Vašingtone per protesto akciją suimtas George'as Clooney areštinėje praleido vos kelias valandas

Vašingtone per protesto akciją suimtas George'as Clooney / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2012-03-16 19:18
Įžymusis aktorius, kuris šiuo metu yra sąjungos „Užbaikit genocidą“ („End Genocide“) prezidentas, buvo surakintas antrankiais ir suimtas kartu su keliais politikais ir religiniais lyderiais už pilietinį nepaklusnumą protesto akcijos Vašingtone metu, – praneša „Sky News“.

Sąjungos atstovai protestavo stovėdami ant Sudano ambasados laiptų Vašingtone. G.Clooney, jo tėvas, Virdžinijos valstijos politikas Jimas Moranas ir pilietinių teisų lyderis Benas Jealousas buvo suimti po to, kai nepakluso trims policijos pareigūnų perspėjimams neperžengti užtvaros, juosiančios Sudano ambasadą.

„Dėl arešto jie nesijaudina, atrodo, kad sąjunga to tikėjosi. G.Clooney mano, kad taip jis atkreips dėmesį į Sudano problemas“, – pranešė JAV korespondentas Gregas Milamas.

Anksčiau G.Clooney yra sakęs, kad jis tikisi pritraukti daugiau dėmesio Sudanui ir tikino, jog nesiimant jokių veiksmų po keleto mėnesių gali ištikti „tikra žmogiškumo tragedija“.

Anksčiau JAV Kongrese G.Clooney sakė matęs šimtus panikos apimtų žmonių, bėgančių į kalnus, į urvus Pietų Kordofane, kai virš jų galvų be paliovos riaumojo lėktuvai, mėtantys bombas, taikytas į sukilėlius, bet žudančias ir žalojančias dažnai ir civilius.

Protestuotojai reikalavo, kad Sudano prezidentas Omaras al-Bashiras tuojau pat nutrauktų blokadą, kuri, anot sąjungos atstovų, užkerta kelią maisto ir humanitarinės pagalbos tiekimui sudaniečiams, gyvenantiems Nubos kalnuose ir Mėlynojo Nilo regione.

Aktoriaus vadovaujama sąjunga tikino, kad nuolatiniai O.al-Bashiro pajėgų vykdyti regiono bombardavimai ir draudimai praėjusių metų liepos ir rugpjūčio mėnesiais vietiniams gyventojams neleido užsiimti žemdirbyste, sukėlė baisų maisto stygių šiuose regionuose.

Papildyta 19:30 val. „Mes su George'u Clooney neseniai lankėmės Nubos kalnuose. Šiame regione Sudano vyriausybė reguliariai bombarduoja civilius ir blokuoja humanitarinę pagalbą karo išdraskytoms Pietų Sudano vietovėms. Todėl labai svarbu, kad būtų praleidžiama medicininė pagalba. Mes protestuojame tam, kad Sudano vyriausybė suprastų, jog pasaulis juos stebi. JAV kongresas stebi Sudaną. Ir mes kovosime tol, kol jie nustos naudoti maistą kaip ginklą, kol nustos kankinti nekaltus vyrus, vaikus ir moteris, ir kol nustos spjaudyti pasaulio bendruomenei į veidą“, – tikino vienas iš kampanijos „Enough Project“ įkūrėjų Johnas Prendergastas, kuris, kaip manoma, taip pat buvo suimtas.

Papildyta 20:53 val. Šimtai protesto dalyvių skandavo šūkius prieš Sudano prezidentą Omarą al-Bashirą ir laikė iškėlę plakatus „Sudane, liaukis naudojęs maistą kaip ginklą“ (angl. „Sudan: Stop Using Food as a Weapon“).

G.Clooney, jau seniai kovojantis už žmogaus teises Sudane, ketvirtadienį susitiko su JAV prezidentu Baracku Obama, prieš tai slapta apsilankęs Pietų Kordofane, kur, anot humanitarinių grupių, apie 250 tūkst. žmonių neišvengiamai gresia badas.

„Mes reikalaujame labai paprasto dalyko – kad vyriausybė Chartume liautųsi aklai žudžiusi savus vyrus, moteris, vaikus. Liaukitės prievartavę juos, neleiskite jiems badauti. Tik tiek reikalaujame“, – sakė G.Clooney.

Anksčiau JAV Kongrese G.Clooney sakė matęs šimtus panikos paimtų žmonių, bėgančių į kalnus, į urvus Pietų Kordofane, kai virš jų galvų be paliovos riaumojo lėktuvai, mėtantys bombas, taikytas į sukilėlius, bet žudančias ir žalojančias dažnai ir civilius.

Konfliktas labai kenkia kalnuotojo regiono žemės ūkiui, gresia badas. JAV ragina Sudaną priimti maisto siuntas, bet Chartumas labai įtariai žvelgia į JAV ketinimus.

Papildyta 21:42 val. George'as Clooney ir maždaug 17 protesto dalyvių buvo paleisti iš areštinės, praėjus vos kelioms valandoms po sulaikymo.

15min.lt

Naujausi straipsniai