Važiavimas 146 km/val. greičiu Šarūnui Bartui atsirūgo: režisieriui skirta tūkstantinė bauda ir atimtas vairuotojo pažymėjimas

Režisierius Š.Bartas / Kauno kino festivalio nuotr.
Autorius: Saulius Chadasevičius
Publikuota: 2012-12-13 08:45
Žinomam režisieriui Šarūnui Bartui teisme paskirta nuobauda už daugiau nei 50 km/val. viršytą greitį.

Režisieriaus Šarūno Barto bylą išnagrinėjęs teisėjas ketvirtadienio rytą paskelbė, kad skyrė pažeidėjui 1 250 litų baudą ir uždraudė 2 mėnesius vairuoti transporto priemones.

Nuobauda menininkui paskirta už daugiau nei 50 km/val. viršytą greitį.

Kaip jau pasakojo Žmonės.lt, Š.Bartas nubaustas už tai, kad 2012 m. rugpjūčio 11 d. kelyje „Via Baltica“, atkarpoje tarp Kauno ir Marijampolės, važiavo 146 km/val. greičiu, nors leistinas tame ruože – 90 km/val. Pritaikius vairuotojo naudai paklaidą, traktuojama, kad menininko visureigis „SsangYong Rexton““ važiavo mažiausiai 141 km/val. greičiu.

Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta, kad leistino greičio viršijimas daugiau nei 50 km/val. užtraukia baudą vairuotojams nuo vieno tūkstančio iki vieno tūkstančio penkių šimtų litų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo vieno iki trijų mėnesių arba septynių parų administracinį areštą su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu šešiems mėnesiams.

Ketvirtadienio rytą Vilniaus miesto 1-ojo apylinkės teismo teisėjo Jono Ivanausko nutarime pažymima, kad skirti minimalios nuobaudos pažeidėjui nebuvo galimybės, nes per pastaruosius metus jis jau buvo baustas už tos pačios rūšies teisinius pažeidimus. Kitaip tariant, į Kelių eismo taisykles režisierius nevengia pažiūrėti pro pirštus.

Šiandienis teisėjo J.Ivanausko sprendimas dar neįsiteisėjo, per 20 dienų jis gali būti apskųstas aukštesniam teismui. Iki nutarimo įsigaliojimo tituluotas režisierius, nelinkęs viešai komentuoti savo nesėkmių kelyje, gali vairuoti su išduotu laikinuoju pažymėjimu.

15min.lt

Naujausi straipsniai