Veganišką mitybą atradusi Edita Gozzoli: „Valgyti mėsą poreikio kol kas nejaučiu“

Edita Gozzoli/ Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-02 20:57
Šokėja Edita Gozzoli nusprendė pakeist gyvenimo būdą ir jau beveik du mėnesius ji maitinasi pagal veganiškos mitybos principus. „Su vyru jau seniai planavome atsisakyti pieno produktų, mūsų galva, suaugusiems žmonėms jie – nereikalingi, o ir baltymų dieta man buvo pabodusi, todėl kol kas atsisakiau ir mėsos“, – Žmonės.lt pasakojo E.Gozzoli.

Edita prisipažino – atisakius mėsos ir pieno ji gali mėgautis savo mėgstamais produktais nesukdama galvos. „Šis mitybos principas mane suviliojo dar ir todėl, kad labai mėgstu valgyti duoną, makaronus, bulves. Žinoma, jeigu valgau makaronus ar duoną – juos valgau pilno grūdo, be glitimo, nes praktikuojant veganizmą ir valgant daug produktų su glitimu – galima ne tik, kad nenumesti svorio, bet dar ir jo priaugti“, – Žmonės.lt sakė Edita.

Žinoma šokėja džiaugėsi, kad veganizmas jos organizmui atnešė puikių rezultatų. Jos kraujo tyrimas – pirmą kartą tobulas. 

„Jaučiuosi puikiai, turiu daug jėgų, laikosi nukritęs svoris. Esu labai patenkinta, nebeatsikeliu užtinusi, kūne nebesikaupia vandenys“, – kalbėjo ji.

View this post on Instagram

#fotoseshion

A post shared by Edita Daniute (@edita_daniute) on

Kol kas valgyti mėsą Edita poreikio nejaučia – tiesa, ji stengiasi reikiamų medžiagų gauti iš kitų produktų, geria vitaminus.

„Jeigu valgau bulves – stengiuosi valgyti saldžiąsias, taip pat valgau daug salotų. Vakarienei, duonos ir makaronų – atsisakau. Pusryčiams valgau juodą duoną su veganišku sūriu arba trintu avokadu. Avokadas man – skaniausias dalykas pasaulyje, o dar ir labai naudingas. Vakarais dažniausiai valgau daržoves su kažkokiu mėsos pakaitalu – pupelėmis ar veganiškomis mėsytėmis. Man buvo labai atsibodusi baltyminė dieta, todėl faina pabandyti ką nors naujo ir pirmą kartą gyvenime – nesikankinu. O ir svorį pasiekiau tokį, kuris man patinka.“, – džiaugėsi E.Gozzoli.

View this post on Instagram

#gozzoli❤️

A post shared by Edita Daniute (@edita_daniute) on

Tokios mitybos principą stengiasi palaikyti ir visa Gozzoli šeima, tiesa, Edita juokėsi, kad vyras ir vaikai taip valgo tikrai ne kasdien. Edita pabrėžė, kad ši dieta – tikrai ne kiekvienam. Šokėja veganiškai nesiūlo maitintis aktyviai sportuojantiems, ar dar bręstantiems organizmams.

„Nors daugeliui patarčiau išbandyti veganizmą – to daryti nesiūlyčiau sportininkams. Jų maistas turi būti subalansuotas, jame turi būti mėsos. Galbūt jiems galima atsisakyti kiaulienos, valgyti daugiau žvėrienos, žuvies. Taip pat manau, kad mėsos reikia ir bręstančiam organizmui. Žinoma, tikrai nesiūlau jos valgyti kiekvieną dieną“, – teigė ji ir pridėjo, kad nežada šios mitybos principų laikytis visą gyvenimą. „Jeigu užsimanysiu mėsos – tikrai jos suvalgysiu. O dabar darau eksperimentą ir neapsibrėžiu laiko, kiek jis tęsis“. 

Naujausi straipsniai