantiną, šįkart kaukių prekyba nebus tokia sėkminga, todėl galbūt ji ir toliau su sūnumi augins paukščius bei užsiims jų prekyba.

„Šio versliuko tikrai nelaidojam. Dabar turime ne tik inkubatorių, bet ir patirties! Galbūt šįkart sugalvosime auginti ne putpeles, o ką nors kitą. Pavyzdžiui, balandžius...“, – paslaptingai šypteli Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė.

Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė augino ir pardavinėjo putpeles (8 nuotr.)
+2
Skaitykite daugiau