Vesta Skaraitytė Londone fiksavo atsisveikinimo su princu Philipu akimirkas: „Verkė ir pats dangus“

Vesta Skaraitytė Didžiojoje Britanijoje / Asmeninio albumo ir „Scanpix“ nuotr.
Vesta Skaraitytė Didžiojoje Britanijoje / Asmeninio albumo ir „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-04-12 19:47
AA

Balandžio 9-ąją mirus princui Philipui Didžiojoje Britanijoje įsivyravo gedulas. Bakingamo rūmų prieigas užtvindė pagarbą karalienės Elizabeth II sutuoktiniui atiduoti norinčių žmonių minios ir gausybė gėlių. Londone šiuo metu studijuojanti Vesta Skaraitytė tapo šių įvykių liudininke – mergina nufilmavo ir sumontavo reportažą, kuriame užfiksavo Edinburgo hercogo pagerbimo akimirkas.

„Dauguma žmonių mano, kad Londone visada lyja – jei filme rodoma Jungtinės Karalystės sostinė, tai būtinai bus niūri ar pakoreguota taip, kad viskas atrodytų melsva, tačiau tai yra mitas. Londone saulė šviečia, bet tą dieną verkė ir pats dangus“, – portalui Žmonės.lt pasakojo Vesta apie mieste tvyrojusią tylą po princo Philipo mirties.

V.Skaraitytė į Londoną atvyko studijuoti filmų ir televizijos produkcijos programos. Jau keletą mėnesių Didžiojoje Britanijoje reziduojanti studentė pasakojo, kad per pandemiją sustingęs Londonas mirus princui Philipui atgavo senąjį veidą – miestiečiai išėjo į gatves, tyloje atsisveikinti su mylimu didiku. Išvydusi istorinius vaizdus, kūrybinga mergina negalėjo susilaikyti viso to neužfiksavus.  

„Tą rytą, kai pasklido žinia apie princo Philipo mirtį, išėjau į miestą ir užplūdo neįprastas jausmas. Supratau, kad būtina įamžinti šį istorinį įvykį. Šeštadienį nuo pat ryto išėjau į gatves ir stebėjau liūdną miestą. Nors miestas ir gedi, bet neatrodo miręs“, – įspūdžiais dalijose V.Skaraitytė.

Jungtinė Karalystė gedi princo Philipo / „Scanpix“ nuotr.

Balandžio 10-ąją, šeštadienį, Jungtinė Karalystė anapilin išėjusį princą Philipą pagerbė patrankų salvėmis ir tylos minutėmis. Minios žmonių rinkosi ir prie karalienės Elizabeth II pagrindinės Londono rezidencijos, Bakingamo rūmų. Čia vyravo liūdnos nuotaikos, tyloje išsiskirdavo tik pro šalį pravažiuojančių automobilių gausmas ir susirinkusiųjų šnabždesiai. 

Vesta pasakojo, kad eidama miesto gatvėmis nežinojo, ko tikėtis – tuo metu ji negalvojo, kokie kadrai suguls reportaže ar kaip jis atrodys. Tiesa, peržiūrėdama užfiksuotus vaizdus mergina suprato, kad reportaže ne ką mažiau nei vizualiką, svarbu perteikti ir kitą aspektą – nors gatvėse užfiksuota tyli minia, žiniasklaidoje – gausybė informacijos.

„Prieš pradėdama montuoti ilgai peržiūrinėjau, ką pagavo mano kameros objektyvas. Tuo metu visad bandau susidėlioti vaizdus ir kaip tik tada mano galvoje suskambėjo reporterių balsai. Iš tiesų, nebuvau mačius tiek daug jų vienoje vietoje. Supratau, kad apie princo Philipo mirtį kalba visas pasaulis, tad privalėjau savo vaizdo įrašu visą tai ir parodyti“, – savo kūrybinius užkulisius atskleidžia V.Skaraitytė.

Pasak Vestos, trumpo vaizdo įrašo kūrimas užėmė nemažai laiko – kadrų buvo užfiksuota tiek daug, jog vien jų atrinkimas buvo sudėtingas. 

„Praleidau visą savaitgalį darydama vos dviejų minučių reportažą. Norėjau pabaigti kuo greičiau, kad žmonės galėtų visą tai pamatyti, kol įvykiai dar aktualūs“, – teigė ji.

Vestos Skaraitytės reportažas:

Fotogalerija:

Didžioji Britanija gedi princo Philipo (41 nuotr.)
+35

Į Londoną atvedė svajonė

V.Skaraitytė praėjusių metų pabaigoje į Londoną atvyko studijuoti filmų ir televizijos produkcijos. Mergina šiame mieste planuoja praleisti penkerius metus.

Anksčiau niekad negalvojau, kad apsigyvensiu Londone dėl sklindančių įvairių nuomonių apie čia atvykstančius lietuvius. Vėliau nuomonė pasikeitė, kai supratau, kad filmai – mano aistra. Manau, kad Didžioji Britanija suteikia tikrai daug galimybių mano pasirinktos profesijos atstovams. Žmonės dirbantys panašiose srityse man yra patys įdomiausi, pilni įvairiausių idėjų. Pasirinkau kurti filmus ne tik dėl saviraiškos, noriu tiesti kelią gražesnio pasaulio link“, – atviravo Vesta.

Vesta Skaraitytė / Asmeninio albumo nuotr.

Fotografų Gretos ir Vyginto Skaraičių šeimoje augusi mergina nuo pat vaikystės degė idėjomis ir kūryba. Iš pradžių nedrąsiai stebėdama tėvų darbo užkulisius, mokydamasi gimnazijoje pati įnėrė į vaizdo įrašų kūrimą.

Nuo mažens esu apsupta fotoaparatų ir žmonių, kuriems medijos yra ne tik pramoga, bet ir pragyvenimo šaltinis. Matydama savo tėvus fotografuojant garsius žmones, renginius ir svarbius valstybės įvykius, visad norėjau daryti kažką panašaus. Kol visi bendraamžiai žaidė lauke, aš mieliau likdavau su tėvais ir žiūrėjau, kaip gimsta kažkas magiško.

Vėliau, mokydamasi gimnazijoje, pradėjau montuoti įvairius vaizdo įrašus. Niekad nemėgau užsikabinti už vieno stiliaus, tad iš pradžių man patiko subtilios parodijos, vėliau buvau susidomėjus dokumentika. Mielai prisijungdavau ir pafilmuodavau, kai tėvai važiuodavo fotografuoti vestuves, krikštynas, koncertus, mitingus. Jei mokykloje reikėjo kūrybiškai sukurti projektą, dažniausiai nufilmuodavau vaizdo įrašą, – šypsojosi Vesta.

Pastaruoju metu Vesta pradėjo rašyti scenarijus bei filmuoti vaidybinius trumpametražius filmus, kuriais dalijasi ir savo „Youtube“ kanale. 

„Vienas iš naujausių mano sukurtų filmų yra „The Baldman“. Šis filmas – labai keistas, bet tuo pačiu kalba apie šiai dienai aktualias temas“, – intrigavo V.Skaraitytė.