Veržli pavasario romantika pagal dizainerę Ramunę Piekautaitę

Ramunės Piekautaitės kolekcija / „Pix Studijos“ nuotr./Žmonės.lt montažas
Autorius: System
Publikuota: 2017-03-02 16:19
Kokiomis nuotaikomis mada pasitinka šį pavasarį? Nusiteikusi viltingai ir kupina optimizmo? O galbūt ji kiek atsargesnė bei santūri? Pasak dizainerės Ramunės Piekautaitės, madinga moteris šį pavasarį dedikuoja… sau. Jokių griežtų temų ar tendencijų diktato – įkvėpimo šaltiniu tampa kiekviena diena, o moters įvaizdis laisvai kinta nuo romantiško iki veržlaus ir sportiško.

Laisvė – tai ne tik R.Piekautaitės klientės požiūris, bet ir viena esminių kolekcijos temų. Nors kelios paskutinės kūrėjos kolekcijos žaidė su kostiumo ir tradicinės elegancijos idėjomis, ši pasižymi siluetų universalumu, net sportiniais elementais. Pavyzdžiui, plačias šviesias kelnes puošia tamsiai mėlyna juosta,per visą šoną, o palaidinės pūstomis rankovėmis primena „bomber“ tipo švarkelius. Net avalynė rodo, kad kompromisų patogumui šį pavasarį nėra – kolekcijos manekenės lygiapadžius batus avi tiek su plėšytais džinsais, tiek su ilgais alyvinės spalvos sijonais.

Kaip teigia pati kūrėja, šioje kolekcijoje itin gausu siluetų, kuriuos labiausiai mėgsta ji pati – todėl kolekcijos fotosesija tampa tarsi žvilgsniu į pačios kūrėjos drabužinę. „Norėjau, kad ši kolekcija kasdienį garderobą padarytų tiesiog gražesnį ir patogesnį. Kurdama savanaudiškai galvojau apie savo spintą, – pasakojo R.Piekautaitė, – ką norėčiau dėvėti eidama į ateljė, susitikdama su klientėmis, išsiruošusi į kelionę, atostogaudama, besipuošdama vakarėliui ar tiesiog užsinorėjusi pasivaikščioti po miestą.“

„Pix Studijos“ nuotr.
„Pix Studijos“ nuotr.

Ribą tarp puošnumo ir funkcionalumo išlaiko svarbiausi kolekcijos modeliai – plačios kiek palenktos kelnės, madingos sijonkelnės, masyvios palaidinių rankovės. Šias idėjas papildo ir R.Piekautaitės klientėms puikiai pažįstami elementai, tarp kurių – grafiški platūs liemens diržai, surišamo kaspino akcentas, kiek netradicinės iškirptės bei pečių paraukimai.

Nors šį sezoną dizainerė pasiūlė kiek mažiau nei įprasta suknelių, dėmesį prikausto įspūdingi pusilgiai sijonai – jie pasiūti iš standaus audinio su perregimais intarpais, kuriančiais intrigą net tada, kai derinį užbaigia kuklus baltas nertinis.

„Pix Studijos“ nuotr.
„Pix Studijos“ nuotr.

Spalvų bei audinių spektras taip pat, rodos, klasikinis, bet turintis savitą charakterį. Drabužiams naudota įvairių storių medvinė, organza, standus lietpaltinis audinys. Dažnai keliaujančios moterys įvertins ir naujos kartos poliesterį, kuris pasižymi pralaidumu orui. Tipinę šviesią R.Piekautaitės atspalvių paletę (ledo pilka, blausi alyvinė, subtili kakavos) papildė drąsūs ciklameno, nakties dangaus mėlynos bei obuolio žalumo tonai, itin tikę laisvo kirpimo palaidinėms, madingos spalvų blokų suknelėms.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai