Verslininkui A.Avuliui teko sunkūs išbandymai: buvo pašlijusi žmonos sveikata, persekiojo bankroto šešėlis

Arvydas Avulis su žmona Rita / Gretos Skaraitienės, „Fotobanko“ nuotr.
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2021-04-17 13:27
Arvydas Avulis – statybų bendrovės „Hanner“ vadovas, valdybos pirmininkas ir pagrindinis akcininkas – puikiai žino, kokia permaininga yra sėkmė, ir kiek daug priklauso nuo žmogaus drąsos ir užsispyrimo.

A.Avulis patyrė daug iššūkių – tiek versle, tiek asmeniniame gyvenime, tačiau šiandien jis drąsiai kuria ateities planus ir intriguoja naujais sumanymais. TV3 laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjos Kristinos Rimienės kalbintas jis neslepia – teko ne kartą keisti verslo pobūdį, tačiau stipriausias jis – nekilnojamojo turto vystymo srityje. Verslas neapsiriboja Lietuva – jis veikia Rumunijoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir Ukrainoje. Tačiau, kaip pastebi A.Avulis, sėkmė neateina per dieną.

„Reikėjo daug metų dirbti, kad pagaliau suprasčiau, jog jau galiu šiek tiek atsipalaiduoti, kad kapitalo yra uždirbta tiek, kad galbūt jau nebereikia taupyti“, –  prisimena A.Avulis. Jis neslepia, kad tiek vaikystėje, tiek jaunystėje tekdavo nuolat taupyti ir galvoti, kaip užsidirbti pinigų.

Arvydas Avulis su žmona Rita / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Arvydas Avulis su žmona Rita / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Verslo išbandymai

Pirmasis A.Avulio verslas nebuvo labai sėkmingas – dėl partnerių iš Rusijos jis prarado savo pirmuosius uždirbtus milijonus. Tačiau jis nenuleido rankų ir toliau atkakliai siekė sėkmės. Šįsyk teko susidurti su 2008 metais užklupusia pasauline krize. Dėl jos verslas taip pat stipriai nukentėjo ir buvo išgelbėtas tik verslininko pastangų, sumanumo bei tikėjimo savimi dėka.

Arvydas Avulis / TV3 nuotr.
Arvydas Avulis / TV3 nuotr.

„Man vis norėdavosi daugiau pasiekti, kažką aplenkti, pirmauti. Tas noras siekti daugiau, greičiausiai ir privedė prie to, kad kai kurios investicijos buvo daromos labai drąsiai, ir tais lemtingais 2008 metais, aš turėjau pakankamai daug įsipareigojimų bankams. Tuo metu tai buvo 660 mln. litų – tai tikrai labai daug. Užgriuvus krizei, pajamos ženkliai susitraukė, o įsipareigojimus bankams reikėjo vykdyti. Kiekvieną mėnesį mums reikėdavo sumokėti 4 mln. litų vien bankui“, – apie vieną sudėtingiausių epizodų versle „Pasaulis pagal moteris“ laidoje kalbėjo A.Avulis.

Tarsi to būtų negana, likimas pametėjo dar didesnių išbandymų – tuo pačiu metu iš mirties gniaužtų teko gelbėti mylimą žmoną.

Arvydas Avulis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Arvydas Avulis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Tarp gyvenimo ir mirties

Dar prieš krizę verslininko šeima buvo suplanavusi kelionę į Australiją ir Naująją Zelandiją, tad reikėjo rinktis – ar vykdyti pažadus ir įsipareigojimus šeimai, ar likti Lietuvoje ir kovoti su bankais. Verslininkas pasirinko šeimą – nusprendė trumpai pailsėti, o grįžus sėsti prie derybų stalo su bankų atstovais.

Tačiau kelionės metu atsitiko nelaimė – žmonai staiga pablogėjo sveikata. Moteris balansavo tarp gyvenimo ir mirties. Gelbėdamas žmoną, Arvydas padarė viską, ką galėjo, ir net daugiau. Ne tik Sidnėjuje rado puikų gydytoją lietuvį, bet ir apsigyveno ligoninėje, šalia žmonos – maitino ją ir rūpinosi it vaiku. Didelės ligoninės personalas manė, kad jis yra vienas jų – darbuotojas.

„Pasaulis pagal moteris“ laidoje A.Avulis atskleis ir tąkart išgirstą savo mylimos žmonos diagnozę bei prisimins, kaip šeima ištvėrė šį sunkų metą. Tik po trijų savaičių, kai žmonos būklė ėmė gerėti, vyras grįžo į Lietuvą gelbėti savo verslo.

Arvydas Avulis su žmona Rita / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Arvydas Avulis su žmona Rita / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Gelbstint verslą

Nepamatuojamo užsispyrimo ir sumanumo dėka, verslininkui pavyko išvengti daugelio to meto verslų likimo – bankroto.

„Bandžiau įtikinti ir sukurti kitokį verslo modelį, kad bankai patikėtų, jog galiu kažką pasiekti“, – prisimena A.Avulis. Jis laidos žiūrovams papasakos, kokiu būdu jam pavyko sutarti su bankais ir išsaugoti savo verslą.

Šiandien verslininkas drąsiai žvelgia į ateitį ir neabejoja – pandemija baigsis, o drąsių projektų, apie kuriuos praneš artimiausiu metu – ne vienas ir ne du.

Arvydas Avulis ir Kristina Rimienė / TV3 nuotr.
Arvydas Avulis ir Kristina Rimienė / TV3 nuotr.

„Tai tikrai labai drąsūs projektai, ir jei jie pavyks – bus galima sakyti wow, bet palūkėkime dar kelis mėnesius. Manau, kai ateis ruduo, bus tikrai žinoma, ar mums pavyko, ar pasisekė. Jeigu nepasiseks, bus kitų projektų. Krizė atskleidžia ir galimybių – kai vieniems yra labai blogai, tai reiškia, kad kiti turi daug galimybių. Kaip tas galimybes išnaudosime – kūrybingumo, išradingumo ir drąsos reikalas“, – intriguoja A.Avulis.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadienį, 10 val. per TV3.

Naujausi straipsniai