Valdovų rūmuose koncertuosiantis „G&G Sindikatas“: pasirodymus netradicinėse erdvėse nešiojame širdyse

„G&G Sindikatas“
„G&G Sindikatas“
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-07-18 11:06
AA

Jau penktadienį, liepos 20 d., pirmą kartą „Midsummer Vilnius“ festivalio istorijoje klausytojai turės galimybę išgirsti Lietuvos hiphopo muzikos lyderius „G&G Sindikatas“. Grupei koncertas Valdovų rūmuose taip pat bus pirmasis ir čia jie pasirodys skambėdami kitaip,  su išskirtiniu projektu „Unplugged“.

Kaip pasakoja grupės nariai, per visus 20 „G&G Sindikato” gyvavimo metų jie grojo labai daug tokių vietų, kur koncertai įprastai nevyksta: nuo karinio dalinio koplyčios Afganistane iki didžiųjų Lietuvos arenų. Kai kurias netradicines vietas savo galvose ir širdyse jie nešiojosi nuo savo karjeros pradžios, kai dar sėdėdavo Vokiečių gatvėje svajodami apie ateitį.

„G&G Sindikatas“ / Organizatorių nuotr.

Kelios tokių – Žalgirio stadionas, sulaukęs visiško gerbėjų antplūdžio bei Rusų dramos teatras, anksčiau buvęs sunkiai pasiekiama realybe. Tiesa, Valdovų rūmuose jie dar niekada negrojo, o Kastytis Karnickas-Kastetas prisipažįsta, kad šioje vietoje jokiame koncerte išvis dar nėra buvęs.

„Vien nuo minties, kad grosime savo miesto simbolio papėdėje - jau dabar per kūną eina šiurpuliukai. Emociškai esame jau visiškai subrendę tokiam pasirodymui. Puikiai suprantame, kodėl ir kam tai darome. Renginiai tokiose vietose gali niekada nebepasikartoti, todėl lipsime į sceną su milžinišku užsidegimu ir parodysime žmonėms viską, ką sugebame geriausiai. Susirinks artimiausi mūsų žmonės, todėl stengsimės nenuvilti nė vieno“, – apie išskirtinę patirtį kalba jis.

„Midsummer Vilnius“ festivalio koncertai pasižymi unikaliu santykiu tarp klasikinių muzikos instrumentų ir šviežiausių muzikos pasaulio tendencijų. Būtent toks ir bus „G&G Sindikato“ pasirodymas „Unplugged“.

Į sceną atlikėjai lips kartu su daugiau nei 30 kitų muzikantų. Dainas, kurios per tiek laiko spėjo tapti lietuviško hiphopo klasika, papildys styginių kvartetas, pučiamieji instrumentai, choras ir kiti. Jų aranžuotes specialiai šiam projektui kūrė Liutauras Janušaitis ir Jievaras Jasinskis. Kaip pasakoja festivalio organizatoriai, labai svarbu, kad koncerto turinys rezonuotų su aplinka, nes tik taip galima sukurti ilgai atmintyje išliksiančią patirtį.

Akimirka iš „G&G Sindikato“ koncerto / Organizatorių nuotr.

„Tam tikros koncertų vietos neišengiamai turi emocinį užtaisą kiekvienam mūsų ir suteikia papildomos energijos žengiant į sceną. Koncerto atmosferą, žinoma, kuria ne vien erdvė, bet ir žmonės, kurie susirenka į koncertus. Tokie pasirodymai, kurie vyko Vokiečių gatvėje ar apgriuvusiame Žalgirio stadione visada išliks atmintyje“, – sako Donatas Juršėnas-Donciavas.