Vėlyvas ruduo pagal Indrą Dovydėnaitę – be kokių daiktų neapsieisime?

Indra Dovydėnaitė / Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-11-02 12:27
Pasukta laikrodžio rodyklė ir įsivyravęs žiemos laikas primena – vilnonių kojinių, pirštinių bei šalių sezonas prasideda. Šį kartą pirmąsias snaiges verta pasitikti itin spalvingai. Pasak mezginių meistrės ir dizainerės Indros Dovydėnaitės, vėlyvo rudens mados topas yra plati spalvų paletė, kuri dažnos lietuvės spintoje galėtų pakeisti juodą ir tamsų garderobą.

Neseniai naują kolekciją pristačiusi I. Dovydėnaitė dalijasi patarimais, kokie drabužiai vėlyvą rudenį padės įnešti žaismingumo ir apsaugos nuo šalčio.

Kai visur aplinkui pilka, juoda, žmonės vaikšto pajuodusiais paakiais, svarbiausia – spalvos.

„Prisipažinsiu, ruduo man visuomet kelia dviprasmiškus jausmus. Viena vertus, labai nemėgstu, kai lyja, tokiomis dienomis norisi tik sėdėti namie ir niekur neiti. Kita vertus, tai laikas, kai galiu pristatyti naują kolekciją. Šį kartą kurdama „Silob Mis“ galvojau apie tai, ko gražaus tokiu metų laiku galiu palinkėti savo klientams, ir supratau – kai visur aplinkui pilka, juoda, žmonės vaikšto pajuodusiais paakiais, svarbiausia – spalvos. Man labai gaila, kad rudenį bijome šviesių spalvų, todėl kurdama įpyniau labai daug įvairiausių baltos atspalvių: tiek šiltos, tiek šaltos.“

Pasak dizainerės, šį sezoną taip pat dominuoja mėlyni, juodi, raudoni ir rudi atspalviai. Patartina vengti monotonijos ir derinti skirtingų raštų, spalvų drabužius bei aksesuarus.

Garsios dizainerės klausiame, be kokių daiktų neapsieisime šį vėlyvą rudenį.

1. Paltas. Tai privalomas vėlyvo rudens drabužis, kurį turi turėti kiekviena stilinga moteris. „Galima paprasčiau apsirengti, bet paltas suteikia papildomo žavesio. Tai madinga aprangos detalė, kurią galima lengvai derinti ir su kelnėmis, ir su sijonais. Renkuosi šį sezoną karaliaujančios mėlynos spalvos paltą ir patariu nebijoti eksperimentuoti. Lietuviai dažniausiai pirmenybę teikia juodai spalvai, tačiau aš siūlau pasižvalgyti bordo, rudos ar mėlynos spalvos drabužių.“

2. Pirštinės. Jas Indra pasirinko neatsitiktinai, nes, būdama dizainerė, kuriai labai patinka megzti, visuomet stengiasi saugoti savo rankas. Be to, pirštinės yra drabužių derinio akcentas. „Papuošalų pastarųjų metų madoje labai mažėja, todėl skaros ar pirštinės – svarbus atributas. Man pirštinės yra viena pagrindinių rudens detalių. Jas renkuosi spalvotas, atkreipiančias dėmesį. Rankas reikia saugoti ir puoselėti kiekvienai moteriai, todėl pirštinių nevalia pamiršti.“

3. Baltų ir juodų langelių rašto kelnės. Baltos ir juodos spalvų derinys yra itin populiarus šį sezoną, be to, jis tobulai dera prie visko. Šių spalvų duetas tarsi sukuria naują raštą, kuris tinka ir prie ryškių, ir prie blankių drabužių, todėl nereikia bijoti jo įtraukti į savo drabužinę.

VCUP nuotr.
VCUP nuotr.

4. Labai didelė rankinė. I. Dovydėnaitė prisipažįsta, kad neįsivaizduoja savęs su maža rankine, nors šį sezoną jos itin madingos. „Kad ir kaip gražu yra mažos rankinės, aš visuomet renkuosi dideles. Turiu begales daiktų ir noriu juos visus sutalpinti. Šį sezoną mano rankinė spalvota – mėlyna.“

5. Grubūs, aukštaauliai batai. Tokio stiliaus avalynė yra šio sezono topas ir, pasak I. Dovydėnaitės, tai ne tik gražus, bet ir patogus pasirinkimas. Patogumas šaltuoju metų sezonu yra dizainerės prioritetas ir aukštaaulius batus ji siūlo derinti tiek su sijonais, tiek su kelnėmis.

6. Megztinis. „Tai – visada puikus pasirinkimas. Lietuvoje, kur 9 mėnesius per metus būna šalta, megztinis yra privalomas drabužis. Aš neturiu lygintuvo, todėl megzti daiktai apskritai yra mano mėgstamiausi. Rudenį renkuosi vilnonius megztinius, nuo drėgmės jie pučiasi ir dar papildomai apsaugo nuo šalčio“, – teigia I. Dovydėnaitė.

Įvardijusi svarbiausius vėlyvą rudens reikiamus turėti daiktus, I. Dovydėnaitė užsimena, kad artėjant žiemai taip pat itin svarbi yra didelė ir minkšta kepurė. Prisiminusi vaikystę dizainerė juokiasi, jog anksčiau kepurių itin nemėgo, o šiandien nė kojos iš namų be jos nežengtų – kepurė suteikia šilumos galvai, o šaltuoju metų laiku apie tai pagalvoti reikia pirmiausia.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai