Vengrija puola George'ą Clooney dėl kritikos Budapešto vyriausybei

15. George'as Clooney'is / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: BNS
Publikuota: 2020-11-25 16:54
Vengrija antradienį apkaltino Holivudo žvaigždę George'ą Clooney „ribotomis“ politinėmis žiniomis, aktoriui įvardijus šalies ministrą pirmininką Viktorą Orbaną kaip „neapykantos ir pykčio“ pavyzdį pasaulyje.

„George'as Clooney mums patinka kaip aktorius... (bet jo) istorijos ir politikos žinios atrodo ribotos“, – Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto parašė savo oficialioje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Anksčiau vyriausybės pareigūnai apkaltino G.Clooney, jog šis esąs JAV milijardieriaus George'o Soroso, patekusio į V. Orbano nemalonę dėl jo neva imigraciją palaikančios lobistinės veiklos, marionetė.

„G.Sorosas naudojasi kiekviena galimybe atakuoti Vengrijos vyriausybę. Truputį erzina, kai atsiranda veikėjų, net politikoje nedalyvaujančių veikėjų, kurie siekia įgyvendinti G.Soroso politinius siekius“, – pareiškė vyriausybės atstovas Orsas Farkasas.

Keletas G. Orbanui palankių žiniasklaidos leidinių paskelbė G. Clooney nuotrauką, kurioje jis įamžintas kartu su G.Soroso sūnumi Alexanderu.

Vengrijos vyriausybės pasipiktinimą sukėlė praėjusios savaitės G.Clooney interviu žurnalui GQ, kuriame aktorius kalbėjo apie savo naujausią filmą „Vidurnakčio dangus“ (The Midnight Sky). Aktorius paminėjo V.Orbaną ir Vengriją kaip dabartinius „neapykantos ir pykčio“ pavyzdžius.

„Pandemija dar nebuvo įsibėgėjusi, kai vyko (juostos filmavimas), tačiau vis tiek buvo visi tie dalykai, dalykai, rodantys, kiek neapykantos ir pykčio mes patiriame šiuo istorijos metu visame pasaulyje – pažiūrėkime į Jairą Bolsonaro Brazilijoje ir V.Orbaną Vengrijoje, apsidairykime – daugybė pykčio ir neapykantos“, – sakė jis.

Amal ir George'as Clooney / „Scanpix“ nuotr.
Amal ir George'as Clooney / „Scanpix“ nuotr.

Aštrėjant kritika V. Orbanui

Atsakydamas į Vengrijos vyriausybės kritiką G.Clooney antradienį naujienų portalui  24.hu sakė, kad „buvo susitęs su George'u Sorosu tik kartą – JT susitikime dėl pabėgėlių krizės, kur taip pat dalyvavo JAV prezidentas“.

„Taip pat buvau kartą susitikęs su jo sūnumi Alexu per vieną renginį Davose... todėl V. Orbano propagandos mašina meluoja, taškas“, – pasakė G.Clooney.

„Nesitikiu, kad šis mano atsakymas pasirodys daugelyje Vengrijos naujienų portalų, nes jie priklauso ir yra valdomi V.Orbano režimo ir jo artimų sąjungininkų, bet aš vis tiek būsiu išgirstas“, – pridūrė jis.

V.Orbanas, kurio griežta antiimigrantiška politika reguliariai išprovokuoja ginčų Europos Sąjungoje dėl nuokrypio nuo demokratinių normų, dažnai kaltina savo kritikus ryšiais su G.Sorosu.

Pastarasis ginčas su G.Clooney primena griežtą Budapešto pasipiktinimą išrinktojo JAV prezidento Joe Bideno  žodžiais jo rinkimų kampanijos metu.

„Matote, kas atsitiko visur nuo Baltarusijos iki Lenkijos ir iki Vengrijos, ir totalitarinių režimų iškilimą pasaulyje“, – sakė J.Bidenas.

Prezidento rinkimų kampanijos metu vyriausybę palaikanti Vengrijos žiniasklaida pristatinėjo J.Bideną kaip komunistą ir marksistą, palaikantį ryšius su G.Sorosu. Pats V.Orbanas per JAV prezidento rinkimus reiškė palaikymą D.Trumpo kandidatūrai.

Temos:
Aktualu

Naujausi straipsniai