V.Bareikis – apie sudėtingą etapą, esminį lūžį ir I.Stonkuvienės rūpestingumą

Vidas Bareikis ir Indrė Stonkuvienė
Ugnė Martusevičiūtė, 15min
Šaltinis: Žmonės
AA

15min studijoje apslankęs Vidas Bareikis papasakojo ne tik apie savo dvejus metus kurtą albumą „Fortūna“, bet ir apie jį parašyti įkvėpusias gyvenimiškas aktualijas. Tarp jų – skyrybos bei nauji santykiai, karantinas ir net sveikatos problemos. Be to, per savo koncertus vietoje nenustygstantis Vidas atskleidė, kiek kilogramų buvo numetęs po vieno pasirodymo, bei priežastis, dėl kurių sumažėjo jo aktyvumas socialinėje erdvėje.

Jau šeštąjį albumą pristatęs Vidas Bareikis atviras – pastarąjį rašyti įkvėpė asmeniniai išgyvenimai. Tarp jų – skyrybos su atlikėja Jurga Šeduikyte, šilti jausmai nuomonės formuotojai Indrei Stonkuvienei, sveikatos problemos bei keli užsidarymai namuose dėl karantino. Vidas šį laikotarpį pavadino linksmaisiais kalneliais.

„Šis laikotarpis yra emociniai linksmieji kalneliai, kurie mus visus liečia. Aišku, paskutinis kalnelių šuolis žemyn buvo tas, kuris ištiko jau man sukūrus albumą. Nežinau, kaip būčiau pabaigęs, jei būčiau įtaikęs į tą siaubingo karo Ukrainoje laikotarpį. Jis paveikė visus ir sukūrė slogų lauką, asmeniškai priimamą tragediją“, – 15min studijoje kalbėjo V.Bareikis.

Sudėtingas etapas

Be viso to, albumas „Fortūna“ buvo kuriamas pandemijos ir dviejų karantinų fone. Šešios muzikos apdovanojimų M.A.M.A. statulėlės, net dvejus metus iš eilės geriausio Lietuvos atlikėjo titulas, didžiuliai, abejingų nepaliekantys koncertai – visa tai vienam garsiausių šalies kūrėjų pavyko pasiekti per kūrybos dešimtmetį.

„Kai visiems pasakoju, sakau, kad 2019 metais buvo mano didelis koncertas Kauno „Žalgirio“ arenoje, didelė sėkmė, darbas, į kurį buvo eita šešerius metus, tada 2020 metų M.A.M.A apdovanojimai, kuriuose daina „Ežero dugne“ laimėjo daug nominacijų. Sėdome su komanda dėliotis planų, atrodė, kad tai bus svajonių metai, kai griebsime grietinėlę nuo tos kavutės, kurią virėme šešerius metus.

Ir staiga – kovo mėnuo. Viskas užsidaro. Nuo tada ir prasidėjo mano albumo kūryba. Tada sėdėjau namie ir kėliau klausimus, kam aš tai darau, ar tai tikrai prioritetinė veikla krizių metu. Vėliau prasidėjo vasara, šiek tiek pajudėjome, tačiau vėl ištiko karantinas, antrasis užsidarymas.“

Indrė Stonkuvienė ir Vidas Bareikis / Teodoro Biliūno nuotr.

Galiausiai 2020 metų pabaigoje Vidas prasitarė, kad išgyveno vieną didesnių su sveikata susijusių, kaip jis įvardijo, ženklų iš aukščiau.

„Daug kas man sakė – stabdyk arklius, perlenksi lazdą, perdegsi. Na, ir iš tikrųjų taip ir atsitiko. Aš šioje konkrečioje situacijoje nenoriu lįsti į detales, bet tiesiog tai buvo 2020 metų gruodis ir tai buvo finalinis taškas, kuris mano gyvenimą apvertė. Turėjau ir kelis mėnesius reabilituotis, tai padariau gan tyliai.

Pirmiausiai reabilitavausi savo galvoje, perskirstydamas prioritetus, pripažindamas, kad visgi vaikiausi tos fortūnos, visgi ne toks jau tiesus ir sąžiningas su savimi ir savo aplinka buvau ir nesuvokiau, kad užlipus į savo everestus visgi esi vienas, be artimųjų, be meilės, be nieko.

Kaip mano dainoje „Fortūna“ dainuojama, kad fortūna yra akla prostitutė, kuri tiesiog yra čia, su tavimi, bet jau kitą dieną, nieko nematydama, nukeliaus pas kažką kita. Jeigu visą prioritetą sudėjai į tuos, kurie yra akli, parduodantys savo meilę už pinigus, o ne į savo artimuosius, tai labai nusvilsi. Ir aš labai nusvilau, visomis prasmėmis“, – atviravo pašnekovas 15min studijoje.

Į savo naujausią albumą „Fortūna“ Vidas įpynė ir ankstesnę istoriją apie santykių griūtį. Jį sudaro tarsi trys dalys – pirmoji gili ir liūdna, krizinė dalis, antroji – šviesi ir įkvepianti, o trečioji – absurdiška, energinga ir komiška. O visa tai skiria dvi reklaminės pauzės.

„Labai daug dalykų iki 35-erių metų pasikeitė, daug ką permąsčiau ir dabar stengiuosi dirbti, gyventi kitaip, o šis albumas yra būtent apie tą lūžio momentą“, – neslėpė V.Bareikis.

Brangūs žmonės, sportas ir nutolimas nuo soc. tinklų

Šį nelengvą laikotarpį Vidui padėjo išgyventi ir sportas. Kaip pašnekovas minėjo, nuo vaikystės yra labai sistemingas žmogus, tvarkaraščio žmogus, tai jam nekelia sunkumų. Kadangi ant rankos jis segi išmanųjį laikrodį, kuris matuoja žingsnius, kalorijas ir nueitus žingsnius, pašnekovas atskleidė, jog po koncerto Klaipėdoje neteko net 1,5 kg. Be to, viso albumo kūrimo metu atlikėjas buvo nutolęs ir nuo gyvenimo socialiniuose tinkluose.

„Mano problema buvo darboholizmas, perdegimas, savęs nesaugojimas, galbūt net ir savo aplinkos nesaugojimas, išsimėtymas. Dėl to ir socialiniuose tinkluose manęs dabar yra mažiau. Aš pagavau save ekshibicionuojant, mėgaujantis savimi ir demonstruojantis neaišku dėl ko.

Suprantu žmones, kurie dirba toje sferoje ir jie pozicionuoja save, pasitelkdami vaizdo įrašus ar nuotraukas, vėliau pardavinėja prekes ar panašiai. Mano atveju yra kitaip. Šiuo metu instagramas yra orientuotas į mano muzikinę karjerą. Ten yra mano muzikinės naujienos, su tuo susiję dalykai.

Daviau sau laiko suvokti, ar man reikia kasdien įkelti save nuogą prie ežero, ką dariau seniau. Net ir moksliniai tyrimai yra padaryti, kad žmonėms, kurie naudojasi socialinėmis medijomis aktyviai, tarsi reikia kitų palaikymo, nes jie nėra iki galo savimi užtikrinti. Aš buvau prigautas tos priklausomybės. Tiems žmonėms reikia kitų pasakymo, kad jie yra gražūs ar geri.

Socialiniuose tinkluose keli savo turinį į juodąją skylę, iš kurios pareina bevardžiai laikai, komentarai, kurie nieko nedaro, tik ego paglosto. Tas suvokimas pakeitė mano nuotraukų siuntimą iš paežerių į šeimos susirašinėjimus. Turiu ratą draugų, „8 kambario“ chebrą, kuriems galiu bet kada parašyti. Ir supratau, kad tai yra daug svarbiau. Džiaugiuosi, kad gyvenimo revoliucijos man padėjo tai suvokti ir dabar jaučiuosi kur kas geriau“, – teigė pašnekovas.

Vidas Bareikis / Dainiaus Dambrausko nuotr.

Tokias vertybes atlikėjas perduoda ir savo sūnui Adui: „Stengiuosi, mes daug kalbamės. Ką išmokstu, ką randu, kiek suprantu tą vaikų psichologiją, tiek bandau. Labai gerai matosi, ką iš manęs ar mamos jis perima gero, ir ką nelabai. Stengiuosi rodyti pavyzdį.“

Apskritai, viso albumo metu vyrą palaikė jo patys artimiausi žmonės – sūnus ir mylimoji I.Stonkuvienė. Vidas, kalbėdamasis 15min studijoje, neslėpė žavėjimosi savo antrosios pusės kantrybe.

„Adas tikriausiai jaučia, kad reikia tėtį išklausyti ir jam padėti, vien tik iš tos etiškosios pusės, bet jis ir šiaip yra fantastiškas, perklausė visą mano albumą, sėdėjo su telefonu ir užsirašinėjo komentarus. Vaikai yra labai geri filtrai, jie girdi niuansus, kurių suaugusieji nepasako. Adas turi labai gerą estetinį pojūtį.

O Indrė yra kantrumo įsikūnijimas. Ji tą albumą girdėjo gal tūkstantį kartų, kai kurias dainas – nuo pat jų užgimimo namie, rūsyje, iki pat išvystymo ir nė karto nepasakė, kad gal ne laikas, ne vieta, kad pavargusi. Nė vieno karto. Čia yra meilė. Man ji yra rūpestingumo pavyzdys. Aš tokio žmogaus dar nesu sutikęs. Tokio rūpestingo, kuris taip sužiūri, taip palaiko. Turiu stebuklą šalia“, – gražių žodžių brangiems žmonėms negailėjo pašnekovas.

Indrė Stonkuvienė ir Vidas Bareikis

Parama Ukrainai

Negana to, V.Bareikis prisideda ir prie akcijų, skirtų palaikyti Ukrainą. Be finansinių aukų fondams, padėjo tiesiogiai, bendraudamas su žmonėmis.

„Dalyvavau Lauryno Šeškaus organizuojamose stovyklose Ukrainos pabėgėliams. Jos vyksta Vilniuje ir Kaune. Ten bendravau su vaikais, vedžiau muzikos pamoką. Tie žmonės eidavo ir klausdavo, kodėl mes tai darome. Sakydavau, kad mes turime savo traumą, tiek Sausio 13-osios, tiek dar ankstesnių, todėl priimame kaip asmeninį užpuolimą ir šiuo atveju mes esame broliai ir sesės ir mes norime padėti.

Girdėjau tas visas istorijas, kad jie iš pragaro į rojų pateko, kad keliavo tris paras į Vilnių, mačiau šeimas be tėvų, likusių kariauti. Į atmintį įstrigo viena mergaitė su ukulėle, kuriai pasakė, kad per dešimt minučių turi pasiimti viską, kas svarbiausią, tai ji pasiėmė kuprinytę ir ukulėlę ir su mama pabėgo iš šalies.

Pats turiu asmeninį santykį, nes mokiausi tarptautiniame postsovietinių šalių kurse, turėjau ukrainietę kursiokę Leną. Ji dabar yra Ukrainoje, pasislėpusi kažkur glūdumoje, kad tik nepatektų į karo veiksmus. Baisu. Tai yra tragedija“, – mintimis dalijosi atlikėjas.

Vidas pridėjo, kad Indrė irgi labai daug padeda iš savo socialinių tinklų pusės. Jis dalyvavo palaikant ją svarbioje akcijoje, kai pirko aparatus, padedančius išgelbėti turinčius širdies veiklos sutrikimų. Jų kainos yra itin didelės, bet Indrė rado rėmėjų, atvežė aparatus iš Vokietijos, rado, kas nuveš į Ukrainą: „Tai yra fantastinė pagalba, labai džiaugiausi, nes tai yra konkretu, aparatas funkcionuos kaip žmonių gelbėjimo priemonė.“

Visą pokalbį su atlikėju galite išgirsti čia:

Skaitykite daugiau