Vėl akibrokštas Petro Dimšos byloje: žuvusio dviratininko sužadėtinė ištekėti nespėjo, todėl nenukentėjo?

Petras Dimša / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-05-15 17:00
Aktoriaus Petro Dimšos byloje teismas naujų liudytojų neapklaus, tačiau kviečia ekspertus. Teisiamasis su advokatu teisme kelia ir klausimą dėl esą nepagrįstai priteistų didelių turtinės ir neturtinės žalos sumų nukentėjusiems, o mergina, su kuria ketino tuoktis pražudytas dviratininkas, esą apskritai nepatenka į artimų asmenų ratą, nes ji nebuvo sutuoktinė.

Vilniaus apygardos teismas nusprendė, kad į šios bylos nagrinėjimą dėl jam skirtos šešerių metų kalėjimo bausmės už mirtiną dviratininko sužalojimą naujų liudytojų nekvies, neatliks ir naujų ekspertizių.

Nuteistasis prašė apklausti šešis liudytojus, tačiau teisėjų kolegijos vadovas Algimantas Valantinas paskelbė, kad nuteistojo nurodyti asmenys nebuvo tiesioginiai įvykio dalyviai, jų nurodomos aplinkybės negali turėti reikšmės byloje.

Teismas nusprendė apklausti du ekspertus. Vienas jų penktadienį atvyko į posėdį.

P.Dimšos automobilio netyrė

Ekspertas Vitalijus Matusevičius sakė, kad turi 17 metų darbo patirtį eismo įvykių srityje, yra įtrauktas į ekspertų sąrašą.

„Mano nuomonė dėl atlikto tyrimo nepasikeitė“, – sakė ekspertas.

Jis teigė, kad buvo tirtas dviratis, o P.Dimšos automobilis – ne. Pasak eksperto, mašina tirta iš nuotraukų.

„Buvo iš dalies pašalinti pėdsakai, kurie atsirado eismo įvykio metu“, – sakė ekspertas.

Teisėjo paklaustas, ar buvo matyti, kad mašina po eismo įvykio „patvarkyta“, ekspertas atsakė teigiamai. V.Matusevičius teigė pastebįs skirtumą, kaip mašina atrodė eismo įvykio dieną ir vėliau.

Juodas automobilis – tik iliuzija

Ekspertai tyrė ir dviratį, ant jo galinio rato buvo rasta dalelių, kurios sutampa su automobilio viršutiniu lako sluoksniu.

V.Matusevičius teigė, kad P.Dimšos mašina galbūt kliudė dviračio užpakalinį ratą, dviratininkas prarado stabilumą.

Teismas eksperto teiravosi, ar avariją galėjo sukelti P.Dimšos minimas nenustatytas juodos spalvos automobilis. Ekspertas sakė, kad pagal bylos medžiagą nėra jokio pagrindo teigti, kad galimai priekyje važiavęs automobilis dalyvavo įvykyje.

Nuteistasis P.Dimša savo kaltės dėl esant neblaiviam sukeltos avarijos nepripažįsta ir prašė atlikti įrodymų tyrimą – atlikti pakartotinę ekspertizę ir skirti naują trasologinę (ant kelio dangos paliktų pėdsakų) ekspertizę. 

Nukentėjusieji ir jų advokatas šiuos prašymus prašė atmesti, nes anksčiau atliekant ekspertizes nepadaryta pažeidimų, o prašymai susiję su ekspertizių išvadų vertinimu.

Kitas ekspertas liudys apie traumas

Kitame posėdyje, kuris vyks rugpjūčio 31 dieną, teismas ketina apklausti teismo medicinos ekspertą Sigitą Laimą dėl nukentėjusiam padarytų sužalojimų.

P.Dimša ir jo gynėjas Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendį prašo panaikinti ir aktorių išteisinti, neįrodžius jo dalyvavimo inkriminuojamame nusikaltime.

15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.

Aktorius apygardos teismui skundėsi, kad bylai didelę įtaką darė žiniasklaida, o teismas atsisakė iškviesti liudytojus, kurie galbūt būtų paneigę teismo išvadas. Pasak P.Dimšos, teismas buvo susikoncentravęs į apsvaigimo nuo alkoholio tyrimą, o ne į svarbias bylos aplinkybes.

Priekaištai dėl dviračio ir sužadėtinės

Apeliantas nurodė, kad žuvęs dviratininkas važiavo miesto sąlygomis nepritaikytu dviračiu, nedėvėjo šalmo, todėl būtina įvertinti abiejų eismo dalyvių pažeidimus. Apeliaciniame skunde keliamas klausimas ir dėl esą nepagrįstai priteistų didelių turtinės ir neturtinės žalos sumų nukentėjusiems, o esą mergina, su kuria ketino tuoktis dviratininkas, apskritai nepatenka į artimų asmenų ratą, nes ji nebuvo sutuoktinė.

Nuteisto aktoriaus apeliaciniame skunde keliamas klausimas ir dėl esą nepagrįstai priteistų didelių turtinės ir neturtinės žalos sumų nukentėjusiems, o esą mergina, su kuria ketino tuoktis dviratininkas, apskritai nepatenka į artimų asmenų ratą, nes ji nebuvo sutuoktinė.

Nukentėjusiųjų pateiktus civilinius ieškinius dėl neturtinės žalos atlyginimo apylinkės teismas tenkino iš dalies ir iš „Lietuvos draudimo“ bei P.Dimšos priteisė tris ketvirtadalius nukentėjusiųjų prašytos priteisti sumos. Žuvusiojo tėvams priteista 80 tūkst. eurų, o sužadėtinei – 25 tūkst. eurų.

Kovo 3 dieną žinomam aktoriui teismas skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę už tai, kad neblaivus vairuodamas automobilį sukėlė avariją, per kurią žuvo dviratininkas, žinomas grafikas Šarūnas Surblys.

76 metų aktoriui bausmę atlikti skirta atvirojoje kolonijoje. Po apygardos teismo verdikto nuosprendžiai įsiteisėja.

Skirta mažesnė nei vidurkis bausmė

Pagal įstatymą, seriale „Giminės“ išgarsėjusiam P.Dimšai grėsė laisvės atėmimas nuo trejų iki dešimties metų. Atsižvelgus į nuteistojo amžių ir sveikatą, bausmė skirta mažesnė nei vidurkis.

Apylinkės teismas paskelbė, kad, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, aktorius vairavo automobilį ir pažeidė Kelių eismo taisykles. P.Dimšai nustatytas 1,67 promilės girtumas.

Aktorius tikino, kad buvo išgėręs tik gudobelių tinktūros.

Eismo nelaimė įvyko 2013 metų liepos 17 dieną Oslo gatvėje. Mašinos partrenktas 24 metų dviratininkas po dešimties dienų mirė ligoninėje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai