Vestuves atšokusi pianistė Ieva Dūdaitė-Radžiūnė greit sūpuos kūdikį: „Nežinodama, kad laukiuosi bėgau maratoną“

Ieva Dūdaitė-Radžiūnė ir Marijonas Radžiūnas / Algirdo Papicko ir asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-04-18 19:08
Po daugiau nei dešimtmečio į gimtinę sugrįžusiai ir toliau pianistės karjerą sėkmingai vystančiai savo srities profesionalei Ievai Dūdaitei-Radžiūnei (30) sekasi ne tik mėgstamame darbe, bet ir meilėje. Prieš metus atšokusi karantinines vestuves ji švyti ne tik nuo vedybinio gyvenimo jaukumo – Ieva greit sūpuos pirmagimį. Su vyru, projektų vadovu Marijonu Radžiūnu (30) jiedu taps tėvais.

Kai kone visą pasaulį išmaišiusi ir Vokietijoje, prestižinėje Karlsrūhės konservatorijoje, modernios muzikos magistrantūros studijų programą baigusi pianistė Ieva Dūdaitė-Radžiūnė sugrįžo gyventi į Lietuvą, visiškai atlapaširdiškai jau tada savo gerbėjams pasakė – tą padarė iš meilės. 

Su vyru Marijonu Ieva susipažino pristatinėdama savo debiutinę plokštelę Birštone. Tuomet ji nė neįtarė, kad žavus pirmojoje eilėje jos pasirodymo besiklausantis vyriškis – būsimas gyvenimo partneris. 

„Marijonas atėjo į koncertą pasiklausyti kaip skambinu fortepijonu, vėliau mano pasirodymo įrašu jis pasidalijo socialiniuose tinkluose ir savo sekėjams pranešė – tas koncertas buvo gražiausia kalėdinė dovana. Ėmėme susirašinėti ir greitai virtualus bendravimas peraugo į rimtesnius jausmus“, – Žmonės.lt susipažinimo su vyru Marijonu istoriją pasakoja Ieva. 

Ieva ir Marijonas Radžiūnai / Asmeninio archyvo nuotr.
Ieva ir Marijonas Radžiūnai / Asmeninio archyvo nuotr.

Meilė parvijo į gimtinę

Tuo metu pianistė dar gyveno Vokietijoje, iš kurios išsikraustyti pamažu ėmė galvoti būtent dėl santykių su mylimuoju per atstumą.

„Po septynerių mėnesių pažinties Marijonas man pasipiršo Frankfurto katedroje, viešnagės Vokietijoje metu. Tikriausiai aišku, ką atsakiau (šypteli). Jau tuomet į galvą lindo mintys, jog santykiai per atstumą nors ir įmanomi, tačiau nėra itin kokybiški. Meilė buvo tarsi ženklas, kad atėjo laikas kurti šeimą ir pabandyti laimę gimtinėje“, – prisimena Ieva. 

Jos galvoje jau seniai kirbėjo mintys sugrįžti į tėvynę. Taigi, oficialiai nuo 2020-ųjų metų ji apsigyveno Vilniuje. 

„Esu naujai iškepta vilnietė, kuri iki šiol prisimena savo karantinines vestuves. Su Marijonu jas suplanavome po sužadėtuvių. Specialiai pasirinkome ypatingą datą. Susituokėmė prieš metus, kovo 28 dieną. Būtent šią dieną tuokėsi mano seneliai ir tėveliai. Kovo 28-ąją įvyko ir mūsų pirmasis su Marijonu pasimatymas“, – prisimena Ieva.

Ieva Dūdaitė-Radžiūnė ir Marijonas Radžiūnas / Asmeninio archyvo nuotr.
Ieva Dūdaitė-Radžiūnė ir Marijonas Radžiūnas / Asmeninio archyvo nuotr.

Karantininės vestuvės

Pora susituokė Kaune, šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčioje. Juos sutuokė kunigas Gintaras Vitkus. Buvęs Jėzuitų gimnazijos, kurią baigė Ieva, direktorius. 

„Vestuvės buvo labai ramios, dalyvavome mes ir liudininkai. Pandemijos akivaizdoje apie kitokią santuoką ir nemąstėme. Tvarka buvo griežta, teko dėvėti respiratorius, laikytis visų rekomendacijų“, – prismena Ieva.

Medaus mėnesį Ievai su Marijonu teko iškeisti į karantino išbandymus. Tačiau dėl to jie tik džiaugiasi – užsimezgė nauja gyvybė, Ieva pastojo, pora ėmė statytis namą. 

„Koncertų nebebuvo, viskas persikėlė į virtualią erdvę. Tai buvo puiki proga realizuoti save srityse, kuriose visuomet norėjau. Sukūriau pirmąjį Lietuvoje Pianino pradžiamokslį, ėmiau mokyti groti virtualiu būdu. Tas metas davė nemažai rezultatų“, – apie profesinius pasiekimus atvirauja muzikantė.

Ieva Dūdaitė-Radžiūnė ir Marijonas Radžiūnas / Algirdo Papicko nuotr.
Ieva Dūdaitė-Radžiūnė ir Marijonas Radžiūnas / Algirdo Papicko nuotr.

Besilaukdama nubėgo 50 kilometrų

Per karantiną su vyru jiems ramybės nedavė ir dar viena mintis – vis pakalbėdavo, ar gali būti puikesnis laikas susilaukti vaikelio. Norai krito tiesiai Dievui į ausį ir dabar Ieva jau skaičiuoja aštuntąjį nėštumo mėnesį. 

Spalį atšventusi 30-ąjį gimtadienį, moteris dieną prieš šventę sužinojo, jog laukiasi. Tai buvo pati geriausia dovana, kokios tik galima prašyti.

Nutiko ir vienas itin keistas dalykas. Rugsėjo mėnesį, pagal savo paskaičiavimus jau besilaukdama vaikelio, Ieva, to nežinodama, dalyvavo bėgime.

„Bėgau Vilniaus maratone. Dabar, kai pagalvoju, jei būčiau nutuokusi apie nėštumą, tikrai gal būčiau susilaikiusi, bet džiaugiuosi, jog viskas praėjo sklandžiai. Galėsiu ateityje apie tai papasakoti dukrai“, – šypsosi ji.

Iš viso Ieva sako tą mėnesį sudalyvavusi net keliuose iššūkiuose. Besilaukdama ir to nežinodama ji nubėgo apie 50 km.

Marijonas Radžiūnas ir Ieva Dūdaitė-Radžiūnė / Algirdo Papicko nuotr.
Marijonas Radžiūnas ir Ieva Dūdaitė-Radžiūnė / Algirdo Papicko nuotr.

„Kai su Marijonu sužinojome, kad laukiame dukrelės, aplankė pačios gražiausios emocijos. Giliai viduje visuomet to troškau. Kalbant apie mano vyrą, tai jis paneigė mitą, kad vyrai svajoja tik apie sūnų. Galima sakyti, kad jo reakcija pranoko visus lūkesčius. Marijonas apgaubė mane savo šiluma ir meile, iš karto padėkojo už tą gyvybę, kurią nešioju po širdimi. Jis teigė, kad didesnio džiaugsmo nėra jutęs. Pas Marijoną iš karto atsirado apsaugos instinktas. Jo klausimai ir tam tikrų temų vystymas mane net maloniai nustebino“, – Žmonės.lt pasakojo pianistė.

Pertraukos profesinėje srityje neplanuoja 

Paklausta, ar po vaikelio gimimo žada atsiduoti motinystei, Ieva atsako teigiamai, tačiau patikina, kad koncertuos ir toliau. Jei tik sąlygos leis, vasarą ji žada savo gerbėjus pakviesti į koncertus. 

„Su vyru neatmetame galimybės, kad galbūt jis išeis tėvystės atostogų. Jau šią dieną turiu suplanavusi keletą vasaros koncertų, jei karantino ribojimai atlaisvės. Esame šiuolaikinė pora, tad nematome reikalo prisirišti prie scenarijaus, kad aš visą laiką praleisiu su dukrele namuose. Manau, karjerą ir motinystę tikrai galima suderinti“, – sako Ieva ir dalijasi jaukios fotosesijos kadrai, kuriai specialiai jai suknelę kūrė „Reda Couture“.

 

Naujausi straipsniai