„Vėjo nublokštų“ suknelė aukcione parduota už 137 tūkst. dolerių

Kadras iš 1939 metų juostos „Vėjo nublokšti“ / „Scanpix“/AP nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-04-19 14:18
Pilkos ir juodos spalvos suknelė, kurią Vivien Leigh vilkėjo 1939 metų klasikinėje juostoje „Vėjo nublokšti“ (Gone with the Wind), šeštadienį per aukcioną buvo parduota už 137 tūkst. dolerių (126,6 tūkst. eurų).

Už siuvinėtą suknelę, su kuria legendinė aktorė vaidino Skarlet O'Harą, aukcionų namuose „Heritage Auctions“ Kalifornijos Beverli Hilso mieste buvo paklota dvigubai didesnė suma negu pradinė jos kaina – 60 tūkst. dolerių (55,4 tūkst. eurų).

„Vėjo nublokšti“ yra 1936 metais Margaret Mitchell parašytas epinis romanas apie JAV pilietinį karą. Pagal jį sukurtas filmas pelnė daugybę Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų.

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

Skarlet O'Haros suknelė priklausė gausiai šio filmo relikvijų kolekcijai, kurią sukaupė buvęs kino studijos „Universal“ makiažo meistras Jamesas Tumblinas.

Iš viso aukcione buvo siūloma apie 150 daiktų. Šiaudinė skrybėlė su žaliais kaspinais, kurią juostos herojė Skarlet O'hara mūvėjo iškylos dieną filmo pradžioje, buvo nupirkta už 52,5 tūkst. dolerių (48,5 tūkst. eurų), o viena iš jos palaidinių – už 32,5 tūkst. dolerių (30 tūkst. eurų).

Tarp kitų siūlytų daiktų buvo pilkas kostiumas, kuriuo vilkėjo Clarko Gable`o įkūnytas Reto Batlerio perosnažas. Už jį buvo pasiūlyti 55 tūkst. dolerių (50,8 tūkst. eurų).

AFP/„Scanpix“ nuotr.
AFP/„Scanpix“ nuotr.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai