Vidas Bareikis – apie santykius su sūnumi: „Bandžiau įgyvendinti savo neišsipildžiusias svajones“

Vidas Bareikis
Autorius: Marija Angeloska
Publikuota: 2020-02-19 21:13
Garsus aktorius, režisierius ir dainininkas Vidas Bareikis nevengia kalbėti įvairiomis temomis. Šį kartą žinomas atlikėjas atvirai papasakojo apie ryšį su savo sūnumi Adu bei apie vertybes, kurios tapo jų santykių pagrindu.

„Mūsų šeimoje svarbiausia pagarba ir tarpusavio supratimas. Ko gero, esu griežtesnis ir reiklesnis nei Jurga, todėl stengiuosi save kontroliuoti ir nespausti Ado. Sutariame puikiai, turbūt, dėl to, jog esame labai panašūs. Aš esu labai dėkingas sūnui už tai, kad jis mane moko atkaklumo, draugiškumo ir meilės”, – pasakojo V. Bareikis

Scenos žmogaus gyvenime egzistuoja ne tik šlovės akimirkos, bet ir sunkūs periodai. Kas Jums suteikia energijos ir palaiko sunkiose situacijose?

Aš gyvenu griežtu gyvenimo ritmu: sportas, miegas, sveikas maistas. Manau, jei turi bent lašą energijos, privalai stotis net per skausmus ir pajudėti iš mirties taško, kad ir kokia sudėtinga situacija būtų. Žinoma, motyvuoja ir artimieji, už kuriuos esu atsakingas – vien dėl jų negaliu sau leisti susimauti.

Sūnaus Ado dienotvarkė turbūt tokia pat intensyvi, kaip ir Jūsų. Kaip motyvuojate jį prasmingai leisti laisvą laiką?

Pirmiausia, tai pats rodydamas pavyzdį. Kartu sportuojame, leidžiame laisvalaikį, rodau jam kuo didesnį galimybių spektrą, o tada daug kalbamės apie pasirinkimus. Manau, kad vaikui svarbiausia daug ir atvirai kalbėtis su tėvais.

Dauguma tėvų per savo vaikus bando išpildyti vaikystės svajones. Ar tai, kad sūnus užsiima karatė, nėra tik tėčio užgaida?

Anksčiau dažnai save „pagaudavau”, kai Ado asmenybėje matydavau mažą Viduką. Pripažinsiu, tam tikrus sprendimus priimdavau bandydamas įgyvendinti savo neišsipildžiusias svajones. Dabar jį stengiuosi matyti kaip atskirą, savo istoriją kuriančią, savarankišką asmenybę, kuri neprivalo būti mano kopija.

Jurga Šeduikytė ir Vidas Bareikis su sūnumi Adu Bareikiu
Jurga Šeduikytė ir Vidas Bareikis su sūnumi Adu Bareikiu

Drįsčiau teigti, kad tėvu tapote labai anksti. Kas gyvenime pasikeitė gimus Adui?

Pasikeitė visa prioritetų skalė, tuo pačiu dingo ir egoizmas. Atsirado dalykas, kuris yra pats svarbiausias gyvenime – vaikas. Žinoma, kai mūsų šeimoje atsirado Adas turėjome auklę, padėdavo mano tėvai, tačiau jis visada buvo šalia manęs. Tik vėliau sekė karjera ir visi kiti dalykai. 

Ar ateityje norėtumėte daugiau vaikų?

Kodėl gi ne (šypsosi).

Visai neseniai lankėtės Amerikoje ir apžiūrinėjote universitetus. Apie kokias studijas svajoja Adas? Kam kilo idėja apie mokslus už Atlanto?

Mano sūnus nuo keturių metų užsiima muzika, karatė bei šoka breiką. Jis yra labai universalus ir norėčiau, kad jis turėtų galimybę šias savybes tobulinti ne tik Lietuvoje. Mano, kaip tėčio, misija yra suteikti jam visas galimybes ir, nors idėja apie studijas Amerikoje kilo man, viską sprendžiame kartu.

Žinoma pavardė vieniems našta, kitiems – galimybė. Ar nebijote, kad ateityje Adą gali lyginti su Jumis?

Žinoma, taip gali nutikti, tačiau jis yra daug „kietesnis”, nei aš būdamas jo metų.

Jūsų nuomone, su kokiomis didžiausiomis problemomis šiuo metu susiduria vaikai?

Pasirinkimų gausa ir motyvacijos stoka. Taip pat jiems trūksta artumo su tėvais. Mano nuomone, gyvenant šiame laikotarpyje jaunam žmogui sunku nepasimesti „informaciniame chaose” ir rasti savo vietą šiame pasaulyje, kuris labai sparčiai keičiasi. Svarbiausia, jog jauni žmonės suprastų, kad yra reikalingi, kad turi savo misiją kurti geresnį pasaulį.

Vidas Bareikis/Manto Repečkos nuotr.
Vidas Bareikis/Manto Repečkos nuotr.

Dabartinėje visuomenėje knygos viršelis yra svarbesnis už turinį. Kaip būtų galima visa tai pakeisti?

Reikia tvarkyti ne visą parką, o apsirinkti šiukšles aplink savo suoliuką. Tai reiškia, kad reikia pradėti nuo savęs, todėl būtent tokį pavyzdį bandau rodyti ir kitiems.

Šiemet būsite jaunimo festivalio „Vibelift” vedėjas. Ko palinkėtumėte tiems vaikams, kurie į festivalį atvyks pasisemti įkvėpimo?

Noriu pasidalinti savo didžiausiu kredo: siekite savo svajonių ir niekada nesustokite klausinėti. Manau, kad žmogus gali visą gyvenimą mokytis, semtis žinių ir vistiek niekada netaps visažiniu, todėl klausti yra svarbu.

Bilietus į renginį platina Tiketa.lt, juos įsigyti galite ČIA.

Naujausi straipsniai