Verslininkė, trijų vaikų mama V.Bagdonė laimę atrado Škotijoje: „Čia viskas išsipildė 100 procentų“

Vilana Bagdonė/Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Projekto partnerio turinys
Publikuota: 2020-06-15 12:00
„Kai jautiesi laimingas ten, kur esi, ar beverta dar blaškytis ir kažko ieškoti?“ – užtikrintai sako verslininkė, trijų vaikų mama Vilana Bagdonė, savo laimę, susiklosčius netikėtoms aplinkybėms, atradusi Škotijoje.

Lietuvą gausi šeima paliko prieš beveik 14 metų – tuomet emigravusi į Airiją, o vėliau įsikūrusi Anglijoje, galiausiai atsidūrė Škotijoje, kurioje jau trejus metus jaučiasi visiškai sava ir pritapusi. Dėl pasikeitusių vyro verslo planų šeima buvo pastatyta beveik prieš faktą: reikės kraustytis į Edinburgą, negana to, viską padaryti per dvi savaites.

„Pažiūrėjau į žemėlapį ir negalėjau suvokti, kad reikės taip toli išvažiuoti. Buvome šokiruoti žinios, kad turėsime persikelti, tačiau dabar labai džiaugiamės pasiryžę šiam žingsniui – būtent čia susikūrėme tikrus namus, pajutome esantys ten, kur ir turėtume būti. Visi čia jaučiamės išties laimingi: anksčiau kuriam nors šeimos nariui ko nors vis tarsi pritrūkdavo, jausdavomės it nevisiškai pilnaverčiai, o Škotijoje viskas išsipildė šimtu procentų“, – nedvejodama patikina.

Moteris neslepia, kad vaikams prarasti draugus ir įsikurti svečioje šalyje atrodė itin sunkus iššūkis, tačiau vos atvykus viskas pradėjo dėliotis daug geriau, nei buvo tikėtasi. Šeima ilgai nedelsė ir su būsto įsigijimu – dabar jaučiasi visiškai įsikūrusi ir bent jau šiuo metu Vilana tikina apie gyvenimą kitur neturinti jokių minčių.

Keliauti mėgstanti šeima skirtingose šalyse pasisėmė visokių patirčių, tačiau Škotijoje, akcentuoja Vilana, išskirtinumu tapo būtent žmonės: „Jie itin šilti, nuoširdūs, niekada negaili šypsenų. Prisipažinsiu, iš pradžių net negalėjau patikėti, kad tai tikra, įtariau juos veidmainiaujant, tačiau per trejus metus įsitikinau, kad tai – kasdienybė.“

Vilana Bagdonė/Asmeninio albumo nuotr.
Vilana Bagdonė/Asmeninio albumo nuotr.

Moteris priduria, kad prie meilės Škotijai prisidėjo ir įspūdinga gamta. „Po darbų visa šeima einame į gamtą: ne vieną kilometrą suvaikštome, atrandame pasakiškai gražių vietų, kurių automobiliu važiuodamas tikrai nepasiektum. Šis hobis mums labai svarbus, o kai jį taip lengva įgyvendinti – vos iškėlus koją iš namų – emociškai ilsimės ir kokybiškai leidžiame laiką kone kasdien“, – džiaugiasi Vilana.

Kraujažolių kremo magija

Pašnekovė pasakoja, kad jai persikelti į Škotiją buvo bene lengviausia – tuo metu ji jau buvo apsisprendusi plėtoti elektroninę natūralios kosmetikos parduotuvę, o toks darbas visiškai nepriklausė nuo vietos.

„Kai man gimė sūnus, iš sesers gavau dovanų rankų darbo kremą. Jis mane sužavėjo savo poveikiu, bet turėjo labai didelį minusą – itin nemalonų kvapą. Tai buvo kraujažolių kremas, o jo specifinis kvapas kliuvo net mano vyrui – prašydavo, kad tik neičiau miegoti juo pasitepusi, – juokiasi. – Vis dėlto likau pakerėta jo poveikio, o galvoje pradėjo sukti mintys, kaip turėti viską viename: ir malonų kvapą, ir neabejotiną naudą.“

Kosmetologiją baigusi Vilana sakosi nuo tada ir pradėjusi gilinti žinias apie natūralią kosmetiką, įvairiausias žoleles, aliejus... Tris vaikus auginanti moteris naktimis skaitydavo apie tai literatūrą, kol galiausiai pribrendo ir rimčiau pasitobulinti šioje srityje – Londone baigė natūralios kosmetikos gaminimo kursus. Nors idėja kurti savo liniją labai tikėjo, prisipažįsta bijojusi visų kitų su verslu susijusių niuansų – reikėjo pradinio kapitalo, įvairių sertifikatų.

„Šie dalykai tikrai baugino, todėl kurį laiką tai buvo tik mano hobis – gaminau draugams, pažįstamiems, tačiau ilgainiui, matydama visų meilę mano produkcijai, supratau, kad turiu judėti pirmyn. Taigi po penkerių šios veiklos metų vieną rytą pabudusi apsisprendžiau: aš noriu ir galiu tai daryti“, – užtikrintai pasakoja moteris, pridurdama, kad trečius metus puoselėti natūralios kosmetikos verslą „Vilana Natural Beauty“ jai nesudėtinga, mat dabar ji turinti visą komandą, tapusią pačiu tvirčiausiu verslo stuburu.

Išvien su gamta 

Meilę gamtai spinduliuojanti moteris stengiasi, kad jos verslas nekenktų aplinkai, o apie žmogui gamtos teikiamą naudą sakosi galinti kalbėti ir kalbėti, nes sukauptomis žiniomis norisi dalytis su kitais.

„Natūrali kosmetika žavi tuo, kad gaminama iš natūralių, bet veiksmingų medžiagų. Pati ilgą laiką pirkau populiarių kosmetikos ženklų produkciją, išleisdavau nemažai pinigų, tačiau niekada nejutau tokio poveikio, kokį patyriau pamėginusi tą natūralų sesers dovanotą kraujažolių kremą. Tad jeigu iš natūralių medžiagų galime gauti reikalingą rezultatą, argi tai nėra nuostabu?“ 

Moteris pasakoja, kad dažniausiai natūralią kosmetiką žmonės atranda, kai jau turi kokių nors problemų, kurių neišsprendžia įprastos priemonės. „Kurdama receptus daug domėjausi, ką naudojo mūsų proseneliai, kokios natūralios medžiagos metai iš metų stebina savo gerosiomis savybėmis. Tarkime, turime kremuką su bičių vašku, kurio poveikiu klientai nuolat pasidžiaugia: jis gydo pūslelinę, įvairias odos žaizdeles, sumušimus, padeda net skaudant gerklei ar sloguojant. Atradę natūralią kosmetiką žmonės stebisi, kaip įvairiapusiškai ir efektyviai ji veikia“, – pasakoja pašnekovė.

Šiandien Vilana džiaugiasi – jos kosmetika paklausi, o klientų ratas labai įvairus: prekės siunčiamos į Ameriką, Vokietiją, Italiją, Norvegiją, Švediją. „Stengiamės dalyvauti grožio parodose, bendrauti su žmonėmis, parodyti, ką turime, supažindinti su natūralia kosmetika iš arčiau, dalytis sukaupta patirtimi ir žiniomis.“

Paklausta apie ateities planus, verslininkė juokiasi – ištikusi pandemija, anot jos, darkart priminė, kad reikia mėgautis esama akimirka ir neplanuoti pusės gyvenimo į priekį. „COVID-19 tai puikiai įrodė: žmonės buvo prisiplanavę įvairiausių dalykų, o staiga viskas kardinaliai pasikeitė. Taigi stengiuosi gyventi šia diena, džiaugiuosi galėdama kurti tai, kas man patinka, turėdama namus, kuriuose visi jaučiamės laimingi, tačiau kasdien noriu ir tobulėti, augti kaip asmenybė, džiuginti kitus, svajoti ir siekti, kad svajonės taptų realybe“, – šypsosi. 

Vilana Bagdonė/Asmeninio albumo nuotr.
Vilana Bagdonė/Asmeninio albumo nuotr.
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai