Veganų mugėje – iš augalų pagaminti kumpiai, sūriai ir varškės sūreliai

Augaliniai kumpiai Mančesterio veganų festivalyje. Jie gaminami iš sojos ir kviečių. / Organizatorių archyvo nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2016-05-16 16:27
Rudenį Vilniuje vyks pirmoji Lietuvoje veganų mugė „Vegfest LT”. Po vienu stogu susiburs šalies veganiški bei veganams draugiški verslai, gyvūnų teisių organizacijos, knygų autoriai, lektoriai bei kiti veganizmo šalininkai.

Atėjusieji į renginį galės paragauti įvairių pieno ir mėsos produktų pakaitalų, paskanauti kepinių, iškeptų be kiaušinių, grietinės ir sviesto, įsigyti kitų sveikų produktų, receptų knygų, įvairios veganų atributikos.

Organizatorių archyvo nuotr.
Organizatorių archyvo nuotr.

„Veganų mugės pasaulyje labai populiarios – jos rengiamos visuose didesniuose Europos miestuose, JAV, Australijoje, Izraelyje, Rusijoje“, – pasakojo „Vegfest LT“ organizatorė Ventė Viteikaitė.

Prieš porą metų socialiniame tinke „Facebook“ grupę „Lietuvos veganai“, šiuo metu jungiančią beveik 8000 narių, subūrusi mergina mano, kad veganų bendruomenė auga taip sparčiai, kad verslo įmonės nebegali jos ignoruoti – prekybos centruose veganiškų produktų pasirinkimas stipriai išaugo, o maitinimo įstaigos siūlo vis daugiau patiekalų be gyvūninės kilmės ingredientų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sveikos gyvensenos mokytojas S. Urbonas: „Nuo cukraus, kurį galime prilyginti narkotikams, ir prasideda visos mūsų priklausomybės“ (I dalis)

Tokios tendencijos matomos visame pasaulyje – veganizmas sparčiai populiarėja. Kai kuriose šalyse, pvz., Izraelyje, veganų skaičius siekia daugiau nei 5% visų gyventojų.

Organizuoti „Vegfest LT“ V.Viteikaitę paskatino noras su veganišku gyvenimo būdu supažindinti kuo daugiau žmonių. Renginio lankytojai galės paragauti sojų, migdolų bei grikių pieno, iš augalų pagamintų mėsos pakaitalų, sūrių, grietinės, jogurtų, majonezo ir net varškės sūrelių, pasmaližiauti veganiškais keksais ir pyragais, įsigyti įvairių ekologiškų produktų, receptų knygų, marškinėlių su veganiškais užrašais bei kitos atributikos. Iš viso mugėje dalyvaus beveik pusšimtis įmonių.

„Šios mugės, kuri vyks rugsėjo 10 dieną, tikslas – į vieną vietą suburti veganiškus verslus, o žmonėms parodyti, kad būti veganu nėra sudėtinga. Be to veganiškas maistas yra labai skanus“, – sakė organizatorė. Besidomintys veganizmu mugėje galės gauti patarimų, įvairių lankstinukų ir kitų leidinių veganizmo ir augalinės mitybos tematika. Tiems, kas jau pasuko veganizmo keliu, ši mugė – puiki proga pabūti kartu, pasidalinti idėjomis.

Pasirinkti veganišką gyvenimo būdą žmones skatina tai, jog jis yra sveikesnis, pigesnis ir mažiau žalingas aplinkai. Veganai nevartoja jokių gyvūninės kilmės produktų – mėsos ir pieno gaminių, kiaušinių, atsisako odos dirbinių, kailio, vengia su gyvūnais išbandytos kosmetikos, neina į zoologijos sodus ir cirką.

TAIP PAT SKAITYKITE: Sauliaus Urbono sukurta 3 minučių mankšta: suteikia energijos ir užkuria organizmą (II dalis)

Ji24.lt

Naujausi straipsniai