Vestuvių metines atšventė dvi Švedijos karališkosios poros: nuotakų panašumas – stulbinantis

Princesė Victoria ir princas Danielis bei karalienė Silvia ir karalius Carlas XVI Gustafas / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-21 08:30
Birželio 19-ąją Švedijos karalius Carlas XVI Gustafas su karaliene Silvia šventė 41-ąsias santuokos metines. Tą pačią dieną jų dukra princesė Victoria su princu Danieliu šventė 17-ąsias vestuvių metines.

Tiek 1976 m., tiek 2010 m. vykusios vestuvių iškilmės pasižymėjo paprastam žmogui sunkiai įsivaizduojama prabanga.

Vestuvių išvakarėse karalius Carlas XVI Gustafas su savo išrinktąja lankėsi Karališkajame operos teatre, kur grupė ABBA atliko hitą „Dancing Queen“. Popmuzikos grupė ypatinga proga pasipuošė XVIII amžiaus stilistikos kostiumais.

1976 m. birželio 19 d. Silvia Renate Sommerlath (dabartinė Švedijos karalienė Silvia) prie altoriaus žengė pasipuošusi žavia nuotakos suknele. Ilgas nėrinių veliumas buvo didžiausia suknelės puošmena.

Švedijos karalius Carlas XVI Gustafas su karaliene Silvia susipažino 1972 m. per vasaros Olimpines žaidynes. Vėliau aristokratas pasakojo, kad savo būsimą žmoną pamilo iš karto.

Tačiau vestuvių derėjo palaukti. 1973 m. rugsėjo 15 d. mirė Švedijos karalius Gustafas VI Adolfas. Po karūnavimo ceremonijos nauju valdovu tapo Carlas XVI Gustafas.

Savo išrinktajai karalius pasipiršo 1976 m. kovą. Karališkas vestuves jis iškėlė po trijų mėnesių. Šios vestuvės būtų buvusios neįmanomos, jei karalius Gustafas VI Adolfas būtų buvęs gyvas. Konservatyvus monarchas tikėjo, kad karališkos šeimos narys gali susieti gyvenimą tik su aristokratu. Kitu atveju iš jo būdavo atimamas titulas. Štai kodėl karaliaus Carlo XVI Gustafo dėdė princas Bertilis vedė tik po karaliaus Gustafo VI Adolfo mirties. Vestuvių princas Bertilis su princese Lilian laukė ištisus dešimtmečius.

Tarsi mamos kopija savo vestuvių dieną atrodė Švedijos karalienės Silvios dukra princesė Victoria. 2010 m. ji prisiekė amžiną meilę Danieliui Westlingui. Įdomus sutapimas – princas Danielis gimė tą pačią dieną, kai mirė karalius Gustafas VI Adolfas (1973 m. rugsėjo 15 d.).

Po santuokos ceremonijos jaunavedžiai važiavo karieta per Stokholmo centrą, o vėliau išplaukė karališkąja barža „Vasaorden“. Ta pačia barža per savo vestuves plaukė ir princesės Victorios tėvai – karalienė Silvia ir karalius Carlas XVI Gustafas.

Tai ne vienintelis šių dviejų karališkų porų vestuvių panašumas. Princesė Victoria savo vestuvių dieną vilkėjo suknelę, labai panašią į mamos vestuvinę suknią, o jos galvą puošė ta pati karūna, kaip ir karalienės Silvios 1976-aisiais. Lyg to būtų maža, princesė Victoria labai panaši į savo mamą.

Vestuves princesė Victoria ir princas Danielis atšoko po daugiau nei aštuonerius metus trukusios romantiškos draugystės. Jų santuokos ceremonija buvo viena didžiausių kada nors Stokholme vykusių iškilmių – puotoje dalyvavo per 1 200 kviestinių svečių.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai