V.Bareikis, Pushaz ir Dyzgo pristato bendrą dainą: „Tik ne rodyklės“ gimė iš senos skolos

Vidas Bareikis, Dyzgo, Pushaz
Autorius: Jurgita Klimaite-Riebling
Publikuota: 2020-06-23 10:52
Muzikos prodiuserių projektas DYZGO – Andrius Glušakovas-Pushaz ir Deivis Šileikis-Dyzgo – kartu su atlikėju Vidu Bareikiu šauna premjerą „Tik ne rodyklės“. Ši nauja, bendrai įrašyta daina spiria nebijoti pasielgti taip, kad visu kūnu pajustum – gyveni iš tiesų. Premjeros proga – kūrėjų interviu apie tai, kaip perskaityti likimo ženklus, užsiauginti sparnus ir atsisveikinti su kompleksais.

Papasakokite apie šį kūrybinį trikampį – kaip jis susiformavo?

Pushaz: Aš esu dalis muzikinio DYZGO projekto, kurio idėja priklauso Deiviui. Jis įkūrė įrašų studiją Alytuje, ten mes įrašėme jau ne vieną dainą, tarp jų – „Empti“ koverį „4 milimetrai“.

Deivis: Susibendravome, susibičiuliavome, sukūrėme dainų. Kai rašėme šitą, sakau – reikia, kad ją kažkas įdainuotų.

Pushaz: Aš moku tik deklamuoti (Juokiasi.) Ieškojome vokalo, kuris būtų ne tiek techniškai tobulas, kiek charizmatiškas. Tai – vasarinė pop daina, jai reikėjo kieto priedainio ir žmogaus, atitinkančio visą bendrą nuotaiką. Todėl pasiūlėme Vidui. Įkalbinėti nereikėjo, jis mielai sutiko.

Vidas Bareikis
Vidas Bareikis

Vidas: Su Pushu mes – seni pažįstami, jis man visada imponavo kaip reperis, man patinka jo agresyvus stilius. Be to, jis – ledo ritulininkas, „prie sporto“, wake parko pakrantėje įsirengė studiją – taigi, tarp mūsų nemažai bendro. Albume „Klausimai“ mes turime bendrą dainą su Pushu. Šita situacija priminė „Krikštatėvį“ – tada jis man pasakė: „Kada nors aš pas tave ateisiu, ir tada tu turėsi su manimi įrašyti dainą.“ Skolos grąžinimo diena atėjo – neturėjau pasirinkimo. (Juokiasi.) Pirmiausiai gavau dainos instrumentalą. Man jis patiko, juo labiau, kad tokio pobūdžio dainų pats turiu nedaug. Paskui gavau antrą versiją – su Pusho repu, už tų žodžių užsikabinau. Karantino laikotarpiu tai buvo raktinė frazė – ne laikrodžių rodyklės nustato, kada mums skubėti ir kada sustoti. Atsidūręs tokioje situacijoje viską apgalvoji. Man karantinas padėjo persvarstyti savo bėgimą, vertybes. Parašiau savo teksto dalį, priedainį. Beje, šita daina yra net ne kūrybinis trikampis, o visas keturkampis – jos įraše sudalyvavo ir smuikininkas Eimantas Belickas...

Užtat turėjote laiko sukurti dar ir animuotą vaizdo klipą?

Deivis: Taip. Jį filmavome Vilniuje, tačiau vėlgi – su Alytaus chebryte „Collorsitall“. Animuotų klipų Lietuvoje nėra daug, jei kas nors juos ir daro, tai Bareikis! Arba tokie klipai – brangūs, arba tam reikia labai daug laiko.

Pushaz: Mūsų daina nereikalavo nei Spielbergo, nei Šreko. Viskas turėjo būti padaryta paprastai ir gerai, norėjome easy klipo. Mes labai patenkinti šitos kompanijos darbu. Jie viena koja dirba Anglijoje, ten irgi kuria animaciją, gerai išmano šitą reikalą.

Dainoje yra žodžiai „Skaitom ženklus, kuriuos gyvenimas mums rodo“. Jūs mokate skaityti likimo užuominas? Pastebėti simbolius?

Vidas: Aš tikrai esu ženklų žmogus. Prie mano namų kabo varpelis. Turiu tokį įprotį: tiek grįždamas, tiek išeidamas juo paskambinu. Tarsi taip paleisčiau gerą energiją, kuri apgins namus, kol manęs nėra. Arba harmoningai sutiks, kai grįšiu. Turiu ir Budos tatuiruotę su tekstu: „Tesaugo Buda – Buda saugo tik mokyklai ištikimus žmones“. Ši frazė dar iš mūsų kurso: su Ainiu Storpirščiu, Mariumi Repšiu ir kitais turėjome tokį vidinį šūkį. Mokykla – tai ne tik įstaiga. Tai ir tavo artimieji, ir bendraminčiai, ir tiesiog sutikti žmonės. Jeigu esi jiems ištikimas – geri dalykai tave lydės. Juk nežinai, kada Pushaz paskambins ir pasiūlys kokį gerą gabalą... (Šypsosi.)

Pushaz: Aš labai pasikliauju nuojauta. Kai kas nors nutinka – supranti, kad tai yra ženklas kažką keisti. Ne kartą gyvenime gavau signalą, kad kažkas iš viršaus ar iš apačios žiūri ir leidžia suprasti – vaikine, taip nedaryk daugiau, nes jei antrą kartą padarysi – trečio gali ir nebūti. Tai lėmė ne vieną rimtą mano gyvenimo posūkį. Nesidomiu ezoterika ar astronomija, horoskopų neskaitau, bet jei nuojauta sako – tai yra ženklai.

 

Pushaz ir Vidas Bareikis
Pushaz ir Vidas Bareikis

„Ne paliepimai mane sulaikys, ne taisyklės mus išmoko, ne suvaržymai duoda sparnus“. Tai – irgi iš jūsų dainos. Kas gi suteikia sparnus?

Pushaz: Pagrindinis dalykas – nebijoti ieškoti ir eksperimentuoti gyvenime ar muzikoje, ar teatre. Komforto zonoje yra patogu, bijai iš jos išeiti. Galvoji, geriau nekišti snapo ten, kur nieko neišmanai. Bet reikia išdrįsti nerti į nežinią, ieškoti naujų dalykų, eiti, pargriūti, galų gale sustoti, kitu keliu pasukti. Būti laisvam pačiam nuo savęs, nuo stereotipų. Kaip Andrius Mamontovas sakė: gera kiekvieną rytą jaustis, kad esi naujokas ir nieko nežinai. Ne tai, kad durnas, o tai, kad nori sužinoti, išbandyti kažką naujo.

Smagiai nuskamba ir kita Pusho eilutė: „Kam nepatinka tavo šypsena – tegul ir nepatinka“. Ar jūs turėjote gyvenime kompleksų – kai labai norėjosi patikti kitiems?

Deivis: Norėti patikti nėra labai blogai. Blogiau, jei tame įstringi.

Pushaz: Aš iš tiesų labai nemažai kompleksų turėjau. Vienas žiauriausių – įrodinėti kitiems, o ne sau, koks tu esi. Tai yra juokinga. Tu sau tik įrodyk, nes užsiknisi šokinėti ir įrodinėti kitiems. Tai suėda daug laiko, energijos, o galiausiai supranti – kam gi tu įrodinėji? Arba žmonės priims tave, koks esi arba ne. Pasaulyje – septyni milijardai žmonių, tikrai rasi, kas priims.

Vidas: Mano atveju, tai buvo kūrybinė paauglystė, kai tu daugiau rėki, kad tave pastebėtų, bet nelabai mąstai – ką tu ten rėki, apie ką. Man į vietas viską sustatė mamos netektis. Kai susiduri su rimtomis, tikromis bėdomis ir tikrais įvykiais, tada pradedi suprasti, kad laiku nuvežti sūnų į karatė treniruotę yra tiek pat svarbu, kaip laiku išeiti ant scenos, kai salėje tavęs laukia tūkstančiai žmonių. Sūnaus dalykai dar net svarbesni.

Dyzgo ir Pushaz
Dyzgo ir Pushaz

Vidai, apie tavo santykį su konkrečiu laiku yra ir kita daina – „Pusvalanduko“...

Vidas: Su ta daina visiems užsikodavo, kad būsiu po pusvalandžio. (Juokiasi.) O mūsų naujausios dainos „Tik ne rodyklės“ premjeros proga dovanosime laikrodžius be rodyklių. Jos – nuimtos, nors laikrodis tiksi, veikia. Tai primena, kad kartais gali pats nusiimti rodykles ir kitaip įvertinti, paskirstyti savo laiką. Aš dažnai lekiu, noriu daug dalykų padaryti. Pagaunu, kad ne pačiu procesu mėgaujuosi, o tiesiog lekiu nuo vieno iki kito. Karantinas pristabdė ir sudėliojo taip, kad liko tik tokia veikla, kuria mėgavausi neskaičiuodamas laiko: kūriau dainas ir TV laidas, ėjau su malonumu iš darbo į darbą ir labai gerai suvokiau, kaip svarbu pravalyti savo gyvenimą nuo šiukšlių.

Dyzgo, Pushaz, Vidas Bareikis
Dyzgo, Pushaz, Vidas Bareikis

Pushaz šiuo metu įsikūręs muzikos studiją Zarasuose su vaizdu į vandens pramogų parką, Dyzgo – Alytuje, Vidas – Vilniuje. Kurioje Lietuvos vietoje susitiksite atšvęsti dainos premjerą gyvai?

Pushaz: Penktadienį – mano solinis koncertas Zaraso ežero saloje, „Wake Inn“ parke vyks Joninių savaitgalio renginys „Šok iš batų“. Tai bus pirmasis šiais metais live ir, tikėkimės, ne paskutinis. (Juokiasi.) Ten būtų smagu ir naują dainą žmonėms pristatyti.

Vidas: Būtinai reikės atšvęsti, nes po „Ežero dugne“ premjeros mes su „8 Kambariu“ susėdome prie puodo sriubos ir pafantazavome, kiek M.A.M.A statulėlių šita daina mums atneš. Lyg užprogramavome – viskas išsipildė. Dabar, ko gero, irgi reikėtų wake‘o parke pafantazuoti ką nors.
Deivis: Tai kaip ir nuspręsta! (Juokiasi.)

„Tik ne rodyklės“ premjera – paklausykite:

Naujausi straipsniai