Veiksmingi būdai lavinti smegenis

Smegenys / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-06-11 15:00
Intelekto lavinimo kursai populiarūs ne tik turtingose pasaulio šalyse, bet ir Lietuvoje. Neseniai Vilniuje atidarytas pirmasis Baltijos šalyse intelekto lavinimo centras „Brain Gym“ – dar vienas įrodymas, kad lietuviai nori išmokti priimti teisingus gyvenimo sprendimus, daugiau pasiekti.

Štai keletas būdų veiksmingai lavinti savo smegenis:

  • Intelektą lavinti galite ir savarankiškai. Per 500 galvosūkių bei intelekto lavinimo pratimų rasite Joe Camerono knygoje „IQ testai“, taip pat Keno Russelo ir Philipo Carterio knygoje „IQ testų rinkinys“.
  • Geras būdas lavinti atmintį ir intelektą – žaisti stalo žaidimus. Šiais laikais stalo žaidimą galima išsirinkti pagal pomėgius, nes jų pasiūla – milžiniška. Daugelis stalo žaidimų yra skirti visai šeimai – jie puikiai tinka įvairaus amžiaus žmonėms, sudomina tiek vaikus, tiek suaugusiuosius.
  • Dar viena veikla, padedanti lavinti intelektą, – knygų skaitymas. Tai vienas maloniausių būdų lavinti smegenis. Reguliariai skaitykite skirtingą literatūrą: mokslinę, grožinę ir kt.
  • Mokslininkai įrodė, kad aiškinant kitiems naują informaciją mūsų intelektas taip pat lavėja. Todėl jei sužinojote kažką nauja, apsilankėte įdomiame seminare, būtinai informacija pasidalykite su kitais. Naudos bus ir jiems, ir jums – kiti sužinos tai, ko nežinojo, o jūs treniruosite savo smegenis.
  • Mokykitės užsienio kalbų. Tai – itin veiksminga treniruotė smegenims. Koncentruokitės ne į rezultatą, o mėgaukitės pačiu procesu.
  • Turėkite tikslų ir daugiau svajokite! JAV atlikti tyrimai atskleidė, kad asmenims, kurie turi tikslų ir planuoja savo ateitį, net 50 proc. mažesnė tikimybė susirgti Alzheimeriu. Todėl jei neturite jokių svajonių, pats metas apie kažką pasvajoti.
  • Atraskite nepažintų vietų. Daugelis žmonių yra linkę gyventi komfortiškai, retai kada ryžtasi palikti komforto zoną, pavyzdžiui, net važiuodami į parduotuvę mieliau renkasi gerai pažįstamą prekybos centrą, o ne naują, dar nepažintą, kuriame lengva pasiklysti tarp prekių lentynų. Tačiau mūsų smegenims bus kur kas daugiau naudos kaskart vaikščiojant skirtingais takais ir lankantis naujose vietose. Net ir eidami namo iš darbo stenkitės eiti vis kitu keliu, nesvarbu, kad kelionė namo galbūt užtruks ilgiau. Kai smegenys tyrinėja nepažįstamą teritoriją, jos kartu ir treniruojamos.
  • Bent kartą per savaitę atlikite specialų pratimą smegenų darbui gerinti. Pasiruoškite 4 popieriaus lapus. Pirmame jų užrašykite kokią nors frazę taip, kaip esate įpratę rašyti, t. y. iš kairės į dešinę. Antrame lape rašykite tą pačią frazę, tik iš dešinės į kairę. Trečiame – iš kairės į dešinę, bet kairiąja ranka, o ketvirtame – kairiąja ranka iš dešinės į kairę. Pratimas, atrodytų, niekuo neypatingas, tačiau jį atlikdami kurį laiką pastebėsite, kaip kečiasi jūsų mąstymas. Jis taps logiškesnis, pradėsite sklandžiau spręsti įvairias situacijas, nes pradės veikti ir ne tokios veiklios smegenų dalys.

Plačiau apie intelekto lavinimą skaitykite 23-iajame „Ji + 7 dienos“ žurnalo numeryje!

Redakcijos archyvo nuotr.
Redakcijos archyvo nuotr.

Naujausi straipsniai