Vasario 16-ąją gimtadienį švenčianti Julija Janus prisiminė įsimintiniausią dovaną

Julija Janus
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-02-16 11:28
Išskirtinę šaliai dieną – Vasario 16-ąją – mados kūrėja Julija Janus švenčia 49-ąjį gimtadienį. Moteris nusprendė nerengti didelių iškilmių, tačiau tikino, kad su geriausiais draugais ir šeima būtinai susės prie šventinio stalo.

Nors gimtadienio šventės Julija per daug nesureikšmina, visgi pripažįsta – ši diena svarbi. „Kiekvieno žmogaus gimtadienis vis tiek kažką jam reiškia. O man ši diena ypatinga, nes gimiau aš. Šeštadienis – laisva nuo darbų diena, tad tikrai pasikviesiu visus į namus“, – šypsodamasi Žmonės.lt pasakojo ji.

Moteris pasakojo nemėgstanti didelių susibūrimų, tad ir gimtadienio dieną tikino norinti būti apsupta tik artimiausių žmonių. „Esu intravertė. Bendravimui su dideliu būriu žmonių man reikia nusiteikimo ir išties ypatingos progos, nes visgi geriausiai jaučiuosi viena“, – kalbėjo mados kūrėja.

Julija Janus ir Stasys Baltakis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Julija Janus ir Stasys Baltakis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

O paklausta apie jos gimtadienio dieną visoje šalyje švenčiamą Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Julija Janus prisiminė vaikystę – tada jos gimtadienis tapdavo tam tikru protestu.

„Mano vaikystė praėjo sovietų okupacijos metais. Tuomet buvo draudžiama minėti Vasario 16-ąją, todėl visa mokykla sveikindavo mane su gimtadieniu ir tokiu būdu mes švęsdavome. Tai buvo kaip protestas prieš sovietinę valdžią. Pamenu, kad labiausiai tai pasireikšdavo per geltoną spalvą, nes Lietuvos vėliavoje buvo ši spalva. Būtent ji tą dieną būdavo protesto simbolis,“ – kalbėjo ji.

Julija Janus / Olgos Posaškovos nuotr.
Julija Janus / Olgos Posaškovos nuotr.

Mados kūrėja prisiminė ir bene įsimintiniausią gimimo dieną – kai Vasario 16-ąją toli nuo Lietuvos ištarė savo būsimajam vyrui lemtingąjį „taip“.

„Įsimintiniausia gimimo diena buvo, kai mano vyras man pasipiršo, – pasakojo Julija. – Ir tai vyko Marakeše.“

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai