Valdovų rūmuose – „Kino po žvaigždėmis“ atidarymas: į išskirtinį seansą gryname ore rinkosi kviestiniai svečiai

„Kino po žvaigždėmis“ atidarymas / Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-08-02 23:35
Festivalis „Kinas po žvaigždėmis“ jau dvyliktąjį kartą vilniečius ir miesto svečius kviečia gražiausius vasaros vakarus praleisti drauge. Rugpjūčio 2 dieną kino seansų po atviru dangumi sezoną Valdovų rūmų kieme pradėjo charizmatiškojo režisieriaus Weso Andersono filmas „Viešbutis „Didysis Budapeštas“.

Į „Kino po žvaigždėmis“ atidarymą atvyko aktorės Gabija Jaraminaitė ir Gabija Siurbytė, režisierius Ernestas Jankauskas, „Kino pavasario“ įkūrėja Vida Ramaškienė, dainininkė Girmantė Vaitkutė, influencerė Simona Burbaitė, tinklaraštininkė Urtė Mikelevičiūtė. Renginio svečius džiazo melodijomis pasitiko saksofonistai Artiomas Zalizko ir Nedas Latovinas.

„Žiūrėti filmą lauke – unikali patirtis, kuriai reikia ir ypatingų filmų. Weso Andersono kuriamas kino pasaulis būtent toks, ypatingas – čia netikėtais amplua pasirodo aukščiausios prabos aktoriai, čia melancholija dera su ironija, o kiekvienas kadras yra tobulos simetrijos ir spalvų derinys. Weso Andersono filmai yra tarsi juvelyro gaminti pyragaičiai – tobuli savo išore, nepamirštami vidumi“, – sako „Kino po žvaigždėmis“ vadovė Andrė Balžekienė.

Andrė Balžekienė / Irmanto Gelūno nuotr.
Andrė Balžekienė / Irmanto Gelūno nuotr.
„Kino po žvaigždėmis“ atidarymo akimirka / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
„Kino po žvaigždėmis“ atidarymo akimirka / Irmanto Gelūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Pirmąją rugpjūčio savaitę žiūrovų lauks siurrealistinės estetikos pripildytas maestro Wong Kar-wai filmas „Meilės laukimas“, intelektuali prancūziška komedija „Kvepalai“. Į meilės sau pamokas pakvies „Rozos vestuvės“, kurį renginyje pristatys žurnalistė, laidų vedėja, „Laimės dieta“ įkūrėja – Rimantė Kulvinskytė. Į Itališkų aistrų sūkurį nukels romantika kerinti kino juosta „Geriausi mūsų metai“.

„Kinas po žvaigždėmis“ Vilniaus Valdovų rūmų kieme žiūrovų lauks kiekvieną darbo dienos vakarą iki pat rugpjūčio 27 d.

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, bilietas į „Kinas po žvaigždėmis“ filmų seansus galioja tik su Galimybių pasu.

Atidarymo fotogalerija:

Naujausi straipsniai