Vasara – smūgis plaukams: specialistė įvardijo, ką galite padaryti, kad netektų rėžti kasų

Gerda Veličkienė / Projekto partnerio nuotr.
Šaltinis: Reklama
AA

„Vasara artėja, o daugumai tai – mėgstamiausias metų laikotarpis, kuomet daug laiko praleidžiame lauke, džiaugiamės saule. Tačiau kad ne tik mes, bet ir mus saulė mylėtų, turime žinoti tam tikras taisykles“, – įsitikinusi plaukų stilistė Gerda Veličkienė. Ji pasakoja, su kokiais iššūkiais vasarą susiduria mūsų plaukai ir ką galėtume padaryti, kad tiek šiltuoju sezonu, tiek jam pasibaigus, netektų aikčioti dėl itin suprastėjusios plaukų būklės.

„Kad saulė daro neigiamą poveikį odai – mums jau ne naujiena, apie tai daug kalbama. Akcentuojama apsauga nuo UV spindulių, SPF svarba. Vis dėlto pats metas kalbėti ne tik apie odą, bet ir apie žalingą saulės poveikį plaukams. Nors pats plaukas, skirtingai negu oda, tam tikra prasme yra jau negyva ląstelė, saulės spinduliai plaukui daro didelę įtaką, kurią suvokus požiūris į apsaugą kardinaliai pasikeičia“, – patikina specialistė.

G.Veličkienė pasakoja, kad saulės poveikis plaukams itin ženklus, jis prilygsta stipriam cheminiam plaukų dažymui, todėl nenuostabu, kad daug laiko saulėje praleidžiantys žmonės pastebi akivaizdžiai pablogėjusią jų būklę.

„Anksčiau tiek nebuvo kalbėta apie žalingą saulės poveikį plaukams, nes buvo manoma, kad juos itin veikia tik cheminiai procesai, pavyzdžiui, dažymas ar pan. Tačiau šia tema daroma vis daugiau tyrimų ir nebeabejojama, kad ultravioletiniai spinduliai žaloja plaukus – jie tampa sausi, matiniai.

Dažytus plaukus saulė veikia dar sparčiau, nes tokio plauko struktūra jau pakitusi dėl cheminių procesų, tad neigiamas saulės poveikis būna dar stipresnis. Plaukai praranda spalvą ir drėgmę, pradeda elektrintis, lūžinėti, veltis – trumpai tariant, estetinė plaukų išvaizda gali pasikeisti kardinaliai.

Kai klientės po vasaros ateina į saloną susitvarkyti plaukų, iškart galiu pasakyti, kuri naudojo apsaugą plaukams nuo UV spindulių, o kuri – ne“, – pasakoja specialistė.

Gerda Veličkienė / Projekto partnerio nuotr.

Anot jos, nors Lietuvoje saulės gauname sąlyginai nedaug, tiek jos pakanka, kad pajustume žalingų UV spindulių poveikį, ypač, jeigu niekaip nesistengiame plaukų nuo jų apsaugoti.

„Klientai vis dažniau po vasaros arba atostogų šiltuose kraštuose skundžiasi pablogėjusia plaukų būkle. Prisipažįsta, kad nemėgsta dėvėti jokių galvos apdangalų, tačiau akivaizdžiai pablogėjusi plaukų būklė kelia nerimą ir klausimą, ką daryti? Nuo saulės visiškai nepasislėpsime, juolab, kad norime ja pasimėgauti, tad belieka pasirūpinti plaukų priežiūros priemonėmis su UV filtrais“, – pataria ji.

Renkantis plaukų priežiūros priemones pašnekovė rekomenduoja kreiptis į specialistus, kad šie parinktų priemones individualiai, atsižvelgiant į plaukų būklę bei savybes. Ji taip pat akcentuoja, kad patarimai „iš lūpų į lūpas“ dažniau pridaro žalos, negu naudos – jeigu viena priemonė tiko jūsų draugei, tai jokiu būdu nereiškia, kad, turėdama netgi iš pirmo žvilgsnio panašius plaukus, sulauksite tokio paties teigiamo rezultato.

„Kadangi vasarą galvos oda išskiria daugiau riebalų, priemonės, kurios puikiai tiko šaltuoju sezonu, vasarą gali būti „per sunkios“. Iš to kyla poreikis kasdien trinkti galvą, kas irgi nėra gerai. Paprastas patarimas, ką galite padaryti pačios – įsitikinkite, kad vasarą naudojamos plaukų priežiūros priemonės turi sudėtyje nuo UV spindulių saugančių medžiagų – jau toks paprastas dalykas padės išvengti bent dalies žalos, – akcentuoja G.Veličkienė. – Rekomenduoju išbandyti ORIBE produktus plaukams – jie puikiai tinka vasarą, absoliučiai kiekviena linija turi UV apsaugas.“

Gerda Veličkienė / Projekto partnerio nuotr.

Specialistės rekomendacijos:

ORIBE „Gold Lust Dry Shampoo“ sausas šampūnas. „Jeigu trenkate plaukus kasdien, saulei juos pažeisti dar lengviau. Šio sauso šampūno nereikia bijoti, nes gamintojas jį rekomenduoja naudoti net tais atvejais, kai trenkate galvą įprastai – po plovimo dar panaudoti šį šampūną, nes jis padeda plaukams ilgiau išlikti švariems, apsaugo nuo žalingo aplinkos poveikio“, – komentuoja specialistė.

ORIBE „Gold Lust Nourishing Hair Oil“ prabangus plaukų aliejus. „Jis išlygina plauko porėtumą, turi apsaugą nuo saulės. Tai – puiki priemonė, kurią lengva naudoti, ir kuri itin pasiteisina vasarą“, – rekomenduoja specialistė. Šis aliejus minkština plaukus, jų neapsunkina, drėkina, lygina, suteikia blizgesio, saugo nuo žalingo aplinkos poveikio, turi UV apsaugą.

ORIBE „Hair Alchemy Fortifying Treatment“ plaukų serumas. „Jis suteikia plaukams tarsi apsauginį šydą, todėl UV neprasiskverbia gilyn, nepažeidžia plauko struktūros. Priemonė nenuplaunama, todėl labai patogu naudoti kad ir dienos eigoje – veikiama saulės ir šilumos ji netgi sparčiau ir geriau įsigeria į plaukus. Šis serumas gali keliauti su jumis rankinėje ir, sugalvojus pabūti ilgesnį laiką saulėje, galima patepti plaukus ir taip paprastai juos apsaugoti nuo žalingo UV poveikio“.

Taip pat nepamirškite plaukų drėkinti; po maudynių sūriame jūros vandenyje arba chloruotame baseino vandenyje plaukus grįžus namo ištinkti ir pamaitinti kauke, pasirūpinti galvos apdangalais – kepuraitėmis, skrybelėmis ar lengvomis skarelėmis. Maitinkite plaukus ir iš vidaus – vasarą puikiai tinka panaudoti papildus, kuriuose būtų biotino, kolageno, cinko, vitaminų C ir D.

Plaukų stilistė Gerda Veličkienė (9 nuotr.)
+3
Skaitykite daugiau