Vasario 16-ąją Katedros aikštėje – jausmingas Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertas

Renginio akimirka
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-14 13:05
Iškilmingus ir tautą vienijančius Vasario 16-osios renginius sostinėje vainikuos Laisvės dvasią uždegantis, 19.30 val. Katedros aikštėje prasidėsiantis, Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncertas „Broliai“.

Aistės Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ jau daug metų puoselėja tradiciją Vasario 16-ąją švęsti atliekant programą „Broliai“, skirtą Lietuvos laisvės kovų dalyvių atminimui įamžinti. Pastaraisiais metais Nepriklausomybės šventės dvasią įžiebusios mažesnių Lietuvos miestelių žmonėms, šiemet, po ilgos pertraukos - Vasario 16-ąją „Broliai“ dainos skambės Vilniuje ir pirmą kartą pačioje sostinės širdyje - Katedros aikštėje.

Unikaliame, tik ypatingomis progomis atliekamame, koncerte skambias, klausytojų labiausiai pamiltas albumo „Broliai“ dainas atliks septyni grupės „Skylė“ nariai, kuriems pritars penkių vyrų vokalinė grupė. Taip pat pasirodys ypatingi koncerto svečiai - specialiai iš Kijevo atvyks grupė „Taruta“.

Renginio akimirka / Irmanto Gelūno nuotr.
Renginio akimirka / Irmanto Gelūno nuotr.

„Vasario 16-oji jau savaime įkvepia gyvam ir nuoširdžiam „Brolių“ atlikimui. Jaučiu, kad iš tiesų švenčiu. Norisi kartu su klausytoju užauginti ir patirti stiprią emociją, pasijusti kad ir menku, bet tikru lašeliu kunkuliuojančiame istorijos sraute“, - sako Aistė Smilgevičiūtė.

Katedros aikštėje Vasario 16-osios vakare žiūrovai išvys jaudinantį, specialiai sukurtų originalių vaizdo projekcijų bei autorinės šviesų dailės lydimą, muzikinį pasakojimą apie skaudų, bet įkvepiantį mūsų šalies istorijos tarpsnį, apie ištikimybę ir tikėjimą savo vertybėmis, apie tai, kad ateitį kuriame šiandien.

„Brolių“ autoriai į partizanų temą gilinosi apie porą metų, dar metus užtruko įrašai bei koncertinės programos kūrimas. Albumas kartu su pristatymo turu pasirodė 2010 metais, o „Brolių“ kūrėjai ir atlikėjai - grupės „Skylė“ lyderis Rokas Radzevičius ir Aistė Smilgevičiūtė už šį darbą buvo apdovanoti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliais.

Naujausi straipsniai