Verslininkei Jurgai Žilinskienei – medalis už nuopelnus tiesiai iš princo Williamo rankų

Jurga Žilinskienė/ Ritos Metlovaitės nuotr.
Autorius: Dovilė Lebrikaitė
Publikuota: 2020-01-18 17:02
Besibaigiant gruodžiui, prieš pat didžiąsias metų šventes, verslininkė, įmonės „Guildhawk“ įkūrėja Jurga Žilinskienė (43) gavo dovaną, kurios niekada nepamirš, – tapo Britų imperijos ordino nare. Per iškilmingą ceremoniją Bakingamo rūmuose princas Williamas įsegė Jurgai medalį už nuopelnus tarptautinio verslo srityje.

„Vis dar nesusigulėjo emocijos, vis dar atrodo nerealu. Nežinau, kiek laiko prireiks apsiprasti su viskuo. Niekas neįspėjo, koks bus šalutinis poveikis, – kvatoja Jurga. – Savaime suprantama, jaudinausi prieš ceremoniją, nes tai tikrai nekasdienis dalykas. Ir ne tik dėl to, kad aš, kiek žinau, esu pirma lietuvė, kuri tapo šio ordino nare. Tai apskritai labai didelis įvertinimas. Galbūt po kelių mėnesių viskas pasimirš, bet dabar esu vis dar kupina emocijų. Vien kalbant apie tai pilve skraido drugeliai.“

Jos jaudulys ir tarsi naujametiniai fejerverkai sproginėjančios emocijos – puikiai suprantami. Šimtametes tradicijas turinčios ceremonijos metu ypatingą atmosferą kūrė karinio orkestro muzika, kuri užliejo didžiausią ir bene puošniausią rūmų erdvę. Viskas vyko griežtai pagal protokolą: tik visiems susirinkus Bakingamo rūmų pokylių salėje ir skambant nacionaliniam himnui į ją įžengė ir princas Williamas, lydimas senovine uniforma vilkinčio karalienės sargybinio iš Yeomen of the Guard dalinio – seniausios iki šių dienų išlikusios britų karinės struktūros, siekiančios dar XV amžių.

Žinia – kur britų karališkoji šeima, ten ir griežtas protokolas: kaip rengtis, kaip elgtis, ką kalbėti – kiekviena detalė numatyta ir suplanuota. Tačiau rūmai pasirūpino, kad naujieji Britų imperijos ordino nariai ir jų artimieji galėtų švęsti be jokio streso.

Jurga Žilinskienė/ Ritos Metlovaitės nuotr.
Jurga Žilinskienė/ Ritos Metlovaitės nuotr.

„Nuo pirmųjų žingsnių visos detalės buvo rūpestingai paaiškintos, kad galėtume atsipalaiduoti ir mėgautis diena. Kiekvienas darbuotojas mus pasitiko taip šiltai, kad jautėmės lyg lankydami artimuosius, – pasakoja Jurga ir pastebi, kad visas personalas žinojo svečių vardus, nors iškilmėse dalyvavo apie 80 žmonių. – Rūmai pasirūpino, kad jaustumės ne tik laukiami, bet ir verti to pripažinimo, kurį pelnėme. Ten mane supo nuostabūs žmonės! Susirinko įvairiausių sričių – nuo švietimo iki kariuomenės – atstovai. Buvo nuostabu suktis tarp asmenybių, kurių pasaulėžiūra man artima.“

Ceremonijos didybei ir svarbai morališkai pasirengti buvo tiesiog neįmanoma, nors Jurga tam turėjo šiek tiek daugiau nei pusmetį – žinia apie narystę Britų imperijos ordine ją pasiekė dar gegužę. Rūmų prašymu verslininkė naujiena pasidalijo tik su artimiausiais žmonėmis ir toliau įsisuko į darbus – įmonės pertvarką (praėjusiais metais „Today Translations“ virto „Guildhawk“), naujus projektus ir... istoriją su Jos Didenybės Anglijos karalienės apdovanojimu „Queen’s Awards for Enterprise“, kurį pelnė vasarą. Praėjusiais metais karališkoji šeima, regis, apipylė lietuvę dėmesiu ir tai įnešė komiškos, bet malonios sumaišties į jos gyvenimą.

Jurga Žilinskienė ir princas Williamas/ Scanpix nuotr.
Jurga Žilinskienė ir princas Williamas/ Scanpix nuotr.

„Toks įdomus sutapimas: žinojau, kad turi ateiti kvietimas į Karalienės apdovanojimus Bakingamo rūmuose, tad, pamačiusi voką, jo ir tikėjausi. Apsidžiaugiau ir atplėšusi laišką pradėjau skaityti: esu kviečiama į rūmus... Viskas kaip ir gerai, bet po trijų sakinių ėmiau suprasti, kad kalba sukasi apie Britų imperijos ordiną. „Gavęs Karalienės apdovanojimą tampi ir Britų imperijos ordino nariu? Kaip keista!“ – nusistebėjau vyrui. Tik paskui suvokiau, kas iš tiesų atsitiko“, – su šypsena prisimena Jurga.

Kai nuraškyti svarbiausi apdovanojimai, galbūt atėjo metas pailsėti ir atsipalaiduoti? „Bet mano žodyne nėra tokio žodžio! Aš atsipalaiduoju, kai turiu daug veiklos. Planų tikrai dar yra – kol kas esame tik vidury jų įgyvendinimo. Esu ambicingai nusiteikusi“, – tikina Jurga. Jos ambicijomis galima neabejoti – prieš 18 metų Londone įkurtas vertimų biuras greitai išaugo Jungtinės Karalystės rinką, o galiausiai ir savo veiklos sritį. Šiandien lietuvės įkurta įmonė teikia pačias įvairiausias paslaugas, tarp jų ir kompiuterinio programavimo – tai viena didžiausių Jurgos aistrų.

Žurnalo „Žmonės“ prenumeratą rasite paspaudę ČIA.

Naujausi straipsniai