Vestuvių dovanos: etiketo, sąžinės ar galimybių reikalas?

Jaunavedžių taurės / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-29 09:00
Amžinos temos – vestuvės ir pinigai – pastaruoju metu sukelia daug diskusijų. Vieni sako, kad būtina dovanoti tiek, kad atsipirktų jūsų vaišės, kiti – kad būtina dovanoti kiek įmanoma daugiau ir, šiukštu, jokių daiktų. Treti teigia, kad žmonės į vestuves kviečiami ne dėl dovanų, o dėl to, kad jaunavedžiai juos nori matyti savo šventėje.

Svečius kvieskite ne dėl dovanų, o dėl to, kad jie jums svarbūs

Turėtumėte kratytis minties kviesti žmones tik dėl to, kad atsipirktų vestuvės. Šventė daroma ne dėl to, kad visi suneštų pinigų ir dovanas, o kad paminėtų jūsų džiaugsmą ir naują gyvenimo etapą.

Iš tikrųjų turėtume suprasti, kad vestuvės yra šventė, įkurią jaunavedžiai kviečia tuos žmones, kurie jiems brangūs, svarbūs.

Aišku, jaunieji dažnai jaučia spaudimą pakviesti tuos žmones, kurie jiems nei artimi, nei mieli ir neretai su jais būna bendravę tik kartą ar du. Ką daryti, jei tėvai prašo pakviesti antros eilės tetą, gyvenančią Londone, nors jūs jos visai nenorite matyti. Šiuo klausimu privalote turėti tvirtą nuomonę – šventė jūsų, tad tikėtina, jog tą dieną norite praleisti su jums artimais ir išties svarbiais žmonėmis, o ne tais, kuriuos privalote pakviesti iš pareigos. Pasikalbėkite su tėvais ir paaiškinkite, kad jūs tikrai gerai nesijausite savo vestuvėse matydami žmones, kurie vėliau galbūt su jumis net nebebendraus.

Juo labiau turėtumėte kratytis minties kviesti žmones tik dėl to, kad atsipirktų vestuvės – taip elgtis nekorektiška, nemandagu. Šventė daroma ne dėl to, kad visi suneštų pinigus ir dovanas, o kad paminėtų jūsų džiaugsmą ir naują gyvenimo etapą. Tad svečių sąrašą sudarykite atidžiai ir būkite sąžiningi patys sau.

TAIP PAT SKAITYKITE: Šie piršlybų vaizdo įrašai privers nubraukti ašarą

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Ką dovanoti pagal etiketą?

Pagal etiketą, dovanoti pinigus yra lygiai taip pat puiku, kaip ir bet kokią kitą dovaną ar dovanų čekį. Visgi prieš tai turėtumėte išsiaiškinti jaunavedžių norus: gal jie nori tik pinigų, o gal priešingai – jiems patinka dovanų čekiai ar asmeniškos dovanos, turinčios istoriją ir gilesnį mintį.

Neskaitykite internetinių komentarų apie tai, kad reikia dovanoti vien tik brangias dovanas, ar tik pinigus. Atminkite – jūs pažįstate tuos žmones, kuriuos sveikinsite, tad žinote, ko jiems reikia ir ko jie nori. Tad prieš pirkdami dovaną atlikite namų darbus.

Kokią dovaną pirkti, kiek pinigų dovanoti, nuspręsti turite jūs. Etiketo žinovai sako, jei esate artimi, tuomet dovana turėtų būti didesnė, brangesnė (tačiau brangumą turite suvokti pagal savo kišenę), jei nesate labai artimi, dovana gali būti kuklesnė.

Jei jaunavedžiai pateikia norimų dovanų sąrašą, rinkitės ir dovanokite iš jo – taip ir jums bus ramiau, ir jaunavedžiai bus patenkinti. Dovanojate labai didelę dovaną? Tuomet pasvarstykite, ar neverta jos įteikti prieš vestuves, o į šventę eiti tik su gėlėmis? Juk didelę dovaną sunku nešti, nėra kur padėti, tad būtinai tai apsvarstykite.

Dovanokite pagal galimybes

Eidami į vestuves ir rinkdami dovaną atsižvelkite ne tik į tai, ko nori jaunavedžiai, bet ir kokios yra jūsų finansinės galimybės.

Internetinėje erdvėje sklindantys pasakojimai, kad žmonės dovanoja tuščius vokelius, kelia liūdesį ir verčia sunerimti. Žmonės, kurie išdrįsta taip pasielgti, neturi nei sąžinės, nei gėdos jausmo. Be to, negerbia ir jaunavedžių. Atminkite, kad dovana neturi būti labai didelė. Svarbiausia, kad būti nuoširdi – tada nereikės dovanoti tuščio vokelio.

Interneto erdvėje sklandantys patarimai, kiek derėtų dovanoti, kokios sumos dabar priimtinos, nėra pats geriausias būdas nuspręsti, kiek ir ką dovanoti. Jei itin domėsitės tuo, ką komentuoja kiti, tikrai galite pražilti. Tad nusiraminkite, atsisėskite ir susitarkite, kiek galite leisti dovanai. Ir svarbiausia – dovanokite iš širdies, nesukite galvos, ką kas pasakys.

O kaip turėtų elgtis jaunavedžiai?

Neretai dabar ir jaunavedžiai drąsiai išsako savo pageidavimus. Tačiau svarbu atminti, kad oficialiuose kvietimuose nemandagu minėti, kokių dovanų norite ir laukite. Jei turite norų, sudarykite gražų dovanų sąrašą ir jį išsiųskite visiems svečiams. Artimiesiems galite subtiliai užsiminti, ko norėtumėte.

Beje, nėra mandagu pasakyti svečiams, kokio dydžio, sumos turėtų būti dovana. Taip žmonės jausis labai įpareigoti, jei negalės skirti sumos, kurią paminėjote.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 mitai apie santuoką, į kuriuos galite nekreipti dėmesio

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai