Veido joga padės atsikratyti raukšlių

Veido joga / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Pastebėjote raukšlių akių kampučiuose, atsirado mimikos žymių prie lūpų? Tai tikrai nedžiugina, o priverčia mąstyti, kad teks peržengti kosmetologo kabineto slenkstį. Tačiau nebūtina kreipti į specialistus. Padėti sau galite ir pačios!

Veido joga – tai pratimai, skirti veidui. Judindami, mankštindami, liesdami tam tikras veido vietas tonizuojate ir lyginate odą.

Judindami, liesdami, mankštindami įvairias veido vietas tonizuojate ir lyginate odą.

Atlikdami veido jogą didinate kraujo tekėjimą, nusiraminate, o veidas tampa jaunesnis, skaistesnis, oda – lygesnė.

Be kita ko, tai būdas, kuris jums visai nekainuos, kai grožio salone paklotumėte krūvas pinigų už kiekvieną net smulkiausią procedūrą. Tad jei kilo mintis apie injekcijas ar plastines operacijas, nuvykite jas šalin, ir išbandykite veido jogą.

Aišku, pratimus reikės atlikti reguliariai, tačiau ilgainiui pastebėsite, kad veidas šviesėja ir jaunėja, nyksta smulkios linijos ir raukšlės.

Kaip ir kūno raumenys, taip ir veido raumenys, jei yra treniruojami, tampa stipresni. Būtent todėl atliekant veido jogą oda tampa standesnė ir lygesnė, o veide formuojasi kur kas mažiau raukšlių. Kitaip tariant, stipresnis raumuo tarsi pakelia veido odą, ji nesuglemba.

Kiek laiko atlikti? Veido jogos pratimus galima atlikti beveik visur – namie, darbe, gatvėje, automobilyje, stovint eilėje prie kasos, ir bet kada. Tai labai patogu šiame išties skubančiame pasaulyje, kai neturime laiko net vizitui pas kosmetologą... Norint akivaizdaus rezultato, pratimus reikėtų įprasti atlikti po 15 minučių, penkis kartus per savaitę, ryte ir vakare.

Suteikia galimybę geriau pažinti save

Iš tikrųjų veido joga suteikia galimybę geriau pažinti ne tik savo veidą, bet ir save patį. Jei tai įvardinsite tik kaip veido mankštą, sumenkinsite veido jogos reikšmę. Labai svarbu pažinti veido struktūrą, raumenis.

Veido jogos metu galima suvokti, kodėl formuojasi vienokie ar kitokie veido bruožai, ir šias įžvalgas panaudoti savo grožiui puoselėti. Pradėjus įdėmiau stebėti savo veidą, labai greitai pamatoma, kokią įtaką jo išvaizdai turi miegas, mityba, kiti mus supančios aplinkos veiksniai ir, žinoma, vidinis, dvasinis gyvenimas, nuotaikos. Turėdamas šių žinių, žmogus jau gali mėginti pats kurti savo veidą. Ir šios kūrybos įrankis yra tam tikri veido mankštos pratimai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Naujas leidinys „Joga ir ajurveda“ – laimingam gyvenimui

Pratimas patinusioms akims ir paakiams

Po akimis uždėkite tris pirštus ir lėtai, švelniai spausdami braukite žemyn. Tuo metu stenkitės akis laikyti užmerktas. Pratimą atlikite 10 sekundžių ir ramiai atleiskite. Kartokite 5–10 kartų.

Kokia nauda? Šis pratimas padės nuraminti akis, panaikinti paakių paburkimą, patinimą.

Pratimas raukšlėms aplink lūpas lyginti

Ramiai įkvėpkite per burną ir laikykite orą burnoje padarydami trimito pūtėjo išraišką, kitaip tariant, tiesiog kiek tik galite išpūskite žandus. Taip laikykite maždaug minutę. Po to ramiai ir lėtai iškvėpkite per nosį. Pratimą kartokite 5–6 kartus.

Kokia nauda? Šis pratimas puikiai panaikina juoko žymes, raukšles, tonizuoja skruostus.

Veido joga / Shutterstock nuotr.

Raukšlėms kaktoje lyginti

Pridėkite rodomuosius pirštus tiesiai virš akių ir švelniai tempkite odą žemyn ir tuo pat metu mėginkite pakelti antakius į viršų. Pakartokite 5–10 kartų.

Kokia nauda? Šis pratimas padeda išlyginti kaktoje esančias raukšles, kakta po kiek laiko tampa lygesnė.

Tokie pratimai stiprina veido raumenis, atpalaiduoja įtemptas sritis (akių, kaktos, žandikaulių, kaklo), mažina dvigubą pasmakrę. Jie gerina kraujotaką veido odoje, pripildo ją deguonies ir padeda greičiau pašalinti toksinus.

TAIP PAT SKAITYKITE: 11 priežasčių, kodėl naudinga praktikuoti jogą

Skaitykite daugiau