„Vandens formos“ režisierius Guillermo del Toro – gyvenimas painus ir paslaptingas, kaip ir filmas

Filmo „The Shape of Water“ režisierius Guillermo Del Toro / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-06 16:42
Kovą Guillermo del Toro (53) gyvenime buvo daug įvykių, be abejonės, svarbiausi iš jų – du „Oskarai“ (geriausio režisieriaus titulas – jam, geriausio filmo – „Vandens formai“) ir viešas prisipažinimas apie skyrybas su žmona Lorenza Newton.

Kad jiedu su Lorenza – nebe vyras ir žmona, tituluotas režisierius atvirai papasakojo gimtosios Meksikos leidiniui „Reforma“. Daugiau kaip trisdešimt metų gyvavusi santuoka nutrūko prieš metus: 2017-ųjų vasarį jie liovėsi gyventi kartu, o rugsėjį buvo baigti teisiniai formalumai. Del Toro patikino, kad procesas buvo tykus, apie rezultatą – galutines skyrybas – žinojo vos keli žmonės.

Atrodo, kad senjora Lorenza dingo taip pat paslaptingai, kaip ir paslaptingai dalyvavo kūrybingojo savo vyro gyvenime. Sakoma, net „Vandens formos“ idėja (nebylės moters meilė fantastiniam padarui) įkvėpta jos aistros: Lorenza – veterinarė, tad jųdviejų namuose, kad ir kur būtų gyvenę, visuomet būdavo daug gyvūnų. Kaip ir del Toro filmuose.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Toks slaptumas turbūt padiktuotas ne tik diskretiškų sumetimų, bet ir Guillermo gyvenimo patirties: 1997 metais Gvadalacharoje buvo pagrobtas jo tėvas. Verslininkas Federico del Toro nelaisvėje praleido pustrečio mėnesio, šeima sumokėjo nemažą išpirką, o sūnus gavo pamoką – tai, kas brangu, reikia slėpti. Po šio įvykio del Toro perkėlė šeimą iš nesaugios gimtinės į Los Andželą, ten turėjo net du namus – viename gyveno namiškiai, kitame buvo saugomos jo knygos, komiksų kolekcija, plakatai ir kitas turtas.

Toks gyvenimas truko lygiai du dešimtmečius. Visi žinojo, kad Guillermo vedęs ir turi vaikų, kartkartėmis jie rodydavosi kartu įvairiose ceremonijose. O per „Oskarus“ žvaigždžių kronikos autoriai spėliojo, kodėl naujasis geriausias režisierius į „Dolby“ teatrą atėjo ne su brunete žmona, bet su blondine scenariste, aktore ir žurnaliste Kim Morgan už parankės. O ir laimėjęs statulėlę dėkojo Kim, savo ir Lorenzos dukterims Marisai bei Marianai, tačiau nepaminėjo jų motinos.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Juk Lorenza buvo jo gyvenimo meilė – jie susipažino dar mokydamiesi Gvadalacharos jėzuitų kolegijoje, 1986 metais susituokė, susilaukė dviejų dukterų, iš Meksikos persikėlė į Los Andželą. Net kartu dirbo: Lorenza, kaip meno direktorė, talkino vyrui filmuojant 1985-ųjų juostą „Doña Lupe“ – kuria jis, kaip režisieriaus, debiutavo kine. Tiksliau sakant – didžiajame kine: nuo pat tos dienos, kai būdamas aštuonerių į rankas paėmė tėčio kamerą, Guillermo filmuodavo kaip pašėlęs.

Pirmoji režisieriaus santuoka laikyta kone neišardoma – meksikietis del Toro buvo auklėtas griežtai katalikiškai. Nors pats sako, jog „išaugęs kaip katalikas, ačiū Dievui, tapau ateistu“. „Aš tikiu žmogumi, tikiu, kad žmonija – tai blogiausia ir geriausia, kas galėjo nutikti šiam pasauliui“, – yra sakęs režisierius.

Ką gi, atrodo, kad vienas įdomiausių šiandienos kino kūrėjų turi naują mūzą. Kim – anaiptol ne šiaip graži moteris, mėgstanti gilias iškirptes ir juodas sukneles (taip pasirodė „Oskarų“ ceremonijoje), bet ir aktorė bei ambicinga autorė. Tarp jos darbų – keisto detektyvinio trilerio „Uždraustas kambarys“ ir mistinės trumpametražės juostos „Sciences“ scenarijai, tekstai „Playboy“ ir „Los Angeles Review of Books“. Ji buvo Sandanso kino festivalio žiuri narė, Teljuraido kino festivalio direktorė ir apskritai – tikras kino žmogus.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Guillermo keliskart pabrėžė, kad jie su Kim – geri draugai. Kim Morgan (be kita ko, buvusi kanadiečių režisieriaus, ekscentriško eksperimentuotojo Guy Maddino žmona, minėti filmai „Uždraustas kambarys“ ir „Sciences“ – irgi jo režisuoti) kartu rašys naujosios del Toro juostos „Nightmare Alley“ („Košmarų alėja“) scenarijų.

Režisierius neigia prielaidas, kad senoji šeima iširo dėl naujosios draugės, – sako, esą jie su Lorenza nebegyvena kartu nuo vasario, o su Kim pradėjo bendradarbiauti tik vasaros pabaigoje. Pačios Morgan santuoka, gyvavusi ketverius metus, nutrūko 2014-aisiais.

Naujausi straipsniai