Vandenlenčių pasaulio elitas kovėsi dėl čempiono titulo Palangoje

Renginio akimirka/V. Dranginio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-16 13:00
Šį šeštadienį Palangoje, „313 Cable Park”, susirinko didžioji dalis vandenlenčių sporto elito. Neeilinio talento ir įgūdžių atletus iš penkiolikos šalių čia subūrė „Red Bull Wake2el”, kuris per penketą metų nuo nedidelės apimties Pabaltijo varžybų išaugo iki vieno svarbiausių vandenlenčių renginių pasaulyje.

Iš kitų svarbiausių pasaulio varžybų „Red Bull Wake2el” išsiskiria savo formatu. Renginio išvakarėse traukiami burtai, padalinantys visus dalyvius į poras. Tuomet jų nariai kovoja vienas prieš vieną – dvikovose, kurias vertina teisėjų komisija. Dvikovą laimėjęs atletas patenka į kitą etapą. Ir taip toliau, kol lieka tik vienas.

Dvikovų formatas varžybas daro itin įtemptomis – juk kiekviena kova yra žūtbūtinė ir labai aiški, nes nėra grupės ir vilčių, kad atsiras silpnesnių. Tuo pačiu burtų traukimas daro varžybas nenuspėjamomis, nes startiniai dvejetai gali nulemti visų varžybų eigą.

Renginio akimirka/V. Dranginio nuotr.
Renginio akimirka/V. Dranginio nuotr.

Merginų pogrupyje susigrūmė 12 sportininkių, tarp kurių buvo ir viena lietuvė, Guoda Malinauskaitė. Po poros valandų maksimalių pastangų ir įspūdingų triukų paaiškėjo ir geriausiai pasirodžiusi atletė – Marry Rougier iš Prancūzijos. Antrąją vietą užėmė Lisa Baloo iš Rusijos, o trečioji vieta atiteko Mari-Liis Siimon iš Estijos.

Vaikinų pogrupis buvo dvigubai gausesnis – 24 atletai. Čia buvo galima pamatyti tokias vandenlenčių pasaulio žvaigždes kaip Szebasztian Szolath (Vengrija), Dominik Guehrs (Vokietija), Pedro Caldas (Brazilija), James Windsor (Australija) ar Liam Peacock (Jungtinė Karalystė). Po 21 dvikovos ir vienos finalinės trikovės aukščiausioji pakyla atiteko Liam Peacock iš Jungtinės Karalystės. Antrąja vieta tenkinosi Christopher Klein iš Vokietijos, o trečiąja Albin Randow iš Švedijos.

Varžybose dalyvavo ir du lietuvių sportininkai Domantas Kazickas bei Motiejus Lisauskas, tačiau jiems nepavyko atsistoti ant nugalėtojų pakylos.

Temos:

Sportas Naujiena

Naujausi straipsniai