Vasaros kvapų asorti

Kvepalai / Shutterstock nuotr.
Kvepalai / Shutterstock nuotr.
2012-06-13 01:28
AA

Vis dar delsiate pirkti kvepalus vasarai, nes neapsisprendžiate, kokių iš tiesų norite? Deja, išrinkti kvepalų jums negalime, bet galbūt pravers bent jau šie pataraimai...

Pirmiausiai, atkreipkite dėmesį į naujausius vasaros aromatus: gėlių, vaisių ir kt. Labiausiai kritusio į akis buteliuko, mėgstamiausio dizainerio ar jums maloniausios kvapų gamos aromatingu skysčiu apšlakstykite riešą. Kitais keliais suintrigavusiais kvepalais (ne daugiau nei dviem trim) pašlakstykite specialius popierėlius. Išėjusi iš parduotuvės, kas kelios minutės pauostykite tai vieną, tai kitą lapelį ir besiskleidžiantį kvapą ant riešo. Vis dar nesate tikra, kad kažkuris iš uostų kvapų tikrai jūsų? Neskubėkite, kvapus uoskite kas kelios valandos. Po šios malonios „ceremonijos“ beliks nuspręsti – pasirinktus kvepalus pirkti ar toliau tyrinėti intriguojantį kvapų pasaulį.

Tiesa, jei kuris iš uostų aromatų jums patiks, išmėginkite dar vieną jo „prisijaukinimo“ būdą: apšlakstykite medvilninę arba natūralaus šilko nosinaitę ir kelias dienas nešiokitės su savimi kartkartėmis ja pamosuodama ties nosimi.

Atkreipkite dėmesį!

  • ♦ Nors specialistai vasarai pataria rinktis lengvus vaisių ir gėlių natomis „skambančius“ kvepalus, atminkite, kad tai neprivaloma. Jeigu minėti aromatai jums ne prie širdies, kvepalų ieškokite tos gamos, kurią esate pamėgusi.
  • ♦ Užsukusi į kvepalų parduotuvę, būtinai pauostykite bent kelis vadinamuosius vandens (jūros) aromatus. Jie itin gaivūs, puikiai „sutaria“ su švaros kvapo kūno kosmetika.  
  • ♦ Pastebėta, kad vasarą itin populiarūs kvepalai, kuriais pasikvepinus aiškiai juntami lengvi ir gaivūs citrinų, spanguolių, obuolių, greipfrutų, mėtų kvapai.
  • ♦ Vasaros kvapų puokštei taip pat priskiriami medžių ir ambros kvepalai, kuriuose dominuoja sodrūs ir  šilti karčiųjų pipirų, cinamono, kardamono, apelsinmedžių žiedų, pačulių, santalmedžių kvapai.

Kvepalai ar tualetinis vanduo?

Vasaros dienoms vis dėlto geriau rinktis tualetinį vandenį. Jame būna ne daugiau kaip 6 procentai aromatinių medžiagų, todėl kvapas yra lengvas ir švelnus. Jeigu pasikvepinusi malonaus aromato tualetiniu vandeniu pajustumėte, kad norėtųsi uosti kiek stipresnį kvapą, papildomai ištepkite kūną tos pačios serijos kvapiuoju kūno pieneliu. Toms, kurių oda riebi, kūno odai kvepinti labai tiks kvapioji pudra.

Atkreipkite dėmesį! Tualetinio vandens aromatas ant odos paprastai laikosi ne ilgiau kaip penkias valandas. Taigi jūsų uoslei naudingiau pirkti mažesnį kvapiojo vandens buteliuką – jį galėsite nešiotis rankinėje ir pasikvepinti kas kelios valandos.

Siūlome patyrinėti šiuos vasariškus aromatus:

CALVIN KLEIN „One Summer“

Ar tinka moterims vyriški kvepalai?

Jeigu jūsų uoslei priimtinas koks nors vyriškas aromatas, drąsiai juo kvepinkitės ir mėgaukitės maloniais pojūčiais. Tik nepamirškite: vyriški aromatai paprastai būna aitresni, todėl dieną jais nereikėtų piktnaudžiauti.

Ar žinote, kad...

  • ♦ Kvapai pradėti skirstyti į vyriškus ir moteriškus tik XX amžiaus pabaigoje. Iki tol daugybė vyrų paskui save palikdavo rožių ar jazminų kvapų šleifą, dažna moteris kvepėjo medžių natomis.
  • ♦ Tik 10 procentų kvapiųjų esencijų naudojama išskirtinai moteriškų kvepalų gamyboje. Likę 90 procentų kvapiųjų medžiagų įeina tiek į vyriškų, tiek į moteriškų kvepalų sudėtį.
  • ♦ Nustatyta, kad ant vyrų odos išsiskleidžiančių aromatų gama kinta labai mažai, todėl jie pirkdami kvepalus kur kas rečiau nei moterys rizikuoja apsirikti. O moterų oda dažnai krečia pokštus: iš pradžių kvepia vienaip, po pusvalandžio kitaip, po valandos skleidžia dar kitokį aromatą.