Vasarą Varėna pasitinka gamtos ritmu: kvies negrybauti ir pasimėgauti muzika Jazzu koncerte

Atidarykite vasaros sezoną Varėnoje / Projekto partnerio nuotr.
Šaltinis: Reklama
AA

Visų laukiamas vasaros sezonas – jau čia pat. Pasirinkimų, kur nuvykti ir ką pamatyti – apstu. Tačiau ar esate išbandę (ne)grybavimo maršrutą ar sudalyvavę naktiniame irklenčių ture? Jei susidomėjote, vadinasi, saulėtąjį sezoną pradėti privalote Varėnoje, kurioje patį pirmą vasaros savaitgalį laukia visa puokštė pramogų, subalansuotų gamtos mylėtojams.

Birželio 4-5 dienomis Varėna laukia gamtai neabejingų svečių iš visos Lietuvos ir ne tik – čia veiklos nepritrūks ne tik aktyvaus laisvalaikio mėgėjai, bet ir ieškantys ramybės ar norintys praplėsti akiratį. Vasaros ir turizmo sezono atidarymo renginį organizuojanti Varėnos rajono savivaldybė kartu su partneriais pasirūpino, kad sau tinkančią ir patinkančią veiklą atrastų kiekvienas. 

Abi dienas miesto svečiai bus kviečiami į nemokamas ekskursijas Dzūkijos nacionaliniame parke – gidai išsamiai papasakos apie karalių miestu vadinamą Merkinę bei kvapą gniaužiančią jos gamtą, pavedžios po miškingus Marcinkonis, supažindins su išskirtiniais vietiniais augalais, pristatys archajišką drevinės bitininkystės metodą bei kvies atsipalaiduoti ir paklaidžioti gamtos ritmu.

Taip pat visą savaitgalį bus atviri Varėnos krašto muziejai – lankytojai galės ne tik nemokamai pamatyti ekspozicijas bet ir sudalyvauti įvairiausiose kūrybinėse dirbtuvėse ir edukacijose. 

Norintys Varėną ir jos apylinkes pažinti itin aktyviai, galės išbandyti interaktyvaus žaidimo „(Ne)grybauk Varėnoje“ maršrutą, kurį įveikusiųjų laukia ne tik smagūs galvosūkiai, bet ir vertingi prizai.  

Į Varėną svečiai iš Vilniaus galės atvykti specialiu „Pasakojančiu traukiniu“. 10:20 val. maršrutu „Vilnius–Varėna–Marcinkonys“ kursuosiančiame traukinyje keleivių lauks gidas, kuris pasakos įdomias istorijas apie seniausią Lietuvoje geležinkelio atšaką „Sankt Peterburgas – Varšuva“, atskleis su pirmuoju Lietuvos geležinkeliu susijusius mažiau žinomus Lietuvos istorijos faktus, taip pat papasakos apie pakeliui esančius objektus ir su jais susijusias istorijas. Keleivių lauks ir konkursai, kuriuose bus galima laimėti  LTG Link ir Varėnos rajono savivaldybės įsteigtus  prizus-suvenyrus.

Daugiausia pramogų miesto svečių laukia šeštadienį – čia nuo pat ryto šurmuliuos restoranas po atviru dangumi – gatvės maisto festivalis, kurį globoja visiems puikiai pažįstamas „Pasaulio puodų“ įkūrėjas Vytaras Radzevičius. Įvairiausių pasaulių virtuvių skonius išbandyti kvies maisto furgonėliai iš visos Lietuvos.

Pramogų nepritrūks ir mažiesiems – visą dieną miesto parke vaikai galės žaisti jiems specialiai skirtoje erdvėje, o po pietų jų laukia „Labaiteatro“ spektaklis „Aplink pasaulį 2“. 

Atidarykite vasaros sezoną Varėnoje / projekto partnerio nuotr.

Varėnos vasaros sezono atidarymą vainikuos koncertas, kuriuo po rekonstrukcijos bus atidarytas vandenų ir miškų apsuptas Dainų slėnis. 19.30 val. prasidėsiančiame koncerte pasirodys ir išskirtinę muziką dovanos viena populiariausių Lietuvos atlikėjų Justė Arlauskaitė-Jazzu, kurią apšildys rokerišku skambesiu pasižyminčios grupės „Gamka“, „The Mooniers“ bei „Sidabro“.

Daugiau informacijos apie renginius ir išsamią programą rasite Varėnos turizmo ir informacijos centro puslapyje varenavisit.lt bei „Facebook“ paskyroje. 

Atidarykite vasaros sezoną Varėnoje (8 nuotr.)
+2
Skaitykite daugiau