Valdovų rūmuose – Sauliaus Skvernelio vardo „gala“ vakarienė ypatingai progai atšvęsti

Vakaro svečiai
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-10-09 21:26
AA

Pirmadienio vakarą Valdovų rūmai atgijo – čia ir vėl skambėjo muzika, ant ornamentinių plytelių kaukšėjo aukštakulniai. Iškilūs svečiai susirinko iškilmingos ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio vardo vakarienės, skirtos Barselonos olimpinių žaidynių 25 metų jubiliejui paminėti.

Svarbia proga į Valdovų rūmus suplūdo Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas, Europos Olimpinių komitetų prezidentas Thomas Bach, daugelio Europos šalių nacionalinių olimpinių komitetų prezidentai, Prezidentas Valdas Adamkus, būrys Lietuvos olimpiečių.

XXV vasaros olimpinės žaidynės Barselonoje buvo surengtos 1992-aisiais. Tai pirmoji olimpiada, kurioje Lietuva dalyvavo po nepriklausomybės atkūrimo. Galimybė dalyvauti olimpinėse žaidynėse buvo aiškus šalies suvereniteto pripažinimas tarptautiniu lygmeniu.

Renginio akimirka / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Barselonoje bronzos medalius laimėjo Vlado Garasto treniruojami Lietuvos krepšininkai. Pusfinalyje nusileidę JAV rinktinei, rungtynėse dėl trečios vietos lietuviai rezultatu 82:78 nugalėjo Jungtinę komandą (taip vadinosi iš kai kurių buvusios SSRS respublikų sudaryta rinktinė). Pergalė prieš buvusią SSRS buvo reikšminga ne tik dėl medalių, bet ir dvasiškai.

Pasak Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, 1992-ųjų vasaros olimpinėse žaidynėse Lietuvos delegaciją sudarė 47 olimpiečiai: į Barseloną vyko buriuotojai, plaukikai, imtynininkai, penkiakovininkai, krepšininkai, lengvaatlečiai.

Rugpjūčio 4 d., numetęs diską 65 m 12 cm, Seulo olimpinis vicečempionas Romas Ubartas nepriklausomybę atkūrusiai Lietuvai iškovojo pirmąjį olimpinį aukso medalį!

Netoli nuo medalių liko boksininkai Vitalijus Karpačiauskas (svorio kategorija iki 67 kg) ir Gitas Juškevičius (per 91 kg), užėmę 5–8 vietas. Du kartus devintas liko baidarininkas Artūras Vieta. Du sykius dešimtą vietą užėmė plaukikas Raimundas Mažuolis. Šiose žaidynėse mūsų šalies rinktinė tarp 64 medalius iškovojusių valstybių užėmė 36 vietą.