Vidas Bareikis: „Mane vargina darboholizmas ir noras gyventi kuo platesniais plaučiais“

Vidas Bareikis/ Viganto Ovadnevo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-10-01 14:20
Jau netrukus startuoja naujas Vido Bareikio pokalbių ir eksperimentų šou „VIDO VIDeO“, kuris bus rodomas per LNK nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Su studijos svečiais Vidas aptars pačius įvairiausius klausimus – nuo gimdymo skausmų iki šlykščiausio pasaulio maisto, kelionių ir pensijų. Starto proga – interviu naujos laidos vedėju Vidu Bareikiu.

Mėgstate išsirengti iki pusės. Ar čia iš nuoširdumo? Norite parodyti širdį ar torsą

Šis veiksmas – tai visiškos laisvės ir savęs nevaržymo simbolis. Iš kitos pusės esu sau pasakęs, kad reikia tai daryti kartkartėmis, kad išlaikyčiau gerą fizinę formą. Kartais taip sunku atsisakyti mano taip dievinamų saldumynų ar kokio burgeriuko, bet kai žinau, kad greičiausiai koncerte vis tiek susiplėšysiu marškinėlius ar dar kaip kitaip šėlsiu, tai stengiuosi neužsiauginti dėdės gelbėjimosi rato. (juokiasi)

Dar turite kokių nors nukrypimų nuo normos?

Turiu vieną labiau atlėpusią ausį, galiu groti iki 12 valandų per parą, nešioju linzes, kartais šnekuosi su savimi ir dažniausiai valgau mašinoje savo pasigamintus pusryčius. Tai pirmieji į galvą atėję „nukrypimai”, o šiaip visa kita su manimi tvarkoje.

Vidas Bareikis
Vidas Bareikis

Ar jūs, kaip ir kiti, nežiūrite televizijos?

Labai juokinga situacija. Dauguma žmonių sako, kad televizijos nežiūri, bet paklausti gali puikiai atpasakoti visas programas ar tos savaitės TV aktualijas. Manau, tai labiau poza ar mada. Aš televizorių turiu, žiūriu atsisukdamas mėgstamas laidas. Manau, kad dabar yra televizijos renesansas su naujais veidais, nauja energija ir tik šiam laikotarpiui būdingomis TV savybėmis.

„Žmonės 2019“ apdovanojimų ceremonijoje vos nesukėlėte skandalo, nusikeikęs  scenoje, televizijai teko redaguoti tą transliacijos vietą. Kodėl taip pasielgėte? 

Ten buvo situacija, kurioje pajutau didesnį norą pakalbėti, išreikšti savo mintis man opia savižudybių prevencijos tema. Džiaugiuosi, kad tai sulaukė atgarsio. Kuo daugiau kalbėsime apie šiuos mūsų visuomenės skaudulius, spręsime, o ne bėgsime nuo šių temų, tuo greičiau situacija keisis į gerąją pusę.

Kaip pats manote, kodėl televizija jums pasiūlė vesti kasdienę pokalbių laidą?

Kiek žinau, prodiuserių akiratyje buvau jau kuris laikas, nes seniau teko dalyvauti TV projektuose ir ten jaučiausi visai gerai. Tačiau toks pasitikėjimas, kai pasiūloma vardinė, kasdienė laida, labai nustebino ir pradžiugino. Esu žmogus, kuris stengiasi nestovėti vietoje, tobulėti ir visada išlikti žingeidus, todėl esu dėkingas LNK už naująjį etapą ir kol kas labai kūrybingą ir beprotiškai pozityvią atmosferą.

Vidas Bareikis/ Organizatorių nuotr.
Vidas Bareikis/ Organizatorių nuotr.

Keturios laidos per savaitę, are nebijote, kad nepatempsite tokio krūvio?

Bent kol kas viskas vyksta puikiai. Reikėjo šiek tiek prisitaikyti prie naujojo ritmo, bet tai tikrai ne vienintelė mano veikla, todėl esu įpratęs prie tempo. Krūvį išlaikyti padeda režimas, sportas ir artimųjų palaikymas. Labai laukiu kiekvieno filmavimo, nes būtent naujos temos ir svečiai padiktuoja sprendimus ir leidžia šėlti vaizduotei.

Kaip ilsitės po jau beveik trijų dešimčių naujų laidų įrašų? Gal SPA? 

Po filmavimų einu į karate treniruotes. Man tai – meditacija ir savęs surinkimas po išsitaškančios TV vedėjo veiklos. Na, o savaitgaliais būna visko. Niekada neatsisakau masažo ar pasivaikščiojimo gamtoje, būna ir SPA (šypsosi).

Apie ką kalbėsitės pirmosiose laidose? 

Temų įvairovė yra be galo plati – nuo kelionių iki gimdymo skausmų, nuo muzikos pasaulio peripetijų iki šlykščiausio pasaulio maisto. Nuobodu tikrai nebus, nes kiekvienas filmavimas iš kol kas nufilmuotų 24 laidų buvo emocinė bomba. Su daug pozityvizmo, muzikalumo, humoro ir naudingos informacijos.

Vidas Bareikis / Ievos Jūros nuotr.
Vidas Bareikis / Ievos Jūros nuotr.

Ar buvo toks momentas iš filmavimų, kuris būtų išvertęs Jus iš kojų?

Jie gimsta vos ne kiekvienoje laidoje, bet kol kas mano topas yra – metalistu virtęs ministras Aurelijus Veryga, ant mano galvos išpiltas šaltibarščių puodas ir grupės „69 danguje” netikėtumas.

Ar televizija sudaro didelę dalį jūsų veiklos?

Dabar tai maždaug pusė mano laiko. Tenka ne tik turėti įtemptas net po tris filmavimus per vieną dieną, bet ir ilgus pasiruošimus – idėjų gvildenimo, apsitarimų su komanda, namų darbus. Daugiausiai laiko aukoja ir yra tikri mano angelai sargai yra fantastiški laidos redaktoriai.

Kokia jūsų dienos rutina? 

Gyvenu gana griežtu ir aiškiu ritmu. Ryte su sūnumi vykstame į mokyklą. Tada nuo 9–15 val. turiu savo darbų, susitikimų, repeticijų. Vėliau sportas, vakare žiūrime filmus, vakarieniaujam skaitom ar kaip kitaip ilsimės. Savaitgaliais dažniausiai koncertuoju.   

Vidas Bareikis / Organizatorių nuotr.
Vidas Bareikis / Organizatorių nuotr.

Jūsų kūrinius youtube platformoje peržiūri milijonai. Ar jus vargina populiarumas?

Suprantu, kad tai mano pasirinktos profesijos ir veiklos dalis, todėl tikrai nesijaučiu kažkaip ypatingai. Realiai dirbu tą patį darbą kaip koks biuro ar įmonės darbuotojas, tik mano veikla vieša ir natūralu, kad ją stebi, apšneka, komentuoja. Į komentarus, neapykantą ir negatyvą dėmesio nekreipiu, konstruktyvią kritiką priimu ir labai mėgstu, ji veda į priekį. O šiaip pats žinau savo vertybes ir stengiuosi tuo vadovautis

O kas vargina?  

Labiausiai vargina paties darboholizmas ir noras gyventi kuo platesniais plaučiais. Kartais tų minčių, norų ir planų tiek daug, kad stabdyti tenka pačiam organizmui, kuris pasako, kad tai jau riba ir pasiūlo pasirinkti pačiam, ar dar daugiau taškytis ir paskui gulti į ligos patalą, ar truputį stabtelti ir tada su naujom jėgom judėti pirmyn. Šito mokausi kiekvieną dieną.

Kas daugiausia suteikia laimės?

Laikas su mylimaisiais, laikas su draugais, sportas, buvimas scenoje. 

Ar negalvojate atsiauginti plaukų kaip Sasha Song?

Kol kas tikrai ne. Nebeįsivaizduoju savęs ne pliko.

Naujausi straipsniai