Valgymo sutrikimai – didžiausią mirtingumo rodiklį turinti psichikos liga 

Moteris valgo / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-30 17:52
Šį savaitgalį Kaune prasideda tarptautinė konferencija valgymo sutrikimų tema, subursianti geriausius ekspertus iš Europos ir įvairialypę specialistų bendruomenę, daugiausiai iš Rytų Europos šalių. Tarp laukiamų 150 dalyvių specialiu transportu atvyksta daugiau nei penkiasdešimt ukrainiečių, taip pat dešimtys specialistų iš Azerbaidžano, Izraelio, Baltarusijos, Rusijos ir Baltijos šalių.

Konferencija, organizuojama federacijos „Globali iniciatyva psichiatrijoje“ (FGIP), Vilniaus valgymo sutrikimų centro ir Vytauto Didžiojo universiteto, yra pirmasis susitikimas, kuris tikimasi taps Rytų Europos valgymo sutrikimų specialistų tinklu (EEEDN), susibursiantis diskusijoms kas antrus metus ir vienys regiono valgymo sutrikimų ekspertus. Tai pirmas kartas, kai konferencija šia tema vyksta kartu su vertimu į anglų ir rusų kalbas.

Valgymo sutrikimai yra auganti problema, ypač išsivysčiusiose šalyse, kurie anksčiau dažnai buvo ignoruojami arba klasifikuojami kaip kitos psichikos ligos tokios, kaip šizofrenija. Lietuvoje statistiškai nuo šių sutrikimų kenčia apie 6000 asmenų. Sutrikimai gali prasidėti labai jauname amžiuje, pavyzdžiui 8 metų vaikui, ir yra paplitę tiek vyrų, tiek moterų tarpe.

Tokio dydžio šalyje, kaip Ukraina, kurioje nėra jokių specializuotų tarnybų, nuo valgymo sutrikimų tikėtina kenčia iki 100 000 žmonių. Iš psichikos ligų valgymo sutrikimai turi didžiausią mirtingumo rodiklį, didesnį nei depresija. Daugiau nei dešimt procentų ligonių eigoje miršta.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai