Verslininkė Birutė Marozaitė atrado naują hobį: viskas prasidėjo nuo cepelinų

Birutė Marozaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-11-30 08:21
„Šaltibarščiai“, „Cepelinai“ nuo šiol asocijuojasi ne tik su patiekalais, bet ir su namų kvapais – būtent taip savo aromatus pavadino restorano „Amatininkų užeiga“ vadovė Birutė Marozaitė. Karantinas moteriai ne tik davė ne vieną išbandymą, bet ir paskatino išpildyti seną svajonę – nerti į parfumerijos pasaulį. 

„Verslu to tikrai nevadinu. Man tai yra laisvalaikis“, – kalbėdama su portalu Žmonės.lt šypsosi ji.

Ne vienerius metus restoranų versle besisukanti B.Marozaitė pasakoja, kad noras pažinti kvapų pasaulį kilo bemaž prieš dešimtmetį, o aiškus svajonės planas galvoje susidėliojo prieš penkerius metus. Visgi šiai idėjai išsipildyti tuomet nebuvo lemta.

„Prisimenu, tąkart su vyru Egidijumi keliavome per centrines JAV lygumas besidriekiančiu greitkeliu „Route 66“. Sėdėdama ant galinės „Harley-Davidson“ sėdynės visą dieną kūriau vizijas, kaip viską darysiu. Bet galiausiai nieko neišėjo – sugrįžusi į Lietuvą, sugrįžau ir į realybę“, – pasakoja ji.

Pasak Birutės, tuomet ji ir vėl užsisuko nesibaigiančiame restorano darbų maratone, be pertraukos besitęsusiame dar penkerius metus. Pašnekovė neslepia – jei ne 2020-ųjų pradžioje smogęs karantinas, tikriausiai ir toliau nebūtų ryžusis išbandyti taip trokštamos veiklos. „Tąkart pamaniau, jei ne dabar, tai turbūt niekada“, – šypsosi B.Marozaitė.

Birutė Marozaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Birutė Marozaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Kaip tarė, taip ir padarė: neilgai trukus, Birutė namuose pagamino pirmuosius namų kvapus, kuriems suteikė gana netradicinį pavadinimą – „Cepelinai“. Pasak pašnekovės, šis gimė atsitiktinai, lyg juokais.

„Į buteliukus supilsčiau pačios pagamintus namų kvapus ir juokais ant vieno iš buteliukų markeriu užrašiau „Cepelinai“ bei „Maroz perfume“. Apie rimtus pavadinimus tuomet tikrai negalvojau. Iš tiesų, atrodė, kad visos idėjos natūraliai plaukia iš manęs, tarsi būtų įaugusios į kraują… Na, panašiai ir yra, juk mūsų restoranas cepelinais prekiauja jau kone 30 metų, tad galbūt viskas ir yra susiję“, – nusijuokia verslininkė.

Namų kvapų nuotraukomis B.Marozaitė pasidalijo socialiniuose tinkluose. Moteris iškart sulaukė didelio susidomėjimo.

„Žmonės sakė, kad man reikia pradėti kurti tokius kvapus, net atsirado norinčių šiuos įsigyti. Pagalvojau, kodėl gi ne? Bet kadangi neturiu žinių parfumerijos srityje, tai nenorėjau namie, it iš po prekystalio pardavinėti savo kvapų. Norėjosi teikti kokybišką produktą, tad susiradau namų kvapų gamintoją, kuris išpildo mano idėjas. Dabar aš, kaip kokia Coco Chanel, atrenku man patikusius namų kvapus“ – juokiasi B.Marozaitė.

Birutė Marozaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Birutė Marozaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Į kvapus sukelia savo prisiminimus

Birutė šypsosi – idėjų kvapams turi begalę, o ir įkvėpimo toli ieškoti nereikia – kvapuose ji visam laikui uždaro savo prisiminimus.

„Nors „Cepelinus“ ir „Šaltibarščius“ tiesiog rinkausi iš gamintojo paletėje man labiausiai patikusių kvapų, renkant kitus namų kvapus, iš anksto žinojau jų pavadinimą ir tai, ką jie man reiškia, kokias asociacijas bei prisiminimus sukelia.

Pavyzdžiui, „Downwind“ (Pavėjui – aut. past.) namų kvapas yra siejamas su jėgos aitvarų veikla, vandenynu, paplūdimiu, vėju... Tokį kvapą aš ir įsivaizduoju kaituojant“, – sako B.Marozaitė, su vyru Egidijumi ne vienerius metus besimėgaujanti šia sporto šaka. Šis bendras pomėgis poros kelius ir suvedė.

Visai neseniai B.Marozaitė savo kūryba pagerbė ir saulėtąją Braziliją. Būtent šioje Pietų Amerikos šalyje prieš daugiau nei dešimtmetį ji ir Egidijus susipažino, o kiek vėliau čia ir susituokė.

„Juk gana netikėta: du lietuviai, iki tol vienas kito nepažinoję, atsitiktinai susitinka ne kur kitur, o Brazilijoje. Tai ir namų kvapą įkvėpė būtent mažas žvejų kaimelis Paracuru, kuriame išsirutuliojo mūsų meilės istorija“, – šypsosi Birutė.

Jųdviejų meilės šalimi tapusios Brazilijos Birutė ir Egidijus nepamiršta aplankyti kasmet. „Tikimės, kad ir šiemet pavyks čia nuvykti. Tuomet tai būtų jau devintasis mūsų sezonas Brazilijoje.

Iš tiesų, be jos neatsiejamos mūsų žiemos – visus metus dirbame, o žiemą pabėgame į šią šalį. Džiugu, kad dabartinės technologijos leidžia dirbti iš bet kokio pasaulio kampelio, tad sunkumų besirūpinant verslu nekyla“ , – džiaugiasi ji.

Birutė Marozaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Birutė Marozaitė / Asmeninio albumo nuotr.

Šeima versle – it kumštis

Verslininkė B.Marozaitė darkart ištaria – kvapų pasaulis tėra jos hobis. „Šiuo metu visas mano dėmesys skiriamas užeigai, nes rudens pradžioje baigiasi mūsų sezonas. Deja, šįkart darbingasis sezonas buvo labai trumpas dėl užsitęsusio karantino… Visos mano mintys dabar čia“, – aiškina ji.

Birutė neslepia, kad naujų horizontų atvėręs karantinas „Amatininkų užeigai“ nestokojo išbandymų. Metus lydėjo finansiniai iššūkiai, o kur dar nuolat persekiojanti nežinomybė.

„Kadangi kone pusė mūsų klientų būdavo užsieniečiai, sienų uždarymas, baimė, nepatogumai keliaujant mūsų verslui sukėlė nemažai sunkumų. Bet į ateitį su baime nežiūrime – per tiek laiko su situacija susitaikai. Juk sakoma, kad net kariamas šuo gali priprasti, tad planuojame ir toliau dirbti, negalvodami, ar bus karantinas, ar ne. O ir jau porą kartų per beveik dvejus metus buvome uždaryti, tad jau esame išmokę, kaip tai padaryti“, – sako Birutė.

Ne vienerius metus Irenos Marozienės įkurtam restoranui vadovaujanti B.Marozaitė atvirauja, kad net itin sudėtingu verslui metu mamos patarimų neprireikė.

„Nuo aštuonerių metų augau ir dirbau šeimos kavinėse, restoranuose, tad nežinau, ar kas kitas gali geriau žinoti, ką daryti su užeiga. Aišku, tobulybei ribų nėra, tačiau tikriausiai jau nebėra tokių problemų, su kuriomis darbe nebūčiau susidūrusi. Dabar teko netgi su tokia pandemija akis į akį susidurti...

Žinoma, būna, kad su mama pasitariame kai kuriais klausimais, ypač pandemijos metu, nes nei vienas verslas nebuvo to patyręs anksčiau, ypač kai viskas priklauso ne nuo pačio verslo, o kitų aplinkybių, kurių negali numatyti ir kontroliuoti. Dabar jau galiu pasakyti, kad turbūt viską mačiau ir nebežinau, ar kas dar darbe galėtų mane nustebinti“, – šypteli B.Marozaitė.

Irena Marozienė su Birute Marozaite / Gretos Skaraitienės nuotr.
Irena Marozienė su Birute Marozaite / Gretos Skaraitienės nuotr.

Birutė nusijuokia, kad jų šeimos gyvenimas be verslo klausimų neįsivaizduojamas – atsiriboti nuo minčių apie darbą neįmanoma.

„Kad ir kaip norėtume nešnekėti apie verslą, to išvengti tiesiog neįmanoma. Esame šeimos verslas, kuriame dirbame ne tik mes su sese, mama, bet ir mano pusbrolis, tad susitikus tos temos tiesiog natūraliai dėliojasi. Žinoma, kartais būna, kad jau vienas kitą stabdome – gana, keičiame temą“, – nusijuokia ji.

Tiesa, čia Birutė priduria, kad nors ir jos su vyru Egidijumi namuose nestinga kalbų apie verslą, jie vienas į kito veiklas nesikiša. O ir parfumerijos pasaulį B.Marozaitė pasilieka tik sau.

„Sutuoktinis visiškai nesikiša į mano veiklas, kadangi daug dirba ir pats. Bet, žinoma, abu dirbame vadovaujantį darbą, tad natūraliai taip išeina, kad kartais aptariame panašias problemas ar pasitariame. Visgi kvapų pasaulis – mano niša. Vyro juo neapkraunu“, – sako ji.

Naujausi straipsniai