Vasario 16-ąją pasaulio lietuviai kviečiami jungtis virutaliam laisvės šokiui

„Low Air“ / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-15 13:19
Vilniaus miesto šokio teatras „Low Air“ pradėjo tarptautinę iniciatyvą „Glo(w)bal Air“. Ino-vatyvi kultūrinė veikla pakvietė užsienio lietuvius jungtis į pasaulinius virtualius šokio, judesio ir improvizacijos susitikimus.

Pirmasis virtualus užsiėmimas įvyko gruodžio 28 d., su gerai žinomu Lietuvos šokio atlikėju, apdovanotu choreografu Laurynu Žakevičiumi, ir nustebino bei nudžiugino savo dalyvių gausumu. 

Registracijų skaičius į lietuvių diasporai skirtus šokio susitikimus jau perkopė 70, o pirmojoje pamokoje sudalyvavo 40  lietuvių iš net 15 pasaulio valstybių: Italijos, Izraelio, Lenkijos, Belgijos, Bulgarijos, Vokietijos, Islandijos, JAV, Estijos, Rumunijos, Airijos, Kipro, Vengrijos, Taivano, Lietuvos.

Organizatoriai džiaugiasi, kad dalyviai ne tik entuziastingai įsitraukė į pamokos veiklas, bet ir dalinosi teigiamais įspūdžiais bei padėkomis po pamokos: „Viskas puikiai, atsipalaidavau ir pasisėmiau labai daug geros energijos. Ačiū labai.(Dalia, Lenkija) „Labai džiaugiuosi.(Audronė, Islandija) „Ačiū labai! Wow, puiki nauja patirtis.” (Sylwia, Lietuva). 

„Low Air“ Vasario 16-ąją pasaulio lietuviai kviečiami jungtis virutaliam laisvės šokiui
„Low Air“ Vasario 16-ąją pasaulio lietuviai kviečiami jungtis virutaliam laisvės šokiui

Lietuvoje gyvenančios Karolinos patirtis pernoko visus lūkesčius, ji teigia po pamokos atradusi save: „Labai noriu padėkoti už šiandienos pamoką! Jaučiuosi kaip ant debesų, kūnas toks laisvas. Jungiausi su tokia mintimi, kad bus nepakankamai įdomu, bet aš klydau. Tiesiog leidau kūnui kontroliuoti mane ir man tai žiauriai patiko. Manau, atradau save.”

„Tai tik įrodo, kad žmonėms būtinas judesys. Judesys, kuris apjungia kūną, protą ir sielą – tai išryškėja karantino, saviizoliacijos ir savisaugos aplinkybėmis”, – dalinasi projekto kūrėjai.

Choreografas Laurynas Žakevičius tiki, kad svetur gyvenantys lietuviai ieško būdų palaikyti ryšį su Lietuva: „Tai galima pastebėti pasaulinės izoliacijos akivaizdoje, kai visi žmonės yra ribojami ne valstybių sienų, o kiekvieno iš jų namų fizinių sienų. Permąstoma galimybė nevaržomai keliauti, galimybė dirbti ir gyventi svečioje šalyje, permąstomas globalumas ir tarptautiškumas. Tai būtina pastėbėti Lietuvai svarbių datų minėjimo akivaizdoje”. „Low Air” kūrėjai siekia puoselėti ir prisidėti prie šio ryšio išlaikymo – su savo bendrataučiais, bendraklasiais, kolegomis, artimaisiais, visa pasaulio lietuvių diaspora. „Glo(w)bal Air“ kviečia jungtis į virtualų susitikimą jau vasario 16 d. ir naujai pažvelgti į save ir savo kūną, savo mintis bei pasinerti į kelionę po pasaulį. Idėjos autoriai siekia jungti įvairiausiuose pasaulio kampeliuose gyvenančius lietuvius.

sienio lietuvius jungianti iniciatyva startavo Vilniaus miesto šokio teatro „Low Airantrajame šokio mini festivalyje „Pūga. Festivalio, skirto šokio ir teatro bendruomenėms, metu vyko virtualūs pokalbiai ir diskusijos aktualiais klausimais užsiimantiems ir besidomintiems šokiu bei teatru, susitikmai su kūrėjais, būsimų vietinių, tarptautinių, tarpdisciplininių projektų pristatymas, pasirodymų ištraukos. Festivalį stebėjo per 5500 žiūrovų iš net 14 valstybių: Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Vokietijos, Airijos, JAV, Italijos, Norvegijos, Ispanijos, Belgijos, Latvijos, Švedijos, Graikijos ir Lietuvos.

Antrasis iniciatyvos „Glo(w)bal Air“ susitikimas pasaulio lietuviams planuojamas simbolinę Lietuvos valstybei dieną – vasario 16-ąją. Kelionės po kūno pasaulį gidais tądien taps Lietuvos šokėjai – Vilniaus miesto šokio teatro „Low Airchoreografai, šokėjai, šokio pedagogai.

Daugiau informacijos apie projektą ir registraciją galima rasti čia.

„Low Air“ primena, kad jungtis į iš Lietuvos transliuojamas, nemokamas šokio pamokas kviečiami visi pasaulio lietuviai.

Temos:
Šokis Kultūra

Naujausi straipsniai