Vestminsterio menėje – „princų budynės“: prie Elizabeth II karsto stojo 4 jos vaikai

„Princų budynės“ prie Elizabeth II karsto / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Žmonės.lt, BNS
Šaltinis: Žmonės
AA

Penktadienio vakarą, Vestminsterio menėje surengtos „princų budynės“. Prie velionės karalienės Elizabeth II karsto stojo keturi jos vaikai – karalius Charlesas III, jo sesuo princesė Anne ir broliai princai Andrew bei Edwardas.

Penktadienį vakare Vestminsterio menėje šeimos budynes prie karsto surengė Charlesas III, jo sesuo princesė Anne ir broliai princai Andrew bei Edwardas.

Vadinamosios „princų budynės“, kuriose visi keturi karališkieji asmenys budi su paradinėmis karinėmis uniformomis, prasidėjo 18 val. 30 min. Grinvičo (21 val. 30 min. Lietuvos) laiku ir truko 15 minučių.

Taip keturi velionės Elizabeth II keturi vaikai išreiškė pagarbą savo motinai.

„Princų budynės“ prie Elizabeth II karsto / AFP/„Scanpix“ nuotr.
„Princų budynės“ prie Elizabeth II karsto / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Žmonių, norinčių praeiti pro karalienės karstą Vestminsterio salėje ir taip atsisveikinti su velione monarche, eilės nusidriekia iki 6,4 kilometro.

Britų pareigūnai ketvirtadienį pažadėjo „deramą pagerbimą“ karalienei, mirusiai praėjusios savaitės ketvirtadienį po rekordinių 70 valdymo metų. Monarchei buvo 96-eri.

Fotogalerija:

„Princų budynės“ prie Elizabeth II karsto (24 nuotr.)
+18

Primename, kad 97-uosius metus ėjusi Jungtinės Karalystės karalienė Elizabeth II, ilgiausiai kada nors valdžiusi Britanijos monarchė, mirė rugsėjo 8-osios popietę Škotijoje. Liūdną žinią pranešė Bakingamo rūmai.

Po daugiau nei 70 metų valdžiusios Elizabeth II mirties paskelbtas 10 dienų nacionalinis gedulas, o naujuoju karaliumi tapo vyriausiasis velionės sūnus princas Charlesas, kuris nuo šiol bus žinomas kaip Charlesas III.

Rugsėjo 10-ąją šeštadienį oficialiai monarchu paskelbtas Charlesas III sūnų princą Williamą ir jo žmoną hercogienę Catherine paskelbė Velso princu ir princese, taip pat Kornvalio hercogais – abu šiuos titulus iki šiol turėjo karaliumi tapęs Charlesas III.

Didžioji Britanija gedi karalienės Elizabeth II (36 nuotr.)
+30
Karalienė Elžbieta II Škotijoje išlydėta į paskutinę kelionę (73 nuotr.)
+67
Elizabeth II karstas iš Bakingamo rūmų perkeltas į Vestminsterio menę (44 nuotr.)
+38
Skaitykite daugiau