Vestuvių planuotojoms pristatytos prancūziško meniu tendencijos

Renginio akimirka / Jurgita Lukos photography nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Restoranas „Le BonJour“ paskutinį rudens ketvirtadienį pakvietė Lietuvos vestuvių planuotojas ypatingų pusryčių. Renginyje buvo pristatytos naujausios meniu tendencijos vestuvių vakarienei, net per pusryčius idealiai derėjusios su Antano Mažono floristiniais sprendimais. Viešnios pasakojo, kad ruduo joms ramesnis metas, ne tiek gausu renginių, tačiau kupinas naujų atradimų, susitikimų bei įkvėpimo akimirkų.

Restoranas vestuvių planuotojas vaišino ne tik įprastais prancūziškais gardėsiais varlių kojelėmis ar foie gras paštetu, bet ir cikorijos lapeliuose patiektais užkandžiais, kvepiančiais medumi, ananasais, arbūzais, bei taure „Cremant“ vyno su griežinėliu marinuoto moliūgo. Savo patirtimi, tendencijų įžvalgomis bei veiklos kryptimis dalijosi ir renginyje dalyvavusios planuotojos.

„Manau, kad šio restorano didžiausi privalumai yra funkcionalios ir jaukios erdvės, rūsys norintiesiems šokti iki paryčių Vilniaus centre bei skanus maistas su Prancūzijos dvelksmu“, – pasakojo Liucina Rimgailė, o Karoliną Mėginytę sužavėjo jauki, šviesi erdvė, skanūs desertai ir maloni šeimininkė Laura, kurios net bendravimo maniera šiek tiek primena prancūzus ir jų kultūrą.

Ryškiausios 2018 m. maisto tendencijos

Pasaulio maisto portalai ir žurnalai jau skelbia informaciją apie pagrindines maisto skonių ir patiekimo gaires bei bendrąsias tendencijas. Sakoma, kad kitąmet dar labiau stiprės noras žinoti, koks ir iš kur maistas atkeliauja į restoranus, o po to – į ragautojų lėkštes. „Le BonJour“ marketingo vadovė Laura Ivanova pritaria, kad maisto rinkos skaidrumas ypač svarbus, pradedant nuo produktų kilmės, iki patiekalų gamybos bei patiekimo proceso. Taip restoranas laimi lankytojų ir tiekėjų pasitikėjimą, na o ryškiausios tendencijos šios:

  • Gėlės maiste. Visas maistas tiesiog žydės ir skendės floristiniuose kūriniuose. Pasaulio šefai ieško svaigiai kvepiančių ir nuostabiai žydinčių augalų maisto dekorui ir skoniui pastiprinti. Neprašausite, jei dekoruosite gėlėmis ne stalą, o maistą. Gėlių ir maisto (užkandžių, desertų, karštų patiekalų) derinimas plinta vis didesniu pagreičiu ir dažniausiai pasireiškia dviem kryptimis – valgomos gėlės/augalai ir maisto patiekimas integruojant augalus. „Pirmuoju atveju dažniausiai savo fantazijos neriboja virtuvės šefai, antruoju – floristai. Lapų staltiesės, maistas patiekiamas integruojant gėles, desertai puošiami gėlių žiedais. Kuo daugiau – tuo geriau. Tiesa, visa tai daroma pasitelkus profesionalias žinias, kadangi ne visi augalai tinka prie maisto, be to, užaugintieji naudojant chemines trąšas negali liestis su maistu. Bet kuriuo atveju, išlaisvinus fantaziją ir pasitelkus žinias, galima pateikti nematytų ir išskirtinių sprendimų jaunųjų šventei,“ – papildo A. Mažonas.
  • Grybai ir visi jų pavidalai. Grybai nekelia apetito? Bet jeigu juos susmulkinsime, paversime biria mase ir skaninsime kitus patiekalus? Pasaulio virtuvės šefai tikina, kad grybai su trenksmu grįžta kaip skonio papildas, tik reikia fantazijos juos panaudoti. Ką tik „Le BonJour“ restorane lankęsis Michelin žvaigždutėmis įvertintas šefas Danilo Bianco degustavimo vakarienę taip pat pradėjo patiekalu – grybais papillote.
  • Artimųjų Rytų skoniai. Humusas ir falafel naudojami seniai, o kaip kiti Vidurinių Rytų skoniai? Pagalvokite apie prieskonius, harissa, kardamoną ir za'tar, taip pat apie tokius ingredientus kaip tahini, pomidorų uogienę ir halloumi. Naudodami tokius skonius neliksite nepastebėti, o jei dar improvizuosite?
  • Virtuvės šefai kuria naujus skonius. Tunas iš pomidorų masės, vegetariški burgeriai ir dar daugiau vaizduotės vaisų. Kiekvienas restoranas renkasi savo stilistiką ir, kurdamas naujas receptūras, eksperimentuoja su skoniais bei produktais. Kitąmet laukite iš restoranų kasdienai skirtų įdomių sprendimų ir skonių.
  • Dar labiau įsigali „naudok visą produktą“ kultūra. Visi skatinami naudoti visą produktą ir nemesti jo dalies. Pavyzdžiui, vartoti ne tik apelsiną, bet ir jo žievelę mes jau įpratę, tačiau 2018-aisiais pasiruoškite išbandyti tokius dalykus kaip marinuotus arbūzų lukštus ir brokolių stiebus.
  • Putojantys gėrimai. Galvojate, ką patiekti svečiams atsigaivinti? 2018 metais putojantys gėrimai, pagardinti vaisiais, uogomis, daržovėmis ar žolelėmis, bus puikiausias pasirinkimas.
Vestuvių planuotojoms pristatytos prancūziško meniu tendencijos (28 nuotr.)
+22

Skaitykite daugiau