Vasaros vakarėlio stilius: 5 naudingos taisyklės

Pasiruošimas vakarėliui / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-05-08 08:08
Į neformalų renginį galima ir rengtis neformaliai (ir apskritai draugų išvyka į šašlykus – dar ne vakarėlis). Bet jei į vakarėlį kviečiama ir kvietime nurodytas bent koks aprangos kodas, štai jums penkios rekomendacijos – kaip išlaviruoti tarp „pernelyg puošnu“ ir „atsikėliau iš lovos ir išėjau linksmintis“.

1. Venkite juodos ir baltos derinio – jis pernelyg dalykiškas. Atsargiai su daugelio taip pamėgtomis ilgomis baltomis suknelėmis – tokia rizikuoja priminti vestuvinę (jei bus gausiai dekoruota) ar paplūdimio (jei bus kukli). Geriau rinktis ryškesnę spalvą arba bent jau siluetą, neprimenantį naktinių. Ir neleiskite savo palydovui rengtis baltai – net ant raudono kilimo baltas smokingas – retas paukštis. Apskritai kreminė ir kiti baltos atspalviai neretai tinkamesni nei grynas tonas. Prisimenate seną, bet nepasenusią, rekomendaciją: suknelė ar marškiniai neturi būti baltesni už dantis! 

Blaiviai įvertinkite, kokia veikla numatoma šventėje – iš vakarėlio po atviru dangumi lengva grįžti be pamestų auskarų ar su nutrauktu vėriniu. 

2. Ir šįsyk mažiau – reiškia geriau. Į akis krentantys juvelyriniai papuošalai – apskritai ne vasaros pasirinkimas: visas jų grožis atsiskleidžia dirbtinėje šviesoje. Tinkamesnis variantas – autorinė arba dizainerių bižuterija. Blaiviai įvertinkite, kokia veikla numatoma šventėje – iš vakarėlio po atviru dangumi lengva grįžti be pamestų auskarų ar su nutrauktu vėriniu. O štai apyrankę pamesti būtų sudėtingiau. Nepamirškite: prie laikrodžio derinamos tik siauros apyrankės. 

3. Louferiai, sliperiai, mokasinai, balerinos ir visi kiti tokio tipo avalynės variantai – kur kas priimtiniau ir patogiau, nei botiljonai ar net vasariniai gladiatoriai. Vėlgi, daug kas priklauso nuo vietos ir veiklos – avalynė su dirželiais gali traumuoti koją, o lakuotus batelius palikite šventėms patalpoje. Apie aukštakulnius mes išvis nieko nesakome – vienas labiausiai apgailėtinų reginių – moteris, kurios batelių kulneliai susmigę į sodo žemę. Rankinė – nedidelė delninė, ne griežtų formų, tačiau su grandinėle ar dirželiu – rankos turi būti laisvos.  

4. Makiažas ir šukuosena – kuo paprastesni ir lengvai pataisomi. Nereikia puodelių plaukų žėlė ar šaukštų vaško. Jums turėtų nebaisu sušlapti, išdžiūti ir pirštais iškedenus plaukus toliau linksmintis. Makiažo tendencijas vėlgi diktuoja situacija: visada pravartu paryškinti lūpas ir pabrėžti švytinti įdegį. O štai smokey eyes įdegusiame veide dažniausiai atrodo vulgariai. Net velionė Amy Winehouse, ilsėdamasi pietuose, kasdien nepaišydavo strėlyčių. 

5. Leiskite sau atsipalaiduoti. Palikite žiemai toli siekiančius tikslus vakarėlyje megzti naudingas pažintis ir ieškoti kontaktų. Tačiau galvos irgi nepameskite – kas pasakė, kad vyras, su kuriuo ką tik aptarėte naują Gillian Flynn knygą, – ne dalykinis kontaktas. 

Elaima.lt

Naujausi straipsniai