Verslininkų Natalijos ir Sigito Martinavičių Kūčios – su senovinių burtų prieskoniu

Kalėdos Sigito ir Natalijos Martinavičių namuose / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Verslininkų Natalijos ir Sigito Martinavičių namuose Šv. Kūčių vakaras visuomet būna pašvęstas ramybei, šeimai, bendravimui bei tradicijoms.

„Sujungėme mūsų giminių patirtį ir sukūrėme savitą šventę“, – Žmonės.lt portalui kalbėjo pora.

Šįvakar artimi Martinavičiams žmonės rinksis jų namuose prie stalo, ant kurių ras dvylika Natalijos ruoštų patiekalų. Sigitas su šypsena patikino – virtuvė yra jo žmonos karalystė. Jo pareiga ją aprūpinti produktais, jei reikia – priskusti bulvių, o šventės pabaigoje – suplauti indus.

Kalėdos Sigito ir Natalijos Martinavičių namuose / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Šv. Kūčių stalas Martinavičių namuose bus uždengtas senovine staltiese, po kuria tradiciškai bus padėta šieno. Juo važiuodama pas sūnų atveža kaimiškoje vietovėje gyvenanti Sigito mama.

„Visuomet traukiame šiaudus, spėjame artimiausių metų ateitį. Pastebėjome, jog Šv. Kūčių vakaro burtai išsipildo“, – patikino N. Martinavičienė.

Prieš metus jai riešutas, ant kurio buvo parašytas būsimų dvyliką mėnesių apibūdinantis žodis, pranašavo, kad 2017 – ieji bus šeimyniški, o Sigitui – darbingi.

„Dabar jau drąsiai galima sakyti – taip ir buvo“, – su šypsenomis pasakoja pora.

Kalėdas Martinavičiai praleis Natalijos tėvų namuose, kur netruks pašnekesių, dovanų, linksmybių, vaišių.

Kalėdos Sigito ir Natalijos Martinavičių namuose / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Kalėdų eglute šeima šįmet pasirūpino anksti. Juos šventine dvasia užkrėtė hamburgiečiai – būtent šiame Vokietijos mieste verslininkai gruodžio mėnesį lankosi jau trejus metus.

„Visuomet papildome savo turimų eglutės žaisliukų kolekciją būsimo sezono naujienomis. Neturime namuose iš tėvų ar senelių paveldėtų žaliaskarės puošmenų, todėl patys kuriame savąjį rinkinį, kurį galėsime perduoti vaikams“, – sakė pašnekovai.

Šįmet puošti eglę jau padėjo ir Martinavičių mažiausieji. Keturiese jie gamino ir Kalėdų vainiką, kuriuo padabino namus.

Šeima dovanų nesureikšmina ir įteikia vieni kitiems tai, kas kelia džiūgesį ir šildo širdį.

Kalėdos Sigito ir Natalijos Martinavičių namuose / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Vaikai visuomet rašo laišką Kalėdų seneliui, kuri išsiunčia Kauno Rotušės aikštėje įrengtu šventiniu paštu.

„Vienas kitam dėmesio stengiamės skirti visus metus, todėl rūpintis brangiomis dovanomis tikrai nereikia. O tam, kad nusipirktum naują telefoną ar kvepalus, juk tkrai nereikia laukti Kalėdų“, – su šypsenomis pastebėjo pašnekovai.

Šv. Kalėdų nuotaika Sigito ir Natalijos Martinavičių namuose (20 nuotr.)
+14

Skaitykite daugiau