Verslininkė Justina Stambrauskaitė: „Net atsidūrusi ligoninėje stengiausi šypsotis“

Justina Stambrauskaitė / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2017-12-07 21:36
Justina Stambrauskaitė (25) švęsdama savo prekės ženklo „Le Mirage“ vienerių metų gimtadienį su gera drauge iškeliavo į Aziją. Iš pradžių apsilankę Kambodžoje bičiulės susidūrė su nemalonumais. Dingo vienos merginos pasas, banko kortelė, policija į turisčių skundus nereagavo. Teko kreiptis į Prancūzijos ambasadą, bet... Apie viską nuo pradžių. „Mūsų išvyka – pilnas netikėtumų spektaklis“, – sugrįžusi juokiasi Justina.

Kambodža ir kodėl ten nebesinori grįžti

Kadangi prieš keletą metų J. Stambrauskaitė jau lankėsi Tailande, šį kartą sugalvojo pasirinkti kiek neįprastesnę Azijos kryptį – nuvykti į Kambodžą. Išinuomavusios prabangų viešbutį ten dvi merginos praleido vos keletą dienų. Kraštas pasirodė skurdus, atitrūkęs nuo civilizacijos. Jau antrąją kelionės dieną draugės nusprendė, kad Kambodža ne joms ir užsisakė bilietus į vieną iš egzotiškų Tailando salų. „Kambodžoje mums labai nepatiko, todėl antrą dieną sugrįžusios į viešbutį nusipirkome bilietus, kad dar naktį paliktume viešbutį ir išvyktume į Tailandą, tačiau nusileidusios išsiregistruoti vestibiulyje supratome, kad viena iš mūsų viešbučio kambaryje paliko pasą. Grįžusios jo neberadome. Dingo ir banko kortelė. Labai nusiminėme, kad praleisime skrydį, tačiau labiausiai nerimavome dėl to, ar pavyks pasą atgauti. Manau, kad išgirdusi apie mūsų išvykimą ir atėjusi tvarkyti viešbučio pasą rado kambarinė ir tiesiog jį nugvelbė. Juk europietiškas dokumentas vertas nemažų pinigų. Viešbučio personalo paprašėme parodyti kamerų įrašą, tačiau tai padaryti jie griežtai atsisakė, liepė vykti į policiją“, – prisiminė Justina.

asmeninio albumo nuotr.
asmeninio albumo nuotr.

Naktį nuvykusios į policiją draugės suprato, kad pastangos susigrąžinti dokumentą bus bergždžios. Maža būdelė, aplink kauksintys šunys ir apatiški turisčių skundams pareigūnai. „Jie liepė mums atvykti ryte, neparodė nei menkiausio žmogiškumo ir vargiai suprato, ko iš jų norime.“ Draugės liko it musę kandusios, tad teko kreiptis į Prancūzijos ambasadą (Lietuvos ambasados ten paprasčiausiai nėra), kad gautų naujus dokumentus ir toliau galėtų keliauti. Būtent dėl prarasto paso Azijoje merginų kelionė užsitęsė.

Tailandas, lietuvis gidas ir pasikeitęs požiūris į pramogas

Iš Kambodžos merginos išvyko į Bankoką. Anksčiau po Tailandą Justina keliavo su buvusiu vaikinu. Šiais metais ten nuvykusi ji pastebėjo, kad dviem merginoms Azijoje kur kas pavojingiau. Gerai, kad per pažįstamus surado lietuvį gidą, kuris jų prašymu moteris lydėjo į visas turistų lankytinas vieteles. Justina su drauge aplankė Ajutają, seną, šiaurėje nuo Bankoko esantį Tailandiečių miestą. „Esu ten buvusi, tačiau dėl bičiulės nuvykome antrą kartą. Šventyklos, jų architektūra ir istorija žavi iki širdies gelmių. Neįtikėtinai gražu“, – įspūdžiais dalijosi verslininkė. Šį kartą J. Stambrauskaitė atsisakė pramogų, dėl kurių dažnas vyksta į Aziją. Ji džiaugėsi, kad per pastaruosius metus jos požiūris pasikeitė. Nebesinorėjo jodinėti drambliais ir vykti pamatyti krokodilų. „Mačiau tuos turistus, kurie su šypsena fotografuojasi šalia dramblių ir galvojau apie vargšus gyvūnus. Pažiūrėkite į jų akis. Grandinėmis pririšti prie asfalto, kankinami ir tikrai, tikrai nelaimingi. Džiaugiuosi, kad nebesu ta naivi mergina ir suprantu, kad Tailande kai kurios turistams siūlomos pramogos – peržengia humanizmo ribas.“

asmeninio albumo nuotr.
asmeninio albumo nuotr.

Nustebino turistams skirta ligoninė

Apsistojusios puikiame viešbutyje Bankoke draugės leido sau keletą dienų ten ramiai pabūvėti. Juk iš atostogų su auksiniu įdegiu sugrįžti nori kiekviena mergina. „Juokauju, kad praradome pasą, lagaminą, o aš dar beveik atsikračiau ir apendicito.“ Vieną dieną plaukiojant baseine J. Stambrauskaitė pilvo apačioje pajuto veriantį skausmą. „Nesupratau, kas darosi, bet net negalėjau pajudėti. Išsikvietėme greitąją pagalbą ir nuvykome į turistams skirtą ligoninę. Iš pradžių tikrai paniškai bijojau, bet turistams skirtos ligoninės ten pasirodė geresnė už kai kuriuos Lietuvos viešbučius. Tiesa, gydytojai nieko nerado ir negalėjo nustatyti, kas man yra. Skausmas aprimo ir nusprendžiau, kadangi buvo priešpaskutinė viešnagės Tailande diena, sugrįžti į Lietuvą. Rizikavau, bet dabar jaučiuosi gerai. Svarbiausia, kad po visų nuotykių, net atsidūrusi ligoninėje stengiausi šypsotis.“

asmeninio albumo nuotr.
asmeninio albumo nuotr.

Džiaugiasi sugrįžusi namo

Justina prisipažįsta, kad prieš įtemptą švenčių laikotarpį, kuomet beveik visada padaugėja „Le Mirage“ prekių užsakymų, jai tikrai reikėjo laiko pasilepinti saule ir kiek atsipūsti nuo darbų. Nors kelionė pateikė nemažai staigmenų ir bičiulėms teko susidurti su nemaloniomis suituacijomis, bet į Tailandą ji sako dar kartą mielai sugrįžtų, tik, žinoma, su vyriška kompanija, kiek atsargesnė ir pasiruošusi galimiems trukdžiams. Mergaitiškai keliauti tikrai smagu ir gera, bet Tailande tai atrodo pavojinga. Vienaip ar kitaip, mergina džiaugiasi, kad kelionė prasitęsė ir tarp tų mažų niūrių debesų, karts nuo karto išlįsdavo saulės zuikučiai, praskaidrinę keliautojų nuotaiką.

Greitai naują kolekciją pristatysianti moteris sako, kad nors ši kelionė buvo kiek kitokia, tačiau neįkainojama patirtis.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama