„Vic Art“ įkūrėjos V.Kiseliovos sėkmės istorija: jaunavedžiai jos kuriamų vestuvių knygų laukia ir po pusmetį

„Vic Art“ įkūrėja Viktorija Kiseliova ir jos kurta knyga. / Artūro Aušros nuotr.
„Vic Art“ įkūrėja Viktorija Kiseliova ir jos kurta knyga. / Artūro Aušros nuotr.
Šaltinis: Reklama
2023-07-05 13:12
AA

„Svarbu klausyti savo širdies balso. Tikėti tuo, ką darote. Daug dirbti. Pradžia visada sunki, tačiau jeigu siekiate savo svajonės, atiduodate visą širdį ir negailite pastangų, turbūt neįmanoma, kad nepavyktų“, – sako dizainerė, prekių ženklo „Vic Art“ įkūrėja Viktorija Kiseliova. Visai neseniai moteris su artimiausiais žmonėmis atšventė 12-ąjį veiklos gimtadienį ir neabejoja: tai, kad prieš tiek metų pasiryžo klausyti širdies, buvo drąsu, tačiau milijonąkart verta.

Po prekių ženklu „Vic Art“ slepiasi visas glėbys su meile kuriamų dalykų: rankų darbo šventinės ir proginės knygos, albumai, darbo knygos, įvairi spauda ir aksesuarai šventėms. Vis dėlto šiuo metu populiariausia „Vic Art“ prekė – ypatingos vestuvių knygos.

„Tai labai sentimentalus ir brangus dalykas. Po daug metų vartydami šią knygą žmonės galės pasinerti į gražiausios savo gyvenimo dienos prisiminimus, parodyti vaikams ar net anūkams. Dabar vestuvėse populiarios ir momentinės nuotraukos, tad albume atsiranda vietos ir joms. Palinkėjimai, atsakymai į anketos klausimus, nuotraukos – visa tai TĄ dieną tarsi surenka į vieną knygą – jūsų knygą, kuri yra dalis jūsų nuostabios istorijos.“

Moters kuriamų ranko darbo knygų klientai pasiryžę laukti ir kelis mėnesius ar net pusmetį – čia, atvirauja kūrėja, nepaskubėsi, nes kiekvienas darbas – unikalus, iškalbėtas, išieškotas su klientu iki pačių smulkiausių detalių.

Vakaro akimirka / Artūro Aušros nuotr.

„Gyvename tokiais laikais, kai viskas yra telefonuose ir kompiuteriuose, tačiau popierinės nuotraukos, albumai didžiajai daliai žmonių vis tiek patinka. Jie noriai dovanoja specialiai artimajam sukurtą albumą su jo inicialais, parenka viršelio medžiagą, kitus akcentus. Prisiminkime, kaip mes, būdami vaikai, žiūrėdavome senovinius senelių nuotraukų albumus, kaip tai atrodė ypatinga. Tikiuosi ir mūsų vaikams suteiks tokias pačias emocijas“ – teigia pašnekovė.

O viskas prasidėjo nuo... segių

Viktorijos gyvenimas, rodos, visąlaik sukosi apie kūrybą: mokėsi Eduardo Balsio menų gimnazijoje, lankė įvairius piešimo būrelius, dalyvavo konkursuose. Įstojusi į Vilniaus Dailės Akademiją, baigė baldų dizainą ir restauravimą, vėliau – vizualinio dizaino ir interjero magistro studijas. Ir nors po mokslų ne vienus metus darbavosi reklamos srityje, sako visada jautusi, kad tikrasis jos kelias turėtų vingiuoti kiek kitaip.

Moteris pasakoja, kad tikroji savirealizacija prasidėjo nuo segių kūrybos, nes tuo metu šis aksesuaras buvo ant bangos. Tačiau kurdama aksesuarus galiausiai nuklydo į vestuvių atributiką. Būtent ji kūrėjai maloniausia bei įdomiausia iki pat šios dienos.

Vakaro akimirka / Artūro Aušros nuotr.

„Tiesą sakant, kadaise būta didelio nepasitikėjimo savo jėgomis. Su tuo, manau, susiduria daug žmonių, svarstydami mesti samdomą darbą ir imtis kurti ką nors savo, tad ilgą laiką ši veikla buvo šalia samdomo darbo, tik visiškai nerti į ją niekaip nesiryžau.

Manyčiau, lūžis įvyko, kai tuokėsi draugė ir paprašė manęs sukurti vestuvėms kvietimus – sutikau. Tačiau kai kita draugė, dirbanti vestuvių koordinatore, pamatė šiuos kvietimus ir pasiūlė kurti jos klientams, tada susivokiau, kad viskas verčiasi į aukštesnį lygį: juk viena yra artimai draugei pagelbėti, o jau visai kas kita, kai reikia vykdyti svetimų žmonių užsakymus. Bet... pasiryžau!“ – atvirauja pašnekovė.

Ji prisipažįsta, kad pradžia nebuvo lengva: darbo krūvis milžiniškas, daug nežinomų dalykų, taigi patirtis tikrai neatėjo per naktį. Vis dėlto galiausiai suprato: būti viena koja samdomame darbe, o kita koja – savoje veikloje yra per daug sudėtinga ir reikia ryžtis didesniam pokyčiui.

Šiandien Viktorija neabejoja: sprendimas buvo teisingas. Ji jaučiasi savame kelyje, o nesibaigiantys užsakymai tik patvirtina, kad buvo ir verta, ir, tikriausiai, tiesiog lemta. Tiesa, prisipažįsta dar ir šiandien, verslui jau įsisukus, sulaukianti skeptiškų klausimų „Kada susirasi rimtą darbą?“ ar panašių. Tokios replikos nebežeidžia ir ji užtikrintai eina savo keliu, o jos studija, įsikūrusi „Vestuvių Mados Namuose“ Klaipėdoje, sėkmingai veikia jau ketverius metus.

Vakaro akimirka / Artūro Aušros nuotr.

Išlauktas, išsvajotas ir... su svarbia misija

Viktorija šypsosi, jog tiek įsisuko į mylimą veiklą, kad vis nerasdavo laiko ir jėgų paminėti vienus ar kitus veiklos metus, o kai jau prisiruošė... viską sugadino atėjusi pandemija. Nors jubiliejinio, 10-ojo, gimtadienio atšvęsti nepavyko, 12-ąjį sutiko su trenksmu nuostabioje Klaipėdoje esančio viešbučio „Dunneton“ restorano „Felsner restaurant“ terasoje: „Pamačiusi šią terasą ant stogo supratau, kad tai tobula vieta atšvęsti gimtadienį!“

Vakaro akimirka / Artūro Aušros nuotr.

Šventės metu Viktorija pristatė ir savo kūrybos naujieną – „Mažylio knygą“, kurioje tėveliai galės įamžinti nuotraukas ir kas mėnesį pildyti informaciją, kaip kūdikis auga, registruoti visus pasiekimus iki metukų laiko. Idėja sukurti tokią knygą galvoje sukosi jau seniai, tačiau, darbai vijo darbus ir naujienai vis pristigdavo laiko.

Gimtadienį kuravęs vakaro vedėjas Alvydas Vengalis pasiūlė šventėje suorganizuoti aukcioną ir vieną „Mažylio knygą“ parduoti šventės metu. Taip kilo mintis aukcione surinktas lėšas paaukoti per anksti gimusių kūdikių fondui. Viktorija džiaugiasi, kad vakaro metu tokiu būdu buvo parduotos visos trys pristatytos „Mažylio knygos“.

Vakaro akimirka / Artūro Aušros nuotr.

Ankstukų tema Viktorijai ir jos šeimai artima – sūnus taip pat gimė per anksti. Taigi ši idėja suteikė vakarui dar didesnę prasmę. V. Kiseliova atsiminė ir savo sūnaus gimimo istoriją: „Buvau suplanavusi dirbti iki aštunto nėštumo mėnesio ir tada jau ramiai laukti kūdikio. Tačiau išėjo taip, kad atvažiavus vieną dieną į studiją, teko lėkti į nėštumo patologinį skyrių...“

Moteris prisipažįsta, kad ir dabar ši tema yra jautri. Kadangi sūnus gimė per anksti, teko keletą savaičių praleisti ligoninėje, o ir tas laikas su kūdikiu iš pradžių nebuvo toks įprastas, nes ankstukams reikalinga ypatinga priežiūra. Viktorija šypteli: tik jau padėčiai normalizavusis, kolegų pagalba, buvo pabaigti užsakymai klientėms.

Vakaro akimirka / Artūro Aušros nuotr.

Moteris dėkinga visam būriui draugų, vyrui ir kolegoms, kurie prisidėjo organizuojant ilgai lauktą šventę.

„Dabar suprantu, kad gimtadienis buvo pačiu laiku – išlauktas, subrandintas. Nebijokite eiti savo keliu. Tikiu – viskas pavyks!“ – šypsosi „Vic Art“ įkūrėja.

„Vic Art“ įkūrėja Viktorija Kiseliova ir 12-asis jos prekių ženklo gimtadienis (19 nuotr.)
+13