Venecijos filmų festivalyje geriausiu filmu paskelbtas ir prestižinį Auksinį liūtą pelnė „Džokeris”

Venecijos kino festivalio uždarymas/ Vida press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-08 11:12
Šeštadienio vakarą paskelbtas geriausias Venecijos tarptautinio kino festivalio filmas – pagrindinį Auksinio liūto prizą pelnė spalio 4 dieną į Lietuvos kino ekranus atkeliaujantis trileris „Džokeris“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka trims „Oskarams“ nominuotas aktorius  Joaquinas Phoenixas.

Po filmo premjeros festivalyje žiūrovai stovėdami plojo net aštuonias minutes. Dabar kalbama, jog ši režisieriaus Toddo Phillipso juosta neabejotinai dominuos ir lenktynėse dėl „Oskarų“.

Atsiimdamas prestižinę statulėlę, T. Phillipsas dėkojo juo besąlygiškai pasitikėjusioms kino studijoms ir džiaugėsi, jog prodiuseriai leido išeiti iš komforto zonos. Režisierius taip pat padėkojo ir prie jo atsiimant pagrindinį prizą prisijungusiam J. Phoenixui.

„Be J. Phoenixo nebūtų šio filmo. Joaquinas yra pats tikriausias liūtas, kokį tik žinau. Ačiū, kad pasitikėjai ir pasidalinai savo neįtikėtinu talentu su mumis“, – sakė T. Phillipsas.

Kriminalinis trileris pasakos didžiausio Betmeno priešo Džokerio istorijos pradžią. Nenusisekęs komikas Arthuras Fleckas ima niokoti Gotamo miestą persirengęs šiurpiu klounu. O po storu šio klouno sluoksniu slėpsis genialusis aktorius J. Phoenixas, kuris, kino kritikų teigimu, legendiniam komiksų herojui suteiks ne tik visiškai naują veidą, bet ir spalvų. Šį personažą prieš tai yra tekę vaidinti Jackui Nicholsonui, Heathui Ledgeriui ir Jaredui Leto.

76-asis Venecijos filmų festivalis, kuris laikomas ilgiausiai vykstančiu pasaulyje kino festivaliu, vyko rugpjūčio 28-rugsėjo 7 dienomis.

Pagrindiniu Auksiniu liūtu apdovanotas ir geriausiu metų filmu išrinktas „Džokeris“ Lietuvos kino ekranuose – jau nuo spalio 4 dienos.

 

Temos:
Kinas

Naujausi straipsniai