Verdiktas dėl cirke ligotai atrodžiusios meškos – glumina: liks pas šeimininką

Viešbučio „Comfort Hotel LT“ gimtadienio akimirka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-07-23 17:19
Praėjusį penktadienį paviešintas vaizdo įrašas, kuriame žiauriai elgiamasi su meška cirke, suglumino Lietuvą. Vienas susirūpinęs tėtis, po to, kai iš „VIP“ cirko jo vaikai grįžo su ašaromis akyse, paprašė į šią situaciją visuomenės atkreipti dėmesį. Sukilo ne tik žiniasklaida, bet ir garsūs šalies žmonės.

Liepos 20 d. socialiniame tinkle visi masiškai ėmė dalytis vaizdo įrašu iš „VIP“ cirko. Jame paliegęs gyvūnas sunkiai atliko savo numerį ir bėgiojo paskui jį dresuojantį cirko šeimininką Mykolą Zobovą.

Savo mintis šia tema išsakė atlikėjas Donatas Montvydas:

"Tiesą sakant, tai, ką šį rytą išvydau feisbuke, mane labai šokiravo. Ta meška... Ji atrodo pervargusi, sulysusi ir neatrodanti taip, kaip turėtų atrodyti meška. Siaubas. Nejauku stebėti vaizdo įrašą, tai ką kalbėti apie buvimą tokiame cirke. Manau, kad yra maža jog žmonės nustotų vaikščioti į tokį cirką. Tą mešką reikia atimti iš to žmogaus nieko nelaukiant“, – pykčio neslepė Donatas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Sparčiai socialiniuose tinkluose plintantis vaizdo įrašas peržiūrėtas jau šimtus tūkstančių kartų, komentaruose gausybė kritikos cirko direktoriui bei įstatymams, leidžiantiems naudoti gyvūnus cirko pasirodymuose.

Pirmadienį Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija pateikė kiek šokiruojančią informaciją. Paiškėjo, kad meška iš šeimininko nebus atimta:

„Dėkojame visiems, kurie reagavo ir rašė mums dėl „VIP“ cirke nufilmuoto vaizdo įrašo. Apgailestaujame, tačiau negalime padaryti nieko daugiau dėl tos meškutės gerovės, nei stengtis, kad netolimoje ateityje laukinių gyvūnų naudojimas cirke būtų uždraustas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Atsakingos institucijos atlieka patikrinimus šiame cirke, tačiau tai nėra ta situacija, kai pakanka aplinkybių teisiniam gyvūno konfiskavimui iš jo savininko. Nustačius netinkamą gyvūno priežiūrą savininkas yra įpareigojamas pagerinti laikymo sąlygas, nustatant terminą sekančiam patikrinimui.


Norime atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog nepaisant to, kad gyvūnai cirke dažnai atrodo fiziškai sveiki, pats faktas, t.y. jų naudojimas, laikymas cirke, kai jie verčiami atlikti jiems nenatūralų elgesį, gyventi vilkikuose, narvuose, jau yra didelė kančia laukiniams gyvūnams. Jie gimė ne tam, kad linksmintų mus – žmones.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Tokį laukinių gyvūnų išnaudojimą šiai dienai Lietuvoje gali sustabdyti tik visuomenė, neidama ir nepirkdama bilietų į cirką! Kol bus žiūrovų, perkančių bilietus į tokią pramogą, cirko valdytojai nesustos. Nes perkantys bilietus į cirką yra būtent tai, ko jie ir siekia. Kviečiame visus pagalvoti apie savo pasirinkimų atsakomybę ir raginti savo draugus, artimuosius, šeimos narius atsisakyti šios gyvūnams žiaurios pramogos.“

Internete žmonės dalijasi prašymu pasirašyti peticiją, kuria siekiama sustabdyti meškų ir kitų gyvūnių kankinimą „VIP“ cirke. Peticiją jau pasirašė 6100 žmonių. Surinkus pakankamą parašų skaičių peticiją planuojama perduoti minėtai Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacijai.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai