Vidmantė Martikonytė dovanojo šimtmetį skaičiuojantį porcelianą „Jaunimo linijos“ aukcionui

Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė
Šaltinis: Žmonės
AA

Mados ženklo „Go.MANTE“ įkūrėja Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė iš asmeninės kolekcijos padovanojo XX am. pradžioje pagamintą prancūzišką „Limožo“ porceliano indą nemokamą emocinę pagalbą teikiančiai „Jaunimo linijai“.

Šis unikalus porcelianas bus vienas iš 23 Lietuvos menininkų įsteigtų meno kūrinių ir kitų vertingų prizų labdaros aukcione, kuris vyks internetinėje platformoje spalio 1 dieną.

„Praėjusiais metais dalyvavau „Jaunimo linijos“ labdaros renginyje kaip viešnia ir nusprendžiau, kad šiemet noriu ir galiu prisidėti pati. Šis indas, tai ne tik retas, puošnus, elegantiškas antikvaras, bet ir praktiškas daiktas. Žmogus, kuris supranta, tikrai įvertins“, – teigia V.Martikonytė-Medišauskienė.

Vidmantė Martikonytė

Baltas, didžiulis, skulptūriškas, klasikiniais reljefais puoštas garsios Limožo manufaktūros puodas su dangčiu, pagamintas XX am. pradžioje - tikra pietų stalo ar valgomojo interjero puošmena. Limožo (pranc. Limoges) pavadinimas žinovams kelia pagarbų susižavėjimą, jau daugelį metų šis prancūziškas porcelianas užburia elegantišku bei rafinuotu subtilumu. Tai kokybės ir aukščiausio meistriškumo sinonimas. Nuo XVIII am. pab. Prancūzijos Limožo regione klesti porceliano manufaktūros, gaminančios pačius geriausius porceliano indus ne tik Europoje, bet ir pasaulyje.

„Komplekte ne tik didžiulis indas, kuriame galima serviruoti sriubas, karštus patiekalus ar laikyti skaniausius desertus, bet ir didžiulė lėkštė – padėklas, kuri ir atskirai gali pasitarnauti serviruojant stalą. Šis komplektas nepaliks abejingų ir puikiai tiks ruošiantis pačiai gražiausiai šventei“, – pasakoja Vidmantė.

Vidmantė Martikonytė

Indas moters kolekcijoje atsidūrė prieš beveik dešimtmetį. Kolekcionierės akį jis patraukė dėl savo estetiškumo ir dailumo viename iš antikvariatų Briuselyje. Ne vienerius metus stalo indus kolekcionuojanti Vidmantė Martikonytė-Medišauskienė turi sukaupusi ne menką, maždaug trisdešimties išskirtinių indų kolekciją.

„Gražūs indai -  visiška mano silpnybė. Aš kiekvieną vakarą jais dengiu stalą, nes visiškai kitoks jausmas yra valgyti iš ypatingai papuošto stalo. Labiausiai mėgstu baltus – jie puošniausi, gražiausi. Man kartais geriau nusipirkti gražų indą nei suknelę“, – juokiasi dizainerė.

Porcelianas aukcionui

Prancūzišką „Limožo“ porceliano indą bus galima įsigyti „Jaunimo linijos“ meno kūrinių ir žinomų žmonių įsteigtų prizų labdaros aukcione, kuris  šiemet dėl koronaviruso grėsmės vyks profesionalioje internetinėje platformoje spalio 1-ąją 18 valandą. Surinktos lėšos bus skirtos „Jaunimo linijos“ savanoriams rengti.  

„Jaunimo linija” – viena didžiausių, progresyviausių ir skaidriausių nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje, turinti padalinius Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei skyrių Skuode. Virš 300 savanorių visoje Lietuvoje prisideda prie visą parą teikiamos emocinės paramos telefonu, elektroniniais laiškais ir internetiniais pokalbiais, kad nė vienas neliktų vienas su savo skausmu.

Vien praėjusiais metais „Jaunimo linijos“ savanoriai atsiliepė į 48 841 skambučius, įvyko 2 858 pokalbiai internetu ir buvo atsakyta į 1 022 laiškus. Tačiau dėl savanorių trūkumo galima atsakyti tik į 70 proc. visų kreipimųsi.

Dalyvauti aukcione galima iš bet kurios pasaulio vietos, kur tik veikia interneto ryšys. „Jaunimo linija“ kviečia nelikti abejingais, registruotis ir dalyvauti auksione čia.

„Jaunimo linijos“ meno kūrinių ir žinomų žmonių įsteigtų prizų labdaros aukcionas (10 nuotr.)
+4
Skaitykite daugiau